• <
nauta_2024

[WIDEO] Bangladesz. Frachtowiec zatopił prom, są ofiary

jm

21.03.2022 15:27
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki [WIDEO] Bangladesz. Frachtowiec zatopił prom, są ofiary

Partnerzy portalu

[WIDEO] Bangladesz. Frachtowiec zatopił prom, są ofiary - GospodarkaMorska.pl
Źródło: Youtube

W Bangladeszu frachtowiec uderzył w niewielki prom rzeczny. Co najmniej sześć osób zginęło, ale pełna liczba ofiar nie jest jeszcze znana.

Do zdarzenia doszło 20 marca na rzece Shitalakhya w Narajangondźo, nieopodal Dhaki w Bangladeszu. 87-metrowy frachtowiec Rupshi-9 uderzył w niewielki prom Afsar Uddin, na którego pokładzie było 30-50 osób, choć niektóre źródła podają także, że więcej. Wstrząsające nagrania pokazują, jak Rupshi-9 pcha przed sobą o wiele mniejszą jednostkę, finalnie wciągając ją pod siebie. Na wideo widać pasażerów małego promu rozpaczliwie wskakujących do wody.

Według doniesień, Afsar Uddin przewoził pasażerów na drugi brzeg rzeki i prawdopodobnie chciał wyminąć frachtowiec, ale nie zdążył i został uderzony przez przeważającą tonażem i rozmiarem jednostkę. Jeśli relacje są prawdziwe, Rupshi-9 nie miał szans na zatrzymanie się na tyle szybko, by uniknąć zniszczenia promu.

Nie wiadomo dokładnie ilu pasażerów było na pokładzie małego promu. Miejscowe władze podają, że odnalezionych zostało już sześć ciał. Przynajmniej około 20 osób jest wciąż zaginionych.

Statek Rupshi-9 został zatrzymany przez bangladeskie służby. Trwa śledztwo w sprawie okoliczności katastrofy. Nieznane są losy kapitana frachtowca – część mediów twierdzi, że uciekł zanim na miejscu pojawiła się policja, inne zaś, że został aresztowany.

Następnego dnia po katastrofie podjęto kilka prób podniesienia z dna rzeki wraku Afsar Uddin. Jak relacjonowały miejscowe służby, pierwsze z nich były nieskuteczne ze względu na to, że przerywały się liny, za pomocą których jednostka miała być wydobyta. Finalnie wczesnym rankiem wrak został wyciągnięty. Po pobieżnym przeszukaniu nie znaleziono żadnych ciał w jego wnętrzu.


etmal_790x120_gif_2020

Partnerzy portalu

EU_CERT_2024

Dziękujemy za wysłane grafiki.