Co najmniej trzy osoby zginęły przy próbie nielegalnego przedostania się z Francji do Anglii przez kanał La Manche - poinformowała w niedzielę agencja AFP, cytując burmistrza przybrzeżnej miejscowości Sangatte.
Liczba imigrantów, którzy zginęli w 2024 r. przy próbie nielegalnego przedostania się do Anglii przez kanał La Manche, wzrosła tym samym do co najmniej 76 - dodała francuska agencja.
Według źródła bliskiego służbom ratunkowym do tragedii doszło w pobliżu miejscowości Sangatte. Około godz. 6 nad ranem kilka osób znalazło się w wodzie po próbie wejścia na pokład przeładowanej łodzi - podały francuskie władze.
Ponad 33 tys. migrantów przepłynęło przez La Manche do Wielkiej Brytanii od początku tego roku.
Jesienią 2021 r. Francja i Wielka Brytania podpisały porozumienie o wspólnej walce z nielegalnymi przeprawami migrantów. Paryż na mocy tej umowy zwiększył swoje siły bezpieczeństwa na kanale o 40 proc. Nielegalne przeprawy migrantów przez La Manche przez kilka lat były źródłem napięć między Paryżem a Londynem.
jbw/ sp/
fot. Depositphotos
Masowiec złamał się i częściowo zatonął [WIDEO]
Zaatakowano 11 rosyjskich statków na Morzu Azowskim
Odnaleziono zwłoki marynarza, który zaginął w pobliżu granicy z Koreą Płn.
Wstrzymano ruch statków na kanale łączącym Don z Morzem Azowskim
Ukraińskie wojsko: trafiono 18 rosyjskich statków, w tym 13 tankowców floty cieni
Rzeź rosyjskich statków. Licznik dobił do 35