• <
siemens_gamesa_2022

Przynajmniej 65 ofiar zatonięcia promu w Bangladeszu

jm

05.10.2022 21:25
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Przynajmniej 65 ofiar zatonięcia promu w Bangladeszu

Partnerzy portalu

Przynajmniej 65 ofiar zatonięcia promu w Bangladeszu - GospodarkaMorska.pl
Fot. Twitter

W Bangladeszu doszło do kolejnej katastrofy jednostki pływającej – w niedzielę 25 września zatonął niewielki prom z wyznawcami hinduizmu. Zginęło co najmniej 65 osób, kilkadziesiąt jest uznanych za zaginionych.

Mieszkańcy Bangladeszu często korzystają z dróg wodnych, ale jednocześnie kraj ten słynie z braku jakichkolwiek standardów bezpieczeństwa. Każdego roku w wypadkach jednostek pasażerskich giną tam setki osób. Najnowszą katastrofą jest zatonięcie promu wypełnionego wyznawcami hinduizmu na rzece Karatoya (znanej również jako Korotoa). Jednostka przewoziła wiernych do hinduistycznej świątyni na święto Mahalaya.

Administrator okrętu Panchagarh, gdzie doszło do tragedii, Jahurul Islam, powiedział mediom, że z wody wydobyto między innymi ciała ósemki dzieci i dwunastu kobiet. W niedzielę jednak nie znana była jeszcze oficjalna liczba zaginionych, ale policja ocenia, że jest to około 20 osób. Miejscowe służby utworzyły specjalną komisję, która ma zbadać przyczyny wypadku. W poniedziałek podano, że liczba wyłowionych z rzeki ciał wzrosła do 35. W kolejnych dniach wyławiano z rzeki kolejne ciała - według ostatnich doniesień doliczono się aż 65 ofiar.


Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.