Liczba ofiar śmiertelnych i zaginionych burzy tropikalnej Trami na Filipinach wzrosła do co najmniej 115 - poinformowały w niedzielę władze. Większość ofiar poniosła śmierć w rezultacie powodzi i osunięć ziemi.
Władze ostrzegły, że liczba ofiar może wzrosnać bowiem wiele rejonów nadal jest odciętych od reszty kraju a akcja ratunkowa prowadzona przez policję, straż pożarną i inne służby nadal trwa.
Władze informowały wcześniej, że z powodu burzy, ocenianej jako najsilniejsza w tym roku, ucierpiało dotychczas ponad 2,3 mln osób. Bisko pół miliona mieszkańców kraju musiało opuścić swoje domy.
Burze i tajfuny są powszechne w tym regionie o tej porze roku. Jednak coraz częściej formują się one bliżej wybrzeża, nasilają się szybciej i utrzymują się dłużej nad lądem z powodu zmian klimatu.
Każdego roku Filipiny lub otaczające je wody nawiedza około 20 silnych burz i tajfunów.
jm/
Fot. Depositphotos
Rozpoczyna się Forum Bezpieczeństwa Morskiego Państwa 2026
Rosyjskie bombowce nad Morzem Barentsa. Interweniowali Norwegowie
Szwedzka delegacja przylatuje do Polski rozmawiać m.in. o okrętach podwodnych
USA znów uderzyły w łódź domniemanych przemytników na Karaibach - dwie ofiary
Jak chronić porty i infrastrukturę energetyczną na morzu? [KONGRES POLSKIE PORTY 2030+]
PGZ Stocznia Wojenna zajmie się serwisem fregaty