• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

USA. Jedenaście ofiar śmiertelnych katastrofy statku z haitańskimi migrantami

gm

13.05.2022 06:04 Źródło: PAP
Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo USA. Jedenaście ofiar śmiertelnych katastrofy statku z haitańskimi migrantami

Partnerzy portalu

USA. Jedenaście ofiar śmiertelnych katastrofy statku z haitańskimi migrantami - GospodarkaMorska.pl
Fot. amerykańska służba celna

Co najmniej 11 osób utonęło, gdy statek przewożący haitańskich migrantów wywrócił się w pobliżu Portoryko - poinformowała w czwartek Straż Przybrzeżna USA.

Statek, na którym znajdowała się "nieokreślona liczba osób", został zauważony 10 mil morskich (18,52 km - PAP) na północ od wyspy Desecheo należącej do Portoryko.

Do godziny 18.00 (czasu lokalnego) wyłowiono 11 ciał i 31 rozbitków - podała Straż Przybrzeżna na Twitterze.

"Na miejscu jest kuter szybkiego reagowania z okręgu San Juan, a helikoptery Straży Przybrzeżnej ze stacji lotniczej Borinquen nadal prowadzą poszukiwania i wykonują loty" - powiedział agencji Reutera rzecznik sił odpowiedzialnych za akcję ratunkową.

Rozbitkowie zostali przetransportowani do Portoryko , z czego osiem osób przebywa w miejscowym szpitalu, poinformował Jeffrey Quinones, funkcjonariusz Urzędu Celnego i Ochrony Granic USA.

W ostatnich miesiącach migranci, zwłaszcza z Haiti, podejmowali próby ucieczki od przemocy ze strony gangów i ubóstwa, decydując się na niebezpieczne przeprawy na niezdatnych do żeglugi statkach.


Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.