• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Liczba ofiar śmiertelnych cyklonu Gabrielle w Nowej Zelandii wzrosła do 11

Strona główna Ekologia Morska, Ochrona Bałtyku, Rybołówstwo Morskie Liczba ofiar śmiertelnych cyklonu Gabrielle w Nowej Zelandii wzrosła do 11

Partnerzy portalu

Liczba ofiar śmiertelnych cyklonu Gabrielle w Nowej Zelandii wzrosła do 11 - GospodarkaMorska.pl
Fot. Wikimedia Commons

Liczba ofiar śmiertelnych cyklonu Gabrielle w Nowej Zelandii wzrosła do 11 - poinformowały w niedzielę władze tego kraju. Z ponad 5600 osobami w całym kraju nie ma kontaktu.

W niedzielę policja poinformowała, że dwie kolejne osoby zginęły w rejonie Hawke's Bay. Premier Chris Hipkins nazwał Gabrielle największą klęską żywiołową w Nowej Zelandii w tym stuleciu.

W sobotę bez prądu pozostawało około 62 000 gospodarstw domowych. Spośród nich prawie 40 000 znajdowało się w Hawke's Bay, gdzie mieszka około 170 000 osób.

Żywioł wyrządził poważne zniszczenia na Wyspie Północnej oraz w największym mieście Nowej Zelandii, Auckland. Associated Press porównuje poziom zniszczeń do tych, jakie spowodował w kraju cyklon Bola w 1988 roku.

Szacuje się, że w wyniku przejścia cyklonu Gabrielle ucierpiała co najmniej jedna trzecia spośród około 5 mln mieszkańców Nowej Zelandii. Zorganizowane przez rząd konwoje z podstawowymi produktami udają się do społeczności, które zostały odizolowane z powodu ulewnych deszczy, jakie przyniósł żywioł. (PAP)

zm/


Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.