• <

10 ofiar śmiertelnych i 42 zaginionych po wysadzeniu przez Rosjan zapory na Dnieprze

Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo 10 ofiar śmiertelnych i 42 zaginionych po wysadzeniu przez Rosjan zapory na Dnieprze

Partnerzy portalu

Ukrinform

Minister spraw wewnętrznych Ukrainy Ihor Kłymenko poinformował, że 10 osób nie żyje, a 42 zostały uznane za zaginione w wyniku wysadzenia przez Rosjan zapory na Dnieprze w Nowej Kachowce. Dane dotyczące ofiar na terytoriach okupowanych, na razie nie są znane.

– Mogę podać te dane, które są potwierdzone: osiem osób zginęło na terytorium obwodu chersońskiego, dwie osoby w obwodzie mikołajowskim. 42 osoby są uznane za zaginione, wśród nich jest siedmioro dzieci – powiedział Kłymenko na antenie telewizji ukraińskiej.

Strona ukraińska otrzymuje informacje o ofiarach śmiertelnych na terenach okupowanych, na lewym brzegu Dniepru. „Wczoraj podczas próby przepłynięcia na prawy brzeg nasi obywatele zostali ostrzelani i trzy osoby zginęły, a kilka zostało rannych. Sprawdzamy te informacje. Jak tylko potwierdzimy dane o zabitych lub rannych wśród osób, które znajdowały się na wyspach i na lewym brzegu, oficjalnie opublikujemy te informacje, dodał Kłymenko, cytowany przez agencję Interfax-Ukraina.

6 czerwca władze Ukrainy poinformowały o wysadzeniu przez Rosjan zapory w Nowej Kachowce . Zapora tworzy rozciągający się na 240 km Zbiornik Kachowski. Zlokalizowana na zaporze hydroelektrownia została całkowicie zniszczona. Woda zalała dziesiątki miejscowości, wywołując katastrofę humanitarną i ekologiczną.

rsp/ adj/

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.