• <
nauta_2024

Zderzenie statków na Morzu Północnym, zatonął holenderski frachtowiec

gm

09.09.2022 14:01 Źródło: PAP
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Zderzenie statków na Morzu Północnym, zatonął holenderski frachtowiec

Partnerzy portalu

Zderzenie statków na Morzu Północnym, zatonął holenderski frachtowiec - GospodarkaMorska.pl
Fot. Cornelis Dijkshoorn / VesselFinder

Holenderski statek towarowy Helge zatonął w piątek rano u wybrzeży Danii po zderzeniu z inną jednostką, informuje dziennik „Algemeen Dagblad”. Załoga została uratowana przez duńską i norweską marynarkę wojenną.

Do zdarzenia doszło 37 kilometrów od Ringkyubing, u zachodniego wybrzeża Półwyspu Jutlandzkiego, relacjonuje „AD”. Frachtowiec Helge zderzył się z płynącym do Estonii statkiem Wild Cosmos.

Jak wynika z informacji gazety, holenderska jednostka nabrała wody i zaczęła tonąć. Pogoda na Morzu Północnym była zła, z falami o wysokości 4-5 metrów, co nie pozwoliło na podjęcie próby ratowania statku.

W wyniku akcji ratunkowej, w której brało udział kilka statków oraz dwa helikoptery, uratowano siedmiu członków zatopionego statku. Nie ma doniesień o poważnych uszkodzeniach drugiej jednostki.

Duńskie media poinformowały, że kapitan Helge trafił do szpitala. Obecnie trwają ustalenia, czy w zatopionym statku nie było szkodliwych dla środowiska substancji.


etmal_790x120_gif_2020

Partnerzy portalu

aste_390x150_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.