• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Tajfun Khanun zabił w Japonii 2 osoby, odciął prąd w 166 tys. domów

Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Tajfun Khanun zabił w Japonii 2 osoby, odciął prąd w 166 tys. domów

Partnerzy portalu

Dwie osoby zginęły, 41 zostało rannych, a około 166 tys. gospodarstw domowych w prefekturach Okinawa i Kagoshima w południowo-zachodniej Japonii zostało pozbawionych prądu w wyniku przejścia tajfunu Khanun, który przyniósł ulewne deszcze i porywisty wiatr, poinformował w czwartek lokalny nadawca NHK.

Publiczny nadawca NHK poinformował, że dwie osoby zginęły na Okinawie. 41 osób w prefekturach Okinawa i Kagoshima zostało rannych, poinformowała japońska agencja ds. pożarów i klęsk żywiołowych.

Lotnisko Naha, położone w stolicy Okinawy i będące główną bramą do tego popularnego ośrodka turystycznego, wznowiło działalność w czwartek po dwóch dniach przerwy. Mimo to 304 loty zostały odwołane, podało ministerstwo transportu.

Lokalne przedsiębiorstwo energetyczne Okinawa Electric Power Co poinformowało, że 160 040 gospodarstw domowych, czyli około jednej czwartej wszystkich objętych nimi mieszkań i domów, doświadczyło przerw w dostawie prądu.

Tajfun Khanun zmusił również szkoły i firmy do przerwania pracy w czwartek na północnym Tajwanie, gdzie odwołano 40 lotów międzynarodowych. (PAP)

wr/

Fot. Depositphotos

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.