• <

Wynik wyszukiwania - "ofiary" - Wiadomości

Korea Płn: statek z wojskiem poszedł na dno, 90 zginęło

Wywiad Korei Południowej sądzi, że w zeszłym miesiącu na jednej z rzek w Korei Północnej zatonął „bardzo duży statek” przewożący wojsko. Zginąć miało 90 ze 130 osób na pokładzie.
05.06.2024

W pakistańskim porcie zastrzelono siedmiu robotników

Siedmiu robotników zostało zastrzelonych we śnie w swym domu niedaleko portu w mieście Gwadar w południowo-zachodnim Pakistanie – poinformowała w czwartek lokalna policja. Miasto znajduje się w prowincji Beludżystan, gdzie działają separatyści.
09.05.2024

Indonezja. Co najmniej 15 osób zginęło w wyniku osunięć ziemi i powodzi

Co najmniej 15 osób zginęło na indonezyjskiej wyspie Sulawesi (Celebes) w wyniku osunięć ziemi i powodzi spowodowanych ulewnymi deszczami - poinformowała w sobotę krajowa agencja ds. zarządzania kryzysowego.
04.05.2024

Dwóch mężczyzn zginęło podczas przeprawy przez rzekę na granicy z Rumunią

W rzece Cisa przy granicy Ukrainy z Rumunią odnaleziono ciała dwóch mężczyzn, którzy najprawdopodobniej utonęli podczas próby nielegalnego przekroczenia granicy - poinformowała w niedzielę Państwowa Straż Graniczna Ukrainy.
28.04.2024

Tragiczny finał poszukiwań żołnierza sił specjalnych. Służby odnalazły ciało

Zakończyły się trwające od 24 kwietnia poszukiwania operatora Jednostki Wojskowej GROM, który zaginął w trakcie ćwiczeń nurkowych w Morzu Bałtyckim. Służby wyłowiły z wody ciało żołnierza.
27.04.2024

Rishi Sunak podkreśla, że Wielka Brytania będzie zwalczać przestępców przewożących imigrantów

Konieczne jest bezwzględne zwalczanie gangów organizujących przewóz nielegalnych imigrantów - powiedział we wtorek w Warszawie premier Wielkiej Brytanii Rishi Sunak, komentując tragiczny wypadek na kanale La Manche, w którym zginęło co najmniej pięć osób.
24.04.2024

Wypadek łodzi u wybrzeży Dżibuti. Zginęło 16 imigrantów a 28 jest uznanych za zaginionych

U wybrzeży Dżibuti wywróciła się łódź z 77 migrantami. Nie żyje 16 osób, a 28 zaginęło - przekazała we wtorek Międzynarodowa Organizacja ds. Imigracji (IOM). Na łodzi znajdowały się też dzieci.
23.04.2024

Co najmniej pięciu migrantów zginęło, próbując przepłynąć kanał La Manche

Co najmniej pięcioro migrantów, w tym dziewczynka, zginęło w nocy z poniedziałku na wtorek podczas próby dostania się do Wielkiej Brytanii przez kanał La Manche przepełnioną łodzią - podały lokalne władze.
23.04.2024

Tragiczne obchody święta marynarki wojennej w Malezji. Zderzyły się dwa śmigłowce

W malezyjskiej miejscowości Lumut doszło do tragicznego wypadku. W trakcie tamtejszych obchodów święta sił morskich uczestniczące w przygotowaniach do defilady śmigłowce zderzyły się ze sobą. Służby prasowe Królewskiej Marynarki Wojennej Malezji przekazały informacje o śmierci 10 osób.
23.04.2024

Dwie ofiary katastrofy dźwigu w porcie

Podczas prac nad wzmocnieniem nabrzeża w terminalu kontenerowym w południowokoreańskim Ulsan, doszło do katastrofy dźwigu. Zginęły dwie osoby, prace zostały zatrzymane.
29.03.2024

Nurkowie wydobyli z rzeki ciała dwóch ofiar zawalenia się mostu w Baltimore

Nurkowie wydobyli w środę zwłoki dwóch osób spośród sześciu uznanych za zaginione po zawaleniu się mostu Francis Scott Key na rzece Patapsco w Baltimore. Ofiary jechały ciężarówką, która runęła do wody, gdy na skutek uderzenia statku handlowego w podporę mostu konstrukcja zawaliła się.
28.03.2024

Sześć osób zaginionych w katastrofie w Baltimore uznano za zmarłe

Sześć osób, które zaginęły w wyniku uderzenia statku handlowego w most Key w Baltimore, uznaje się za zmarłe, a akcja ratownicza zostaje zawieszona - poinformowała we wtorek policja stanu Maryland. W środę rano poszukiwania mają zostać wznowione przez nurków.
27.03.2024

Kuriozalne przyczyny pożaru rosyjskiego trawlera. Ogień to efekt... uderzenia rakietą podczas wojskowych ćwiczeń

Pojawia się więcej informacji na temat pożaru, który strawił statek rybacki Kapitan Łobanow. Jak twierdzą świadkowie i za nimi niezależne, rosyjskie media, przyczyną pojawienia się ognia miało być... uderzenie rakietą, prawdopodobnie wystrzeloną w związku z trwającymi nieopodal ćwiczeniami morskimi. W wyniku zdarzenia zmarło trzech członków załogi, a czterech pozostałych zostało poszkodowanych.
22.03.2024

Iran. Kilka ofiar śmiertelnych wybuchu w rafinerii w portowym mieście Bandar Abbas

Państwowe irańskie media poinformowały, że w czwartek doszło do eksplozji pieca w rafinerii w portowym mieście Bandar Abbas na południu Iranu. W wyniku eksplozji zginęło kilka osób; władze kraju jeszcze nie odniosły się do tego zdarzenia - przekazała agencja IRNA.
07.03.2024

Bunkierka prosto ze stoczni zderzyła się ze statkiem rybackim. Ośmiu zaginionych

Bunkierka, która dopiero co wypłynęła ze stoczni Jinglu Shipbuilding zderzyła się w nocy z 26 na 27 grudnia ze statkiem rybackim. Ten zatonął, ośmiu członków jego załogi zostało uznanych za zaginionych.
02.01.2024

Silna rzeka atmosferyczna wzmocniła burze na wschodnim wybrzeżu – zginęło pięć osób

Tzw. rzeki atmosferyczne z intensywnymi opadami pochodzącymi z potężnych burz oceanicznych, znane na Zachodnim Wybrzeżu USA, docierają także na wschodnie. Ich śmiertelnymi ofiarami było w tym tygodniu co najmniej pięć osób.
22.12.2023

Zatonięcie Kafkametler. Dramatyczne wiadomości od załogi

Jak informowaliśmy wczoraj, w niedzielę u wybrzeży Turcji zatonął tankowiec Kafkametler z 12 osobami na pokładzie. Odnaleziono ciało jednego członka załogi. W mediach pojawiły się zapisy wiadomości, jakie członek załogi przesłał do rodziny.
21.11.2023

Francja. 2 ofiary śmiertelne i 47 rannych w wyniku orkanu Ciaran

Premier Elisabeth Borne poinformowała w piątek w Caen o dwóch ofiarach śmiertelnych i 47 rannych z powodu orkanu Ciaran we Francji.
03.11.2023

Zderzenie Polesia z Verity: nie odnaleziono rozbitków, Polesie w porcie

Akcja poszukiwawcza po tragicznym zderzeniu masowca Polskiej Żeglugi Morskiej Polesie z o połowę mniejszym brytyjskim frachtowcem Verity była kontynuowana po zmroku. Nie odnaleziono jednak czterech zaginionych osób.
25.10.2023

Trzech Filipińczyków zginęło w zderzeniu łodzi rybackiej ze statkiem

Trzech filipińskich rybaków poniosło śmierć w wyniku zderzenia łodzi z „zagranicznym” statkiem handlowym. Sprawa łączona jest z kwestiami terytorialnymi między Filipinami i Chinami.
04.10.2023

Opublikowano raport ws. katastrofy barki na Kanale Kaszubskim, w której zginęły 4 osoby

Eksperci z Państwowej Komisji Badania Wypadków Morskich (PKBWM) opublikowali raport tymczasowy w sprawie katastrofy barki Galar Gdański I, do której doszło w październiku 2022 roku na Kanale Kaszubskim w Gdańsku. Na skutek wypadku zginęły cztery osoby.
22.09.2023

Tragiczny wypadek na okręcie podwodnym. Zginęło trzech marynarzy

Służby prasowe Południowoafrykańskich Sił Obrony Narodowej (SANDF) podały szczegóły odnośnie tragicznego, środowego wypadku na okręcie podwodnym, do którego doszło w pobliżu Kommetjie niedaleko Kapsztadu. Wysoka fala zmiotła znajdujących się na zewnątrz siedmiu członków załogi. Trójki z nich niestety nie udało się uratować.
22.09.2023

W wielkiej powodzi na terenie Libii mogło zginąć nawet 20 tys. osób

Liczba ofiar po katastrofalnej powodzi w libijskim mieście Derna może sięgnąć 20 tys., podały w środę lokalne władze.
14.09.2023

Rośnie liczba ofiar śmiertelnych burzy i powodzi. Zwłoki są odnajdywane w morzu, dolinach i pod budynkami

Ciała ponad 1000 ofiar śmiertelnych gwałtownej powodzi spowodowanej przez burzę zostały odnalezione w mieście Derna na wschodnim wybrzeżu Libii - poinformował we wtorek agencję Reutera Hichem Chkiouat, minister i członek komisji ds. nagłych wypadków w rządzie sprawującym władzę na wschodzie Libii.
12.09.2023

Trzech żołnierzy amerykańskiej piechoty morskiej zginęło w katastrofie samolotu u wybrzeży Australii

Trzech żołnierzy amerykańskiej piechoty morskiej zginęło w katastrofie samolotu wojskowego, do której doszło w niedzielę rano podczas ćwiczeń u północnych wybrzeży Australii; pięciu rannych przetransportowano do szpitala w mieście Darwin, ich stan zdrowia jest poważny - powiadomiły źródła w siłach piechoty morskiej USA, cytowane przez agencję AFP.
27.08.2023

Kontenerowiec staranował drobnicowiec. Dwie ofiary [WIDEO]

Dwóch członków załogi drobnicowca prawdopodobnie nie żyje po tym, jak ich statek zatonął w wyniku kolizji z kontenerowcem na wodach Japonii.
25.08.2023

Ponad 60 osób mogło zginąć w katastrofie łodzi przewożącej migrantów na Oceanie Atlantyckim

Ponad 60 osób mogło zginąć w katastrofie łodzi przewożącej senegalskich migrantów, do której doszło u wybrzeży Wysp Zielonego Przylądka na Oceanie Atlantyckim; władze w Dakarze potwierdziły we wtorek, że uratowano 38 spośród 101 pasażerów - podała w środę agencja Reutera.
16.08.2023

W Japonii Ponad 60 osób rannych wskutek uderzenia tajfunu Lan

Ponad 60 osób zostało rannych wskutek przejścia tajfunu Lan, który w środę dotarł do zachodniej części Japonii - poinformowały służby ratunkowe tego kraju cytowane przez agencję Kyodo. Tydzień wcześniej w Japonię uderzył tajfun Khanun.
16.08.2023

11 migrantów utonęło a 7 uznaje się za zaginionych po zatonięciu łodzi na Morzu Śródziemnym nieopodal Tunezji

11 migrantów utonęło, 7 uznaje się za zaginionych po tym, jak zmierzająca do Europy łódź zatonęła w poniedziałek na Morzu Śródziemnym w pobliżu miasta portowego Sfaks - poinformowała agencja Reutera. Wśród ofiar jest co najmniej jedno dziecko i dwie kobiety.
14.08.2023

Wypadek łodzi z nielegalnymi imigrantami nieopodal Wielkiej Brytanii. Są ofiary

Co najmniej jedna osoba zginęła, a stan pięciu innych jest poważny w efekcie wywrócenia się w sobotę rano na kanale La Manche łodzi z nielegalnymi imigrantami - podały władze francuskie i brytyjskie. Uratowano 50 osób.
12.08.2023

Tajfun Khanun zabił w Japonii 2 osoby, odciął prąd w 166 tys. domów

Dwie osoby zginęły, 41 zostało rannych, a około 166 tys. gospodarstw domowych w prefekturach Okinawa i Kagoshima w południowo-zachodniej Japonii zostało pozbawionych prądu w wyniku przejścia tajfunu Khanun, który przyniósł ulewne deszcze i porywisty wiatr, poinformował w czwartek lokalny nadawca NHK.
03.08.2023

Uganda. Co najmniej 20 osób utonęło po wywróceniu się łodzi na jeziorze Wiktorii

Co najmniej 20 ludzi utonęło w środę po wywróceniu się łodzi na Jeziorze Wiktorii, na południu Ugandy; spośród około 34 pasażerów uratowano jak dotąd dziewięciu, trwają poszukiwania pozostałych osób, które uznano za zaginione - poinformowała policja.
02.08.2023

Co najmniej 23 osoby zginęły w wypadku łodzi pasażerskiej w pobliżu Manili

Co najmniej 23 osoby zginęły po tym, gdy łódź pasażerska wywróciła się w czwartek w pobliżu Manili, stolicy Filipin- poinformowała lokalna agencja ds. katastrof. Uratowano 40 osób, a sześć zaginęło.
27.07.2023

Na Atlantyku zaginęło co najmniej 300 migrantów płynących z Senegalu do Hiszpanii

Hiszpańska grupa Walking Borders, pomagająca migrantom, poinformowała w poniedziałek o zaginięciu na Atlantyku 300 uchodźców, próbujących przedostać się z Senegalu do Hiszpanii.
10.07.2023

Tunezja. W wyniku zatonięcia łodzi zaginęło co najmniej 10 migrantów; jedna osoba nie żyje

W wyniku zatonięcia łodzi u wybrzeży Tunezji zaginęło co najmniej 10 migrantów; jedna osoba poniosła śmierć - poinformowała w niedzielę agencja Reutera.
09.07.2023

Potężny pożar na platformie wiertniczej, są ofiary

W pożarze, jaki objął platformę wiertniczą Nohoch Alfa w Zatoce Meksykańskiej zginęły co najmniej dwie osoby, jedna jest uważana za zaginioną.
08.07.2023

Katastrofa Adriany z uchodźcami. Czy straż przybrzeżna spowodowała zatonięcie statku?

Agencja Reuters poinformowała o zeznaniach uchodźców, którzy uratowali się z katastrofy statku Adriana w połowie czerwca. Według części z nich, do przewrócenia się jednostki przyczyniła się grecka straż przybrzeżna.
04.07.2023

Nowe informacje na temat katastrofy łodzi migrantów przeczą wersji greckiej straży przybrzeżnej

Nowe dowody podają w wątpliwość relacje greckiej straży przybrzeżnej dotyczące katastrofy statku migrantów, w którym zginęły prawdopodobnie setki osób. Analiza ruchu innych statków w okolicy sugeruje, że statek nie poruszał się przez co najmniej siedem godzin, zanim się wywrócił. Straż twierdzi natomiast, że w tych godzinach łódź była na kursie do Włoch i nie potrzebowała ratunku - podała w niedzielę BBC.
18.06.2023

Liczba ofiar śmiertelnych po wysadzeniu przez Rosjan zapory na Dnieprze wzrosła do 16

Do 16 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych po wysadzeniu przez Rosjan zapory na Dnieprze w Nowej Kachowce na południu Ukrainy, 31 osób jest zaginionych – podało MSW w Kijowie w komunikacie na serwisie Telegram.
18.06.2023

10 ofiar śmiertelnych i 42 zaginionych po wysadzeniu przez Rosjan zapory na Dnieprze

Minister spraw wewnętrznych Ukrainy Ihor Kłymenko poinformował, że 10 osób nie żyje, a 42 zostały uznane za zaginione w wyniku wysadzenia przez Rosjan zapory na Dnieprze w Nowej Kachowce. Dane dotyczące ofiar na terytoriach okupowanych, na razie nie są znane.
12.06.2023

Pięć osób zginęło w katastrofach łodzi z migrantami na Morzu Śródziemnym

Pięć osób, w tym jedno dziecko, zginęło, a kolejnych kilkadziesiąt zaginęło po zatonięciu trzech łodzi z migrantami na Morzu Śródziemnym, u wybrzeża Tunezji, poinformowały w czwartek władze tego kraju.
09.06.2023

Liczba ofiar śmiertelnych cyklonu Mocha w Birmie wzrosła do 145

W wyniku przejścia przez Birmę cyklonu Mocha w tym tygodniu zginęło 145 osób, podała rządząca krajem junta. Jednak organizacje humanitarne i mieszkańcy Birmy obawiają się, że ofiary mogą być liczone w setkach, przekazała w piątek agencja Reutera. Wcześniej informowano o 80 ofiarach śmiertelnych.
19.05.2023

Ambasador Chin żąda pomocy w poszukiwaniu zaginionej łodzi z 39 osobami na pokładzie

Ambasador Chin w Australii Xiao Qian zażądał w czwartek w imieniu prezydenta swojego kraju Xi Jinpinga pomocy Australii i innych krajów w poszukiwaniu zaginionej chińskiej łodzi rybackiej, która wywróciła się w środę na Oceanie Indyjskim. Według chińskich mediów dotychczas odnaleziono 2 ciała.
18.05.2023

Zwiększa się bilans ofiar powodzi we Włoszech

9 ofiar śmiertelnych, 13 tysięcy osób ewakuowanych, to najnowszy bilans katastrofalnej powodzi we włoskim regionie Emilia- Romania podaje w czwartek prasa za lokalnymi władzami. Podkreśla się, że nad tą częścią kraju przeszły tropikalne deszcze, będące rezultatem "chorego klimatu".
18.05.2023

Libia. Co najmniej 55 migrantów utonęło u wybrzeży po wypadku gumowej łodzi

Co najmniej 55 osób utonęło u wybrzeży Libii po tym, jak zatonęła gumowa łódź, płynąca z migrantami w kierunku Europy - poinformowała w środę Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji (IOM). Wśród ofiar śmiertelnych są kobiety i dzieci.
26.04.2023

29 ofiar zatonięcia dwóch łodzi z migrantami

Do 29 wzrosła liczba ofiar po zatonięciu dwóch łodzi u wybrzeży Tunezji. Migranci z różnych krajów Afryki Subsaharyjskiej próbowali przeprawić się przez Morze Śródziemne do Włoch - poinformowała w niedzielę agencja Reutera, powołując się na tunezyjską straż przybrzeżną.
26.03.2023

Tragedia u wybrzeży Tunezji

U wybrzeża Tunezji zginęło co najmniej 19 osób w wyniku zatonięcia łodzi, na której migranci próbowali przedostać się przez Morze Śródziemne do Włoch - poinformowała agencja Reutera.
26.03.2023

Rośnie skala zniszczeń w wyniku cyklonu w Malawi i Mozambiku

W najnowszym raporcie agenda ONZ poinformowała, że do 360 wzrosła w Malawi liczba ofiar śmiertelnych cyklonu "Freddy", który przeszedł kilka dni temu także nad Mozambikiem. W sumie w obu krajach żywioł zabił 463 osoby.
17.03.2023

Liczba ofiar cyklonu Freddy wzrosła do 326

Rośnie liczba poszkodowanych i ofiar w wyniku podtopień, powodzi i osunięcia ziemi w Malawo. Rannych jest ponad 700 osób, 41 uznano za zaginione. Rząd ogłosił stan klęski żywiołowej w 10 południowych dystryktach, które zostały najsilniej dotknięte klęską żywiołową. Prezydent kraju Lazarus Chakwera zaapelował o pilną pomoc i dostarczenie helikopterami żywności i leków.
16.03.2023

Premier Włoch spotkała się z ocalałymi i rodzinami ofiar katastrofy łodzi z migrantami

Premier Włoch Giorgia Meloni podczas czwartkowego spotkania z migrantami ocalałymi z katastrofy łodzi w Kalabrii oraz rodzinami ofiar pytała, na ile byli świadomi ryzyka, jakie wiąże się z przeprawą przez morze - poinformowała kancelaria szefowej rządu. Premier powtórzyła zobowiązanie na rzecz stanowczej walki z przemytnikami ludzi.
16.03.2023

Do 86 wzrosła liczba ofiar katastrofy łodzi z migrantami w Kalabrii

Służby doliczyły się nowych ofiar katastrofy łodzi, która rozbiła się pod koniec lutego w pobliżu brzegów Kalabrii na południu Włoch. W środę ratownicy znaleźli pięć kolejnych ciał, w tym dwojga dzieci.
15.03.2023

Madagaskar. 22 osoby utonęły, dwie zaginione po wypadku łodzi

22 osoby utonęły, a dwie uznaje się za zaginione po niedzielnym wypadku łodzi u wybrzeży Ankazomborony na północy Madagaskaru - podaje agencja Reutera.
13.03.2023

Osiem osób zginęło po wywróceniu się dwóch łodzi w pobliżu San Diego

Co najmniej osiem osób zginęło, a siedem jest poszukiwanych po tym, gdy w sobotę wieczorem dwie łodzie wywróciły się u wybrzeży San Diego w Kalifornii - poinformowała w niedzielę ABC News, powołując się na służby ratownicze.
12.03.2023

Prezydent Włoch oddał hołd ofiarom katastrofy łodzi z migrantami

Prezydent Włoch Szef państwa udał się do hali sportowej w mieście Crotone, gdzie ustawiono trumny z ciałami 67 migrantów. Sergio Mattarella oddał w ten sposób hołd ofiarom katastrofy łodzi z migrantami, do której doszło u brzegów Kalabrii.
02.03.2023

Do 63 wzrosła liczba ofiar katastrofy łodzi z migrantami

Potwierdzono kolejne ofiary katastrofy łodzi z migrantami, która rozbiła się o skały blisko brzegów włoskiej Kalabrii w nocy z soboty na niedzielę - podała w poniedziałek agencja Ansa. To nadal niepełny bilans tragedii w rejonie miejscowości Cutro koło Crotone.
27.02.2023

Liczba ofiar śmiertelnych cyklonu Gabrielle w Nowej Zelandii wzrosła do 11

Liczba ofiar śmiertelnych cyklonu Gabrielle w Nowej Zelandii wzrosła do 11 - poinformowały w niedzielę władze tego kraju. Z ponad 5600 osobami w całym kraju nie ma kontaktu.
19.02.2023

Z powodu cyklonu Gabrielle zginęły cztery osoby, setki innych uratowano z dachów zalanych domów

W wyniku cyklonu Gabrielle w Nowej Zelandii zginęły co najmniej cztery osoby, w tym jedno dziecko – podała BBC, powołując się na urzędników. Setki osób ratownicy zabierali śmigłowcami z dachów zalanych domów, a ponad 140 tys. mieszkańców wciąż nie miało w środę prądu.
16.02.2023

Powódź nawiedziła miasta zniszczone w wyniku niedawnego trzęsienia ziemi

Zaledwie kilka dni po tym, jak potężne wstrząsy uderzyły w część południowej Turcji, powodując zniszczenia w wielu miastach, odnotowano powodzie spowodowane podnoszeniem się poziomu morza, poinformowała w czwartek stacja SkyNews.
10.02.2023

Co najmniej 36 osób zginęło w Peru w wyniku osunięć ziemi i powodzi wywołanych ulewami

Intensywne opady deszczu doprowadziły do wystąpienia wód i zalania obszarów znajdujących się w ujściach rzek. Do tego doszły poważne osunięcia ziemi. Miejscowe media podały, że najwięcej szkód żywioł wyrządził w południowej części kraju.
08.02.2023

W porcie w Iskenderun, leżącym na terenie dotkniętym trzęsieniem ziemi, drugi dzień trwa pożar

W porcie w Iskenderun, leżącym na terenie dotkniętym trzęsieniem ziemi, drugi dzień trwa pożar
07.02.2023

Japoński statek towarowy zatonął po kolizji z inną jednostką [WIDEO]

Dwa japońskie statki towarowe zderzyły się podczas podróży przez Cieśninę Kurushima w nocy 2 lutego. Jeden ze statków wywrócił się, a następnie zatonął. Trzy osoby z załogi statku zostały odnalezione, natomiast trwają poszukiwania kapitana i pierwszego oficera statku, którzy zostali uznani za zaginionych. Ich los pozostaje wciąż nieznany.
06.02.2023

Woda porwała 5-letniego chłopca. Kalifornijska parada cyklonów zbiera śmiertelne żniwo

Przez Kalifornię przetacza się w poniedziałek kolejna potężna burza. Pochłonęła dwie kolejne śmiertelne ofiary, porwała z samochodu pięciolatka i wymusiła ewakuację dziesiątek tysięcy ludzi.
10.01.2023

Rośnie liczba ofiar zatonięcia tajlandzkiego okrętu. Są zdjęcia prezentujące wrak

Po zatonięciu w połowie grudnia korwety HMS Sukhotai są odnajdywane kolejne ciała członków załogi. Tajlandzkie służby pokazały również podwodne zdjęcia zatopionej jednostki.
02.01.2023

Wzrosła liczba ofiar śmiertelnych powodzi na Filipinach

Nowe dane podają nawet 51 zabitych osobach w wyniku powodzi, która miała miejsce w czasie świąt Bożego Narodzenia. Wcześniej informowano o 25 ofiarach. Wciąż trwają poszukiwania 19 osób uznanych za zaginione.
02.01.2023

Ulewne deszcze i powodzie nawiedziły Filipiny w okresie Bożego Narodzenia. Są ofiary

Tragiczny bilans świąt. 25 osób zginęło, a kolejnych 26 uznawanych jest za zaginione po fali ulewnych deszczy i powodzi, poinformowała filipińska agencja ds. łagodzenia skutków kataklizmów.
28.12.2022

Tunezyjskie władze wyłowiły z morza ciała czterech afrykańskich migrantów

Prokuratura poinformowała, że u wybrzeży wyspy Kerkennah na Morzu Śródziemnym odnaleziono ciała czterech osób uważanych za afrykańskich migrantów, w tym kobiety w ciąży.
26.12.2022

Ciąg dalszy poszukiwań rozbitków z zatopionej, tajlandzkiej korwety. Są ofiary

Królewska Tajska Marynarka Wojenna (Kong Thap Ruea Thai) dziś potwierdziła, że odzyskała ciała sześciu marynarzy z zatopionej korwety HTMS Sukhothai. Zdołała także uratować jednego rozbitka, który znajdował się na tratwie ratunkowej dryfującej na Zatoce Tajlandzkiej.
21.12.2022

Rosja. Trzy ofiary śmiertelne wybuchu gazociągu; Gazprom zapewnia o ciągłości dostaw

Trzy osoby poniosły śmierć wskutek wtorkowego wybuchu w gazociągu Urengoj-Pomary-Użhorod; eksplozja nastąpiła na terytorium Republiki Czuwaszji, położonej w europejskiej części Federacji Rosyjskiej - poinformowała agencja Reutera.
20.12.2022

Indonezja. 14 ofiar pożaru promu [WIDEO]

Azjatyckie media podały, że w poniedziałek na południu Indonezji doszło do pożaru na pasażerskim promie. W jego wyniku śmierć poniosło 14 osób.
25.10.2022

Libia. Co najmniej 15 migrantów zginęło po rozbiciu się łodzi

U północno-zachodnich wybrzeży Libii rozbiła się łódź z migrantami, na której prawdopodobnie doszło do pożaru; co najmniej 15 osób zginęło - poinformował w piątek rzecznik libijskiego oddziału Czerwonego Półksiężyca Tawfik Al Szukri.
07.10.2022

Przynajmniej 65 ofiar zatonięcia promu w Bangladeszu

W Bangladeszu doszło do kolejnej katastrofy jednostki pływającej – w niedzielę zatonął niewielki prom z wyznawcami hinduizmu. Zginęło co najmniej 65 osób, kilkadziesiąt jest uznanych za zaginionych.
05.10.2022

Załoga zatruła się rybą, 13 marynarzy nie żyje

Zachodnie media donoszą, że 13 członków załogi masowca Wu Zhou 8 zmarło podczas rejsu. Prawdopodobną przyczyną było zatrucie rybą.
04.10.2022

Odnaleziono ciała 25 ofiar katastrofy pływającego dźwigu

Chińskie media donoszą, że służby odnalazły 25 ciał ofiar zatonięcia pływającego dźwigu, do jakiego doszło na początku lipca.
04.08.2022

Filipiny. Siedem ofiar pożaru na promie

Na Filipinach w płomieniach stanął szybki prom przewożący 134 osoby. Pierwsze doniesienia mówią o siedmiu ofiarach i kolejnych siedmiu zaginionych.
23.05.2022

Trzy ofiary śmiertelne i dwie zaginione w wyniku zatonięcia holownika u wybrzeży Włoch

Trzy osoby zginęły, a dwie są nadal poszukiwane po tym, jak u wybrzeży południowych Włoch podczas ciągnięcia pontonu na trasie między Włochami a Albanią zatonął holownik, podała w czwartek straż przybrzeżna – podaje Reuters.
22.05.2022

USA. Jedenaście ofiar śmiertelnych katastrofy statku z haitańskimi migrantami

Co najmniej 11 osób utonęło, gdy statek przewożący haitańskich migrantów wywrócił się w pobliżu Portoryko - poinformowała w czwartek Straż Przybrzeżna USA.
13.05.2022

Liban. Wojskowy okręt zatopił łódź z blisko 60 migrantami; co najmniej sześć osób zginęło

W nocy z soboty na niedzielę u wybrzeży Libanu zatonęła łódź z blisko 60 migrantami na pokładzie; zginęło co najmniej sześć osób - poinformowała w niedzielę agencja Associated Press za libańskimi państwowymi mediami. Według ocalałych rozbitków wypadek spowodowała libańska marynarka wojenna.
24.04.2022

Japonia. Znaleziono ciała 10 osób ze statku wycieczkowego, który zatonął w sobotę

Znaleziono ciała 10 osób ze statku wycieczkowego, który zatonął w sobotę u północnych wybrzeży Japonii - podały w niedzielę japońskie władze. Na pokładzie znajdowało się 26 osób, 16 na razie uznano za zaginione.
24.04.2022

Portal Meduza: na krążowniku Moskwa zginęło 37 ludzi

Na rosyjskim krążowniku Moskwa, który zatonął w ubiegłym tygodniu na Morzu Czarnym w wyniku trafienia ukraińskimi rakietami, zginęło 37 osób – podał powołując się na anonimowe źródło rosyjski niezależny portal Meduza. Oficjalnie władze Rosji nie poinformowały o stratach.
19.04.2022

[WIDEO] Bangladesz. Frachtowiec zatopił prom, są ofiary

W Bangladeszu frachtowiec uderzył w niewielki prom rzeczny. Co najmniej sześć osób zginęło, ale pełna liczba ofiar nie jest jeszcze znana.
21.03.2022

[WIDEO] Euroferry Olympia w Grecji. Trwają poszukiwania

Prom Euroferry Olympia, na którym w piątek wybuchł pożar, w którym zginęła przynajmniej jedna osoba, został odholowany do Astakos w Grecji. Trwają poszukiwania 10 osób.
23.02.2022

Kierowca uratowany po dwóch dniach na płonącym promie

21-letni kierowca ciężarówki z Białorusi został ewakuowany z płonącego na Morzu Śródziemnym promu Euroferry Olimpia. Mężczyzna przez dwa dni był uwięziony na jednym z pokładów. Służby odnalazły także ciało innego kierowcy.
21.02.2022

U brzegów Nowej Fundlandii zatonął hiszpański statek rybacki z 22 osobami

We wtorek rano u brzegów atlantyckiej wyspy Nowa Fundlandia, na wschodzie Kanady, zatonął hiszpański statek rybacki.
15.02.2022

[WIDEO] Wybuch FPSO w Nigerii. Prawdopodobnie 10 ofiar

Jednostka FPSO Trinity Spirit eksplodowała i zatonęła u wybrzeży Nigerii. Liczba ofiar nie została jeszcze potwierdzona, ale służby obawiają się, że 10 członków załogi zginęło.
03.02.2022

M/S Wilhelm Gustloff – 77. rocznica tragicznej katastrofy na wodach Bałtyku

Ten piąty co do wielkości w momencie wybudowania niemiecki statek pasażerski przed drugą wojną światową był flagowym statkiem wycieczkowym nazistowskiej organizacji „Kraft durch Freude”. Nazwa statku "Wilhelm Gustloff" została nadana na cześć zamordowanego członka NSDAP. Budowa wycieczkowca rozpoczęła się w 1936 roku, a zakończyła w 1938 roku. Od tego czasu do sierpnia 1939 roku jednostka wykonała aż 50 podróży wycieczkowych w różne rejony świata.
30.01.2022

Tunezja. Sześciu migrantów utonęło, 30 zaginęło po przewróceniu się ich łodzi

Co najmniej sześciu nielegalnych imigrantów utonęło, a 30 zaginęło w czwartek po katastrofie ich łodzi na Morzu Śródziemnym u wybrzeży Tunezji - poinformował rzecznik prasowy ministerstwa obrony tego kraju Mohamed Zekri.
27.01.2022

Pierwsza ofiara śmiertelna tsunami na Tonga

Potwierdzona została pierwsza śmiertelna ofiara powodzi i podtopień na archipelagu wysp Tonga - podała agencja AFP. To 50-letnia Brytyjka, Angela Glover, która została porwana przez tsunami po próbie ratowania psów ze swojego schroniska dla zwierząt.
18.01.2022

W drodze z Maroka do Hiszpanii zatonęła łódź z migrantami; zginęło ponad 40 osób

Ponad 40 migrantów zginęło w wypadku łodzi płynącej w kierunku należących do Hiszpanii Wysp Kanaryjskich. Do tragicznego zdarzenia doszło u marokańskiego wybrzeża, niedaleko miasta Tarfaja.
17.01.2022

10 osób utonęło u wybrzeży Zanzibaru w drodze na pogrzeb

10 osób utonęło u wybrzeży archipelagu Zanzibar na Oceanie Indyjskim w wyniku przewrócenia się przepełnionej łodzi wiozącej ludzi na pogrzeb - podała w środę policja tego autonomicznego regionu należącego do Tanzanii.
05.01.2022

Hiszpania. W 2021 r. zginęło podczas przeprawy morskiej 4404 imigrantów

W 2021 r. podczas przeprawy morskiej do Hiszpanii podjętej z brzegów Afryki zginęło 4404 imigrantów, podała w poniedziałek pozarządowa organizacja Caminando Fronteras. Hiszpańskie stowarzyszenie wskazało, że liczba ofiar wzrosła o 103 proc. wobec 2020 r.
03.01.2022

Co najmniej 32 osoby zginęły w pożarze promu w Bangladeszu [WIDEO]

Co najmniej 32 osoby zginęły w piątek w rezultacie pożaru promu, który zapalił się na rzece w południowym Bangladeszu - poinformowała policja.
24.12.2021

Katastrofa statku na Madagaskarze - liczba ofiar wzrosła do 64

Madagaskarska agencja morska podała w środę, że liczba ofiar śmiertelnych katastrofy transportowca Francia wzrosła do 64 osób - przekazała agencja Reutera. 24 pasażerów statku jest wciąż poszukiwanych. 50 osób uratowano.
22.12.2021

Grecja: zatonął statek z imigrantami, są ofiary

Straż przybrzeżna Grecji potwierdziła śmierć jednej osoby ze statku, który zatonął w środę u wybrzeża wyspy Folegandros na Morzu Egejskim. Łącznie było na nim od 32 do 50 osób; 12 osób uratowano.
22.12.2021

IOM: ponad 160 migrantów zginęło w ostatnim tygodniu u wybrzeży Libii

W ciągu ostatniego tygodnia ponad 160 migrantów zginęło w dwóch łodziach, które zatonęły u wybrzeży Libii - poinformowała we wtorek Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji (IOM). Migranci próbowali przedostać do Europy przez Morze Śródziemne.
21.12.2021

Awaria statku towarowego w chińskim porcie Yantai; zginęło 9 osób

Awaria statku towarowego, do jakiej doszło w niedzielę w porcie Yantai nad Morzem Żółtym, pociągnęła za sobą śmierć dziewięciu osób - podała centralna telewizja chińska. Nurkowie wyłowili z wody trzech marynarzy i dziewięć ciał. Na pokładzie było w sumie 14 osób.
12.12.2021

Johnson apeluje do Macrona o przyjmowanie migrantów z kanału La Manche

Brytyjski premier Boris Johnson wezwał w czwartek prezydenta Francji Emmanuela Macrona do przyjmowania migrantów, próbujących przedostać się do Anglii z Francji. Jego apel pojawia się dzień po katastrofie w kanale La Manche, w której zginęło 27 osób.
26.11.2021

W Gdyni rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe oficera i marynarzy, ofiar terroru komunistycznego

W kościele Marynarki Wojennej RP w Gdyni-Oksywiu rozpoczęły się w środę uroczystości pogrzebowe kmdr. Adama Rychela, mata Karola Martyńskiego oraz st. marynarza Henryka Zająca, ofiar terroru komunistycznego. Ich szczątki zostały znalezione przez IPN.
24.11.2021

ONZ: 218 Rohingjów zginęło na morzu w 2020 roku

218 członków mniejszości Rohinjgów zginęło lub zaginęło w 2020 roku podczas ucieczki z Birmy do innych krajów regionu często wybieraną przez nich drogą morską przez Zatokę Bengalską i Morze Andamańskie – wynika z raportu ONZ. To ośmiokrotnie więcej niż rok wcześniej i najwięcej, odkąd zaczęły się te ucieczki.
21.08.2021

Trwają poszukiwania w miejscu katastrofy samolotu na Morzu Jawajskim

W poniedziałek (11 stycznia) indonezyjska narodowa agencja poszukiwawczo-ratownicza (Basarnas) kontynuuje poszukiwania w miejscu katastrofy samolotu na Morzu Jawajskim, wyciągając z wody kolejne szczątki ofiar.
11.01.2021

Na Półwyspie Iberyjskim chaos komunikacyjny wskutek sztormu Dora

Utrzymujący się od piątku nad Półwyspem Iberyjskim sztorm Dora doprowadził do poważnych utrudnień w ruchu w północno-wschodniej Portugalii oraz w środkowej i północnej części Hiszpanii. Jedna osoba zginęła w wypadku na oblodzonej jezdni w pobliżu hiszpańskiego miasta Leon.
05.12.2020

Ratownicy walczyli z ogromnymi falami, by uratować dziewięć osób za burtą (foto)

W ubiegłą środę ratownicy z jednostki RNLI St. Ives byli jednymi ze służb ratunkowych, które zareagowały na poważny incydent w Top Cove, niedaleko Gwithian w Kornwalii, po tym, jak gigantyczna fala zmiotła dziewięć osób do morza.
03.11.2020

Silne trzęsienie ziemi na Morzu Egejskim; są ofiary

Silne trzęsienie ziemi o magnitudzie, według różnych źródeł, od 6,6 do 7, nawiedziło dzisiaj Morze Egejskie i było odczuwalne na zachodzie Turcji i w Grecji - podały lokalne i międzynarodowe służby geologiczne. W Turcji władze informują o czterech zabitych i 120 rannych.
30.10.2020

Huragan Laura zabił co najmniej 14 osób

Huragan Laura, który przeszedł w nocy z środy na czwartek nad Luizjaną i Teksasem na południu USA, kosztował życie co najmniej 14 osób - poinformowały w piątek lokalne władze i media.
29.08.2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.