• <

Tunezja. Liczba ofiar zatonięcia statku z migrantami wzrosła do 25

AK

21.03.2022 05:26
Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Tunezja. Liczba ofiar zatonięcia statku z migrantami wzrosła do 25

Partnerzy portalu

Tunezja. Liczba ofiar zatonięcia statku z migrantami wzrosła do 25 - GospodarkaMorska.pl

Liczba ofiar śmiertelnych katastrofy statku z migrantami u wybrzeży Tunezji wzrosła do 25, jednocześnie pojawiły się obawy o los kolejnych 35 migrantów rzekomo podróżujących tym statkiem, poinformowała agencja Reutera cytując Międzynarodową Organizację ds. Migracji (IOM).

Tragedia rozegrała się u wybrzeży Tunezji w piątek wieczorem.

Na pokładzie statku, jak informuje Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji, znajdowało sie 60 migrantów, z których większość pochodziła z Syrii i Tunezji. Migranci próbowali dostać się do Włoch.

Początkowo tunezyjska straż przybrzeżna informowała o 12 ofiarach śmiertelnych tego zdarzenia, ale w sobotę rano wyłowiono pięć kolejnych ciał, natomiast w niedzielę bilans ofiar wzrósł do 25 osób.

W ostatnich miesiącach wzrosła liczba prób przedostania się migrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu przez Morze Śródziemne do Włoch - przypomina Agencja Reutera. Setki tysięcy migrantów próbuje pokonać ten dystans, zaczynając swoją podróż właśnie z wybrzeży Tunezji, bądź Libii.

Źródło: PAP
Fot.
Depositphotos

Dziękujemy za wysłane grafiki.