Prokuratura poinformowała, że u wybrzeży wyspy Kerkennah na Morzu Śródziemnym odnaleziono ciała czterech osób uważanych za afrykańskich migrantów, w tym kobiety w ciąży.
Prokurator Faouzi Masmoudi poinformował, że zwłoki zostały znalezione w niedzielę rano. Wyglądało na to, że te osoby utonęły kilka dni wcześniej. Zapytany o internetowe wzmianki o noworodku będącym wśród zmarłych, odpowiedział, że znaleziono tylko dorosłe ciała. Prokuratura przypuszcza, że ludzie wyruszyli łodzią z Tunezji lub sąsiedniej Libii. Służby szukają obecnie informacji o innych pasażerach.
W tym roku tysiące ludzi przedostało się z Tunezji do Europy. Wielu ucieka przed konfliktem lub biedą w innych częściach Afryki. Jednak coraz więcej jest Tunezyjczyków, młodych ludzi lub całych rodzin, których kraj boryka się z przedłużającym się i pogłębiającym się kryzysem gospodarczym i napięciami politycznymi. Wielu z nich ginie podczas tej niebezpiecznej podróży. Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji szacuje, że około 2 tys. osób zmarło lub zaginęło w tym roku na Morzu Śródziemnym, większość na szlaku środkowośródziemnomorskim obejmującym Tunezję.
Fot. Depositphotos
Dramat na pokładzie Steny. Na ratunek wezwano śmigłowiec Marynarki Wojennej
Polski wiceadmirał z wizytą w litewskiej Marynarce Wojennej
Naval Group zbuduje czwartą fregatę dla Grecji. Zamówienie potwierdzone
Umowa USA i Korei Pd. wywoła efekt nuklearnego domina?
Lotniskowiec Royal Navy i jego myśliwce oddane pod dowództwo NATO
Port w Noworosyjsku wznowił działanie po ataku ukraińskich dronów
NATO ćwiczyło zwalczanie okrętów podwodnych. „Playbook Merlin 25” na szwedzkich wodach