• <
siemens_gamesa_2022

Johnson apeluje do Macrona o przyjmowanie migrantów z kanału La Manche

jm

26.11.2021 08:51
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Johnson apeluje do Macrona o przyjmowanie migrantów z kanału La Manche

Partnerzy portalu

Johnson apeluje do Macrona o przyjmowanie migrantów z kanału La Manche - GospodarkaMorska.pl

Brytyjski premier Boris Johnson wezwał w czwartek prezydenta Francji Emmanuela Macrona do przyjmowania migrantów, próbujących przedostać się do Anglii z Francji. Jego apel pojawia się dzień po katastrofie w kanale La Manche, w której zginęło 27 osób.

"Proponuję, abyśmy wprowadzili dwustronną umowę o readmisji, aby umożliwić powrót wszystkich nielegalnych migrantów przekraczających kanał La Manche" – zaapelował brytyjski szef rządu w liście do francuskiej głowy państwa, zamieszczonym na Twitterze.

Johnson przypomniał, że "UE zawarła umowy o readmisji z krajami takimi jak Białoruś i Federacja Rosyjska" i dodał, że "ma nadzieję, iż taka umowa może zostać wkrótce zawarta również z Wielką Brytanią".

"Ten środek miałby natychmiastowy skutek i drastycznie ograniczyłby – jeśli nie zatrzymałby – przeprawy przez kanał, ratując w ten sposób życie migrantów oraz fundamentalnie łamiąc model biznesowy gangów przemytników ludzi" – dodał Johnson.

W środę podczas próby przeprawy przez kanał La Manche na wodach w pobliżu francuskiego portu Calais zginęło 27 osób, które płynęły obciążonym ponad miarę pontonem.

Źródło: PAP

Fot. Depositphotos

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.