• <

Wynik wyszukiwania - "promy" - Wiadomości

Jan Śniadecki sprzedany. Nowy operator i nowa nazwa

Prom Jan Śniadecki, przez ostatnie 35 lat łączący Świnoujście z Ystad, zakończył swoją służbę na Bałtyku i rozpoczyna nowy etap działalności na Morzu Śródziemnym. Ta zmiana następuje po sprzedaży statku przez Euroafrica Shipping Lines greckiemu operatorowi Ainaftis, który przemianował go na Thalassitis.
29.01.2024

Wielka Brytania. Zakłócenia w transporcie z powodu przechodzącego orkanu Pia

Przechodzący w czwartek przez Wyspy Brytyjskie orkan Pia powoduje poważne zakłócenia w transporcie lotniczym, kolejowym i drogowym. Odwołano m.in. kilkadziesiąt lotów na trasach krajowych i europejskich.
21.12.2023

Skandynawia przygotowuje się na nadejście orkanu Pia

Odwołane promy, pociągi, samoloty, budowa tam przeciwpowodziowych oraz ewakuacja mieszkańców - Dania, południowa Norwegia oraz Szwecja przygotowują się w czwartek na nadejście orkanu Pia.
21.12.2023

Czy BC Ferries powróci do Polski i wyda 135 mln dol. na modernizację promów i nabrzeży?

Dobrze znany w Polsce operator promowy z Kanady, BC Ferries, planuje wydać co najmniej 135 mln dolarów na konwersję promów hybrydowych na elektryczne. Armator doskonale rozumie potencjał i możliwości polskich stoczni. Konwersji jednostek mogłyby dokonać zarówno Remontowa, jak i Nauta.
07.11.2023

Duże zapotrzebowanie na promy w Świnoujściu

W związku z otwarciem tunelu pod Świną spekulowało się o kursach promów Bielik, które przez lata transportowały pasażerów do centrum Świnoujścia znajdującego się na wyspie Uznam. W połowie lipca liczba kursów ma zostać zmniejszona, jednak jak się okazuje - zmiana ta jest teraz pod dużym znakiem zapytania.
13.07.2023

Pierwszy prom dla Polskiej Żeglugi Morskiej na przełomie 2024 i 2025 roku

Pierwszy prom dla Polskiej Żeglugi Morskiej zostanie oddany na przełomie 2024 i 2025 roku. Jednostka jest budowana w Gdańskiej Stoczni Remontowej.
29.05.2023

Kapitan Olga Sidor. Płynąc pod prąd do celu

Szkołę Morską wybrała z przekory. W branży została z potrzeby wolności. Jubileusz 20-lecia kariery na pokładzie będzie celebrować jako pierwsza kobieta z tytułem kapitana żeglugi wielkiej w szeregach Polferries. Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet w Branży Morskiej rozmawiamy z kapitan Olgą Sidor.
17.05.2023

Stena Vision zawija do Gdyni po raz ostatni

Prom Stena Vision kończy swoją ponad 12-letnią przygodę na polsko-szwedzkiej trasie.
27.03.2023

Wodór na pokładzie. Norled przeciera szlak dla statków zeroemisyjnych. Polska ma w tym swój udział

Ponad rok od otrzymania nagrody Statek Roku, Hydra zabunkrowała w grudniu br. i ma wypłynąć na firody. Prom będzie przewoził ludzi i samochody na trasie między norweskimi portami Hjelmeland, Nesvik oraz Skipavik niedaleko Stavanger – poinformował mnie Erlend Hovland, Chief Technology Officer, Norled AS.
05.01.2023

Stena Ebba zawija do Gdańska

Stena Ebba, najnowszy prom typu E-Flexer w barwach Stena Line, jest już w Gdańsku. Po przeglądzie w Gdańskiej Stoczni Remontowej rozpocznie regularne rejsy do Szwecji.
22.11.2022

Molslinjen testuje technologię kół zamachowych

Duński operator promowy zawarł strategiczne porozumienie technologiczne i inwestycyjne z rodzimym przedsiębiorstwem WattsUp Power, produkującą koła zamachowe służące do wytwarzania zielonej, zeroemisyjnej energii.
15.11.2022

Polferries. Przegląd najważniejszych wydarzeń

Polferries poinformowało o ostatnich działaniach. Z okazji pierwszego Dnia Kobiet w Branży Morskiej odbyły się podróże sławnych osobistości promami Polferries. Na jednostkach armatora przypłynęły pojazdy medyczne dla Ukrainy, zakończono również prace remontowe na promie Mazovia. Ale to nie wszystko.
27.05.2022

Banki finansują polski przemysł stoczniowy

Konsorcjum banków podpisało z Gdańską Stocznią „Remontowa” im. J. Piłsudskiego S.A. umowę linii na gwarancje i akredytywy, której celem jest wsparcie kluczowego projektu stoczni w najbliższych latach, związanego z budową promów typu Ro-Pax. Będą to jedne z najbardziej przyjaznych środowisku promów samochodowo - pasażerskich, zasilanych skroplonym gazem ziemnym w układzie hybrydowym, jakie mają pływać po Morzu Bałtyckim.
22.05.2022

ABB dostarczy polskim promom Azipody. Czym są i jak działają?

Na Morzu Bałtyckim panuje spory tłok. Szacuje się, że w dowolnym momencie znajduje się na nim około 2000 dużych statków. Dlatego też Międzynarodowa Organizacja Morska (agencja ONZ) określiła Morze Bałtyckie jako obszar, na którym obowiązują bardziej rygorystyczne mechanizmy kontrolne mające zminimalizować wpływ żeglugi na środowisko. Jednym z rozwiązań jest częściowa elektryfikacja floty. Napęd elektryczny pozwala na pełną integrację systemów i urządzeń energetycznych znajdujących się na pokładzie. Podnosi to poziom bezpieczeństw
10.05.2022

Totalna reorientacja rynku i wysokie frachty. Analiza rynku frachtowego i czarterowego (tygodnie 12-15/2022)

Chaos na rynku żeglugowym odzwierciedla się również w wysokich, ale aktualnie sztucznie utrzymywanych głównie przez wysokie ceny paliw okrętowych stawkach frachtowych i czarterowych. Obecna sytuacja wprowadziła znaczne zamieszanie na rynku i nieustannie towarzyszącą procesom biznesowym wysoką niepewność.
19.04.2022

Polskie Promy – pędniki do jednostek dostarczy ABB

ABB ogłosiło, że otrzymało zlecenie na dostarczenie pędników do budowy promów dla spółki Polskie Promy.
05.04.2022

Polskie Promy mają miliard na budowę jednostek

Spółka Polskie Promy otrzymała 1 mld zł dokapitalizowania, co pozwoli na uruchomienie produkcji trzech promów w programie Batory - poinformował PAP wiceminister infrastruktury Grzegorz Witkowski.
30.12.2021

W Grecji strajkują marynarze, promy nie wypływają

Od godziny 6 w środę promy i inne statki stoją w greckich portach z powodu rozpoczętego tego dnia ogólnokrajowego strajku marynarzy. Dla mieszkańców wysp, na których brak lotnisk, obecna sytuacja oznacza odcięcie od świata – poinformowała agencja dpa. Strajk ma potrwać 48 godzin.
10.11.2021

Spółka Promy Polskie kończy negocjować kontrakty na promy dla PŻM I PŻB

Promy Polskie są na końcowym etapie negocjowania warunków kontraktów na budowę promów dla grup kapitałowych PŻM i PŻB – powiedział w czwartek podczas posiedzenia sejmowej Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej wiceminister infrastruktury Grzegorz Witkowski.
28.10.2021

Stena RoRo zamawia kolejne nowe promy [Podsumowanie tygodnia 30/2021]

W naszym cotygodniowym przeglądzie w telegraficznym skrócie informujemy o najważniejszych wydarzeniach minionych dni; o sprawach, którymi żyje lub wkrótce będzie żyła branża promowa. W tym tygodniu m.in. o nowym zamówieniu firmy Stena RoRo. W Chinach powstaną trzy kolejne promy serii E-Flexer.
27.07.2021

Coraz lepszy czas dla tonażu. Analiza rynku tonażowego (tygodnie 25-28/2021)

Aktywność w zakresie nowych budów, transakcji kupna – sprzedaży statków używanych cały czas wzrasta. Świadczą o tym dane nie tyle ostatnich tygodni, co dotychczasowej części bieżącego roku. Na rynku recyklingu okrętowego również brakuje statków, które z kolei można by było wysłać na złom. Stąd też ceny oferowane przez zakłady złomowe, czy też tzw. cash buyer’ów osiągają wysokie wartości, zbliżając się do poziomów USD 600 za tonę statku pustego.
22.07.2021

Rynek frachtowy i czarterowy pnie się w górę. Analiza rynku frachtowego i czarterowego [tygodnie 25-28/2021]

W kolejnych tygodniach roku rynek odznacza się kontynuacją wzrostów stawek frachtowych i czarterowych obserwowanych w różnych segmentach żeglugi. W branży kontenerowej wzrosty są naprawdę duże. Na rynku spekuluje się, że taki obrót sprawy może w pewnym okresie czasu doprowadzić do załamania się rynku transportu kontenerowego.
20.07.2021

Z Portu Gdynia będzie pływał nowy operator promowy [Podsumowanie tygodnia 28/2021]

W naszym cotygodniowym przeglądzie w telegraficznym skrócie informujemy o najważniejszych wydarzeniach minionych dni; o sprawach, którymi żyje lub wkrótce będzie żyła branża promowa. W tym tygodniu m.in. o tym, że Stena Line nie będzie już jedynym przewoźnikiem promowym w Gdyni.
13.07.2021

Polferries – polski promowy most do Skandynawii [WIDEO]

Kontynuujemy cykl artykułów na temat armatorów i ich flot, których statki zawijają do polskich portów. Jednym z takich przedsiębiorstw żeglugowych jest polski armator promowy Polska Żegluga Bałtycka S.A., znana również pod marką handlową jako Polferries.
05.07.2021

Nowy prom dla polskiego armatora [podsumowanie tygodnia 26/2021]

W naszym cotygodniowym przeglądzie w telegraficznym skrócie informujemy o najważniejszych wydarzeniach minionych dni; o sprawach, którymi żyje lub wkrótce będzie żyła branża promowa. W tym tygodniu m.in. o nowym promie dla polskiego armatora. Stępkę pod jego budowę położona w 2017 r. w Szczecinie. Teraz nie można wykluczyć, że jednostka powstanie w Gdańsku.
29.06.2021

Instrukcja budowy promów wg Norwegów. Zbudujmy Bałtycki Klaster Promowy

Norwegia wysunęła się na czoło krajów modernizujących flotę promów. Polityka ekologiczna rządu i aktywność firm wywołała spodziewany efekt synergii.
20.06.2021

PSL: Szwedzi zakończyli swoją inwestycję w ramach projektu promowego i czekają na nasze promy, a my nie mamy nic

Szwedzi zakończyli swoją inwestycję i zmodernizowali nabrzeża w ramach polsko-szwedzkiego projektu promowego i czekają na promy, które miała wybudować Polska; a my dziś nie mamy projektu, nie mamy finansowania, nie mamy nic - powiedział we wtorek poseł PSL Jarosław Rzepa.
08.06.2021

Wkrótce na trasie Dover-Calais, nowy prom DFDS [podsumowanie tygodnia 21/2021]

W naszym cotygodniowym przeglądzie w telegraficznym skrócie informujemy o najważniejszych wydarzeniach minionych dni; o sprawach, którymi żyje lub wkrótce będzie żyła branża promowa. W tym tygodniu m.in. o oficjalnym przekazaniu nowoczesnego promu typu E-Flexer dla DFDS. Już za kilka miesięcy będą z niego korzystać pasażerowie oraz klienci frachtowi na trasie Dover-Calais. To będzie zupełnie nowa jakość żeglugi przez kanał La Manche.
25.05.2021

Koronawirus - sytuacja w branży promowej

Obecny kryzys, związany z wybuchem epidemii choroby COVID-19, to sytuacja bez precedensu. Gospodarka na świecie i różne gałęzie przemysłu jeszcze długo będą odczuwać jej skutki. W naszej specjalnej, aktualizowanej na bieżąco relacji, raportujemy o sytuacji w branży promowej. W jednym miejscu gromadzimy najważniejsze informacje dotyczące żeglugi, przeznaczone zarówno dla pasażerów, jak i osób związanych z branżą transportową.
07.05.2021

Tygodniowy przegląd promowy - tydzień 17/2021

W naszym cotygodniowym przeglądzie w telegraficznym skrócie informujemy o najważniejszych wydarzeniach minionych dni; o sprawach, którymi żyje lub wkrótce będzie żyła branża promowa. W tym tygodniu m.in. o wodowaniu pierwszego z gigantów, które wkrótce w barwach Finnlines będą wykonywały rejsy na Morzu Bałtyckim, a także o dużej eksplozji na nowoczesnym promie w jednym z chińskich portów.
27.04.2021

Tygodniowy przegląd promowy, a w nim m.in. o brexicie, który niektórym przyniósł... gigantyczne wzrosty

W cotygodniowym przeglądzie w telegraficznym skrócie Promy SKAT informują o najważniejszych wydarzeniach minionych dni; o sprawach, którymi żyje lub wkrótce będzie żyła branża promowa. W tym tygodniu m.in. o olbrzymich wzrostach, które osiąga port w Rosslare. Po brexicie wielu operatorów wzmocniło lub zainicjowało tam swoją działalność.
28.01.2021

Tygodniowy przegląd promowy, a w nim m.in. o armatorach, którzy na bieżąco dostosowują się do sytuacji po brexicie

W cotygodniowym przeglądzie w telegraficznym skrócie Promy SKAT informująo najważniejszych wydarzeniach minionych dni; o sprawach, którymi żyje lub wkrótce będzie żyła branża promowa. W tym tygodniu m.in. o wprowadzanych na bieżąco zmianach w ofertach przewoźników promowych, którzy po brexicie dynamicznie reagują na zachodzące na rynku zmiany.
19.01.2021

Aktualne wymogi dot. przewozów z Wielkiej Brytanii poprzez port w Dover

Promy24 podzieliły się informacją, otrzymaną od swojego partnera, linii P&O Ferries, odnośnie aktualnych wymagań przy przewozach poprzez port w Dover.
14.01.2021

Tygodniowy przegląd promowy, a w nim m.in. o nowej misji promu Stena Baltica - z Gdyni na kanał La Manche

W naszym cotygodniowym przeglądzie w telegraficznym skrócie informujemy o najważniejszych wydarzeniach minionych dni; o sprawach, którymi żyje lub wkrótce będzie żyła branża promowa. W tym tygodniu m.in. o nowych zadaniach, jakie postawiono przed promem znanym do niedawna jako Stena Baltica. Statek z trasy Gdynia-Karlskrona trafił na Morze Północne. Ma nowe barwy i nową nazwę.
12.01.2021

Tygodniowy przegląd promowy, a w nim m.in. o kolejnym nowym promie Stena Line, który dotarł właśnie do Europy

W cotygodniowym przeglądzie w telegraficznym skrócie Promy SKAT informują o najważniejszych wydarzeniach minionych dni; o sprawach, którymi żyje lub wkrótce będzie żyła branża promowa. W tym tygodniu m.in. o kolejnym nowoczesnym promie serii E-Flexer, który w pierwszych dniach stycznia dotarł do Belfastu i już wkrótce rozpocznie obsługę połączeń na Morzu Irlandzkim.
05.01.2021

Tygodniowy przegląd promowy, a w nim m.in. o postępach prac przy budowie terminalu promowego w Gdyni

W cotygodniowym przeglądzie w telegraficznym skrócie Promy SKAT informuje o najważniejszych wydarzeniach minionych dni; o sprawach, którymi żyje lub wkrótce będzie żyła branża promowa. W tym tygodniu m.in. o tym, kto jeszcze może zacząć obsługiwać połączenia promowe z Gdyni poza firmą Stena Line, która oferuje dziś serwis Gdynia-Karlskrona?
28.12.2020

Tygodniowy przegląd promowy, a w nim m.in. o nowym promie zwodowanym w Gdańsku dla kanadyjskiego giganta

W cotygodniowym przeglądzie w telegraficznym skrócie Promy SKAT informują o najważniejszych wydarzeniach minionych dni; o sprawach, którymi żyje lub wkrótce będzie żyła branża promowa. W tym tygodniu m.in. o wodowaniu nowego, kolejnego już statku, który zbudowano w Polsce dla firmy BC Ferries.
22.12.2020

Wszystkie trzy hybrydowe statki ro-ro Finnlines są obecnie w budowie [foto]

Program budowy nowych statków Finnlines przebiega zgodnie z planem, a obecnie ostatni z trzech zamówionych nowych ultra-zielonych statków ro-ro jest w fazie produkcji. Stalowe płyty trzeciego hybrydowego pojazdu ro-ro zostały wycięte podczas tradycyjnej ceremonii cięcia stali w stoczni Nanjing Jinling w Chinach w dniu 16 grudnia 2020 r. Ponadto tego samego dnia odbyło się położenie stępki pod pierwszą hybrydową jednostkę ro-ro.
16.12.2020

Stena Line ogłasza nowe nazwy statków na linii Nynäshamn - Ventspils (Szwecja-Łotwa)

Operator promowy Stena Line ogłosił nazwy dwóch nowoczesnych statków typu ro-pax, które zaczną kursować w 2021 roku na trasie między Nynäshamn w Szwecji a Ventspils na Łotwie. Nowe promy zwiększą pojemność ładunkową linii o 30 proc., a także będą atrakcyjną alternatywą dla podróżujących przez Morze Bałtyckie. Po otrzymaniu około 600 propozycji nowych nazw od swoich klientów, operator wybrał następujące: Stena Scandica i Stena Baltica.
16.12.2020

Tygodniowy przegląd promowy, a w nim m.in. o nowej ofercie armatorów, którzy szykują się na pobrexitowe realia

W naszym cotygodniowym przeglądzie w telegraficznym skrócie informujemy o najważniejszych wydarzeniach minionych dni; o sprawach, którymi żyje lub wkrótce będzie żyła branża promowa. W tym tygodniu m.in. o tym, jak niektórzy armatorzy dostosowują swoją ofertę do nowej, pobrexitowej rzeczywistości.
15.12.2020

Tygodniowy przegląd promowy, a w nim m.in.: o reaktywacji popularnego połączenia w Niemczech

W cotygodniowym przeglądzie w telegraficznym skrócie Promy SKAT informują o najważniejszych wydarzeniach minionych dni; o sprawach, którymi żyje lub wkrótce będzie żyła branża promowa. W tym tygodniu m.in. o: modernizacji promów Wightlink i powrocie zawieszonego trzy lata temu połączenia promowego, łączącego dwa miasta u ujścia Łaby.
08.12.2020

Wartsila dostarczy technologię dla duetu hybrydowych promów Finnlines

Fińska grupa technologiczna Wartsila dostarczy swoje technologie dla dwóch promów Finnlines budowanych w chińskiej stoczni China Merchants Jinling Shipyard (Weihai). Dwie jednostki typu Superstar będą pływać między Finlandią i Szwecją.
01.12.2020

Tygodniowy przegląd promowy, a w nim m.in.: o uruchomieniu nowego połączenia cargo z/do Świnoujścia

W naszym cotygodniowym przeglądzie w telegraficznym skrócie informujemy o najważniejszych wydarzeniach minionych dni; o sprawach, którymi żyje lub wkrótce będzie żyła branża promowa. W tym tygodniu m.in. o nowym połączeniu, które firma Sea-Cargo będzie realizować z/do Świnoujścia.
30.11.2020

Tygodniowy przegląd promowy, a w nim m.in.: o kolejnych nowych promach, które pojawią się w Europie

W naszym cotygodniowym przeglądzie w telegraficznym skrócie informujemy o najważniejszych wydarzeniach minionych dni; o sprawach, którymi żyje lub wkrótce będzie żyła branża promowa. W tym tygodniu m.in. o kolejnych nowoczesnych jednostkach, którymi dysponować będą wkrótce europejscy armatorzy.
24.11.2020

Tygodniowy przegląd promowy, a w nim m.in.: Viking Line zapowiada letnie rejsy do Polski

W naszym cotygodniowym przeglądzie w telegraficznym skrócie informujemy o najważniejszych wydarzeniach minionych dni; o sprawach, którymi żyje lub wkrótce będzie żyła branża promowa. W tym tygodniu m.in. o letnich planach fińskiego przewoźnika promowego Viking Line, który latem chce pływać do Gdańska.
17.11.2020

Przeprawy promowe przez Odrę znowu czynne

Sytuacja hydrologiczna na Odrze pozwoliła na ponowne uruchomienie w woj. lubuskim wszystkich czterech przepraw promowych przez tę rzekę. Przez kilka tygodni były one nieczynne z powodu zbyt wysokiego stanu wody – poinformował Zarząd Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze.
16.11.2020

Tygodniowy przegląd promowy, a w nim m.in.: miliony na budowę polskiego promu, który nie powstał

W naszym cotygodniowym przeglądzie w telegraficznym skrócie informujemy o najważniejszych wydarzeniach minionych dni; o sprawach, którymi żyje lub wkrótce będzie żyła branża promowa. W tym tygodniu m.in. o milionach złotych, które pochłonęła dotąd inwestycja związana z budową nowego promu dla PŻB.
10.11.2020

Damen zbuduje dziewięć ekologicznych promów dla Aqualiner-Swets

Damen Shipyards Group podpisała kontrakt z holenderską spółką joint venture Aqualiner-Swets na budowę dziewięciu statków pasażerskich.
05.11.2020

Tygodniowy przegląd promowy, a w nim m.in.: Stena Line wprowadza kolejne zmiany na trasach bałtyckich

W cotygodniowym przeglądzie Promy SKAT w telegraficznym skrócie informują o najważniejszych wydarzeniach minionych dni; o sprawach, którymi żyje lub wkrótce będzie żyła branża promowa.W tym tygodniu m.in. o kolejnej bałtyckiej trasie, którą Stena Line zamierza wzmocnić.
03.11.2020

Tygodniowy przegląd promowy, a w nim m.in.: o starcie budowy nowego promu do obsługi Dover-Calais

W cotygodniowym przeglądzie Promy SKAT w telegraficznym skrócie informują o najważniejszych wydarzeniach minionych dni; o sprawach, którymi żyje lub wkrótce będzie żyła branża promowa. W tym tygodniu m.in. o początku budowy rekordowego tunelu, któremu sprzeciwiali się przewoźnicy promowi, a także o nowym promie P&O Ferries.
26.10.2020

Rząd Wielkiej Brytanii podpisuje umowy z przewoźnikami o wartości 100 mln $

Rząd Wielkiej Brytanii podpisał umowy z czterema operatorami promowymi, aby zapewnić przepustowość dla 3000 ciężarówek tygodniowo. Takie działanie ma zmniejszyć ryzyko zakłóceń dla kluczowych towarowych w łańcuchu dostaw do GB.
21.10.2020

Tygodniowy przegląd promowy, a w nim m.in.: chwilowo bez promu Wawel na trasie Gdańsk-Nynäshamn

W cotygodniowym przeglądzie Promy SKAT w telegraficznym skrócie informują o najważniejszych wydarzeniach minionych dni; o sprawach, którymi żyje lub wkrótce będzie żyła branża promowa. W tym tygodniu m.in. o czasowej przerwie w eksploatacji promu Wawel.
19.10.2020

Tygodniowy przegląd promowy, a w nim m.in. Galicia już w domu, a Stena Nordica wraca na trasę Gdynia-Karlskrona

W naszym cotygodniowym przeglądzie w telegraficznym skrócie informujemy o najważniejszych wydarzeniach minionych dni; o sprawach, którymi żyje lub wkrótce będzie żyła branża promowa. W tym tygodniu m.in. o nowoczesnym promie typu E-Flexer, który ze stoczni w Chinach dotarł właśnie do Francji i niedługo zacznie obsługiwać połączenia dla Brittany Ferries.
13.10.2020

Stena Nordica wraca na linię promową Stena Line między Gdynią a Karlskroną

Pod koniec października br. statek Stena Nordica wraca na linię promową Stena Line między Gdynią a Karlskroną, położoną w południowej Szwecji. Stena Nordica zastąpi jednostkę bardziej ukierunkowaną na fracht - statek Stena Baltica, dzięki czemu przewoźnik zaoferuje szerszy wybór usług zarówno pasażerskich, jak i frachtowych. Stena Nordica będzie kursować pięć razy w tygodniu w każdym kierunku i przewozić ładunki, samochody osobowe oraz pasażerów.
09.10.2020

Tygodniowy przegląd promowy, a w nim m.in. o wzmocnieniu przez DFDS niektórych tras na Bałtyku

W cotygodniowym przeglądzie Promy SKAT w telegraficznym skrócie informują o najważniejszych wydarzeniach minionych dni - o sprawach, którymi żyje lub wkrótce będzie żyła branża promowa. W tym tygodniu m.in. o wprowadzonych przez DFDS zmianach w siatce połączeń na Morzu Bałtyckim. Armator wzmacnia niektóre trasy, ale też likwiduje jeden z serwisów.
05.10.2020

DFDS zawiesza połączenie z Paldiski do Hanko

Od 4 października duński armator zamierza zwiększyć ilość odejść na trasie Paldiski - Kapellskar do dwóch dziennie. Zwiększenie odejść pomiędzy Szwecją a Estonią nastąpi kosztem linii do Finlandii (Paldiski-Hanko), gdzie obsługujący ją statek Patria Seaways zostanie przeniesiony.
02.10.2020

Tygodniowy przegląd promowy, a w nim m.in. o nowych pytaniach, które pojawiły się wokół katastrofy promu Estonia

W naszym cotygodniowym przeglądzie Promy SKAT w telegraficznym skrócie informują o najważniejszych wydarzeniach minionych dni; o sprawach, którymi żyje lub wkrótce będzie żyła branża promowa. W tym tygodniu m.in. o nowych teoriach dotyczących katastrofy promu Estonia. Pojawiły się one 26 lat po katastrofie statku.
29.09.2020

Tygodniowy przegląd promowy, a w nim m.in. o inauguracji szybkiego połączenia Ystad-Sassnitz

W cotygodniowym przeglądzie Promy SKAT w telegraficznym skrócie informują o najważniejszych wydarzeniach minionych dni - o sprawach, którymi żyje lub wkrótce będzie żyła branża promowa. W tym tygodniu m.in.: o uruchomieniu przez firmę Förde Reederei Seetouristik szybkiego serwisu promowego, łączącego Szwecję oraz Niemcy.
22.09.2020

Costa Cruises przedstawia nowy harmonogram rejsów na zimę

W tym miesiącu rejsy wznowiono na statkach Costa Deliziosa i Costa Diadema. Costa Cruises będzie stopniowo zwiększać liczbę pływających wycieczkowców, których oferta będzie kierowana do mieszkańców Europy zgodnie z postanowieniami włoskiego rządu. Najpopularniejsze trasy włoskiego armatora obejmują: Morze Śródziemne, Wyspy Kanaryjskie, a także rejsy dookoła świata. Zimą 2020/2021 zadebiutuje statek Costa Firenze.
17.09.2020

Tygodniowy przegląd promowy, a w nim m.in. o wzmocnieniu oferty DFDS na Morzu Śródziemnym

W cotygodniowym przeglądzie Promy SKAT w telegraficznym skrócie informują o najważniejszych wydarzeniach minionych dni - o sprawach, którymi żyje lub wkrótce będzie żyła branża promowa. W tym tygodniu m.in.: o rozwoju oferty DFDS na Morzu Śródziemnym, gdzie pomimo pandemii, rośnie zapotrzebowanie na przewozy towarowe.
15.09.2020

Tygodniowy przegląd promowy, a w nim m.in. o poważnym kryzysie w Brittany Ferries

W cotygodniowym przeglądzie Promy SKAT w telegraficznym skrócie informują o najważniejszych wydarzeniach minionych dni - o sprawach, którymi żyje lub wkrótce będzie żyła branża promowa. W tym tygodniu m.in.: o trudnościach, z jakimi boryka się Brittany Ferries oraz inni armatorzy.
07.09.2020

KORONAWIRUS - sytuacja w branży promowej: armatorzy zwalniają pracowników

Obecny kryzys, związany z wybuchem epidemii choroby COVID-19, to sytuacja bez precedensu. Gospodarka na świecie i różne gałęzie przemysłu jeszcze długo będą odczuwać jej skutki. Promy SKAT w specjalnej, aktualizowanej na bieżąco relacji, raportuje o sytuacji w branży promowej.
31.08.2020

Tallink przedłuża sezon dla linii Helsinki-Ryga i Tallinn-Turku

Zgodnie z zapowiedziami estońskiego armatora, trasa Helsinki- Ryga nie zostanie zamknięta z końcem wakacji. Statek Sillja Serenade będzie kursował trzy razy w tygodniu, aż do 9 stycznia 2021 roku.
21.08.2020

Costa Cruises: wrześniowe rejsy we Włoszech tylko dla gości z Włoch

W celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa gości, załogi i społeczności lokalnej, zgodnie z decyzją o odpowiedzialnym wznowieniu działalności, włoski armator Costa Cruises ogłasza, iż rejsy we wrześniu odbywające się na terenie Włoch będą obecnie oferowane wyłącznie włoskim gościom. Tygodniowe rejsy statków Costa Deliziosa z Triestu oraz Costa Diadema z Genui, będą zawijały jedynie do włoskich portów, co pozwoli na ponowne odkrycie najpiękniejszych zakątków Włoch.
20.08.2020

Wytyczne Brytyjskiej Izby Żeglugi dla promów podczas COVID-19

Brytyjska Izba Żeglugi opublikowała Poradnik, który stanowi dokument informacyjny i wytyczne dla brytyjskich promów pasażerskich podczas COVID-19. Poradnik ten został opracowany w porozumieniu z partnerami branżowymi i członkami Izby.
19.08.2020

Przegląd promowy: Podsumowanie tygodnia, a w nim m.in. o ważnej zmianie w firmie P&O Ferries

W cotygodniowym przeglądzie, portal PromySKAT w telegraficznym skrócie informuje o najważniejszych wydarzeniach minionych dni; o sprawach, którymi żyje lub wkrótce będzie żyła branża promowa. W tym tygodniu m.in.: o zmianie na stanowisku dyrektora operacyjnego w P&O Ferries, a także o szansach na dokończenie budowy nowoczesnego promu Caledonian MacBrayne.
18.08.2020

Costa Cruises wznawia rejsy od 6 września

Po otrzymaniu pozwolenia na wznowienie działalności i zatwierdzeniu nowego protokołu zdrowotnego przez włoski rząd, Costa Cruises planuje stopniowe uruchomienie rejsów z włoskich portów począwszy od 6 września 2020 r.
17.08.2020

DFDS uspokaja pasażerów po ogłoszeniu przez rząd nowych przepisów dotyczących kwarantanny

Operator promowy będzie nadal obsługiwał trasy pasażerskie między Wielką Brytanią, Francją i Holandią. Firma oferuje Gwarancję Podróży z opcją bezpłatnej ponownej rezerwacji do 24 godzin przed rejsem. Wprowadzono szeroko zakrojone środki w celu przystosowania promów do podróży z zachowaniem zasady dystansu społecznego.
14.08.2020

Costa Cruises wprowadza Protokół Bezpieczeństwa Costa - zestaw procedur zapewniających ochronę gości i załogi

Po otrzymaniu zielonego światła od władz, Costa Cruises stopniowo wznowi działalność wprowadzając kompleksowy zestaw procedur zdrowotnych, opracowanych wspólnie przez armatora oraz panel niezależnych ekspertów naukowych. Costa złożyła również wniosek o przyznanie Certyfikatu Bezpieczeństwa Biologicznego RINA, dobrowolnego programu zaprojektowanego dla dużych systemów zarządzających celem zapobiegania rozprzestrzeniania się infekcji.
05.08.2020

Stena Line udostępnia nowy port na trasie Liepaja - Travemunde

Szwedzki armator promowy Stena Line od 13 sierpnia rozszerza swoje usługi, oferując klientom nowe połączenie z Litwy do Szwecji.
04.08.2020

Tygodniowy przegląd promowy, a w nim m.in.: o niezwykłym transporcie zbudowanych w Polsce promów do Danii

W naszym cotygodniowym przeglądzie w telegraficznym skrócie informujemy o najważniejszych wydarzeniach minionych dni; o sprawach, którymi żyje lub wkrótce będzie żyła branża promowa. W tym tygodniu m.in.: o niecodziennym transporcie zbudowanych w polskich zakładach promów oraz o przejęciu niedokończonego promu Brittany Ferries przez nowy podmiot.
03.08.2020

Z jednośladem w piękny rejs! Wybierz się na malowniczą rowerową mikrowyprawę po archipelagu Karlskrony

Nie możesz albo nie chcesz wyjechać tego lata na dłużej? Mikrowyprawy to nowy trend w turystyce – uruchom wyobraźnię i znajdź coś wyjątkowego na dzień lub dwa. Zabierz rower za morze promem Stena Line i wybierz się na zwiedzanie archipelagu!
28.07.2020

Tygodniowy przegląd promowy, a w nim m.in.: o kolejnym nowym promie zbudowanym w gdańskiej stoczni

W cotygodniowym przeglądzie Promy SKAT w telegraficznym skrócie informują o najważniejszych wydarzeniach minionych dni; o sprawach, którymi żyje lub wkrótce będzie żyła branża promowa. W tym tygodniu m.in.: o nowym promie, który zwodowano w stoczni Remontowa Shipbuilding, a także o niecodziennej ewakuacji mającej miejsce na promie DFDS.
27.07.2020

Zielone światło dla turystów ze Skandynawii

15 lipca szwedzki i norweski rząd poinformował o zmianie swoich zaleceń, uznając Polskę za jeden z niewielu krajów bezpiecznych pod względem epidemiologicznym. Wcześniej MSZ stanowczo odradzało podróże do naszego kraju, na czym ucierpieć mógł nie tylko sektor usług turystycznych, ale także transportowych. Na powrót turystów z Półwyspu Skandynawskiego czekają m.in. operatorzy promowi.
22.07.2020

Przegląd promowy: podsumowanie tygodnia, a w nim m.in.: o szansach na nowe połączenie promowe z Gdyni

W cotygodniowym przeglądzie Promy SKAT w telegraficznym skrócie informują o najważniejszych wydarzeniach minionych dni; o sprawach, którymi żyje lub wkrótce będzie żyła branża promowa. W tym tygodniu m.in.: o wizycie w Gdyni należącego do Finnlines giganta, mogącej być zwiastunem startu nowego serwisu cargo, a także o dużym opóźnieniu związanym z dostawą nowego promu Viking Line.
21.07.2020

Tygodniowy przegląd promowy, a w nim m.in.: o kolejnych nowych promach, które zasiliły floty europejskich operatorów

13.07.2020

Przegląd promowy: Podsumowanie tygodnia, a w nim m.in.: o starcie budowy nowych promów dla europejskich przewoźników

W naszym cotygodniowym przeglądzie w telegraficznym skrócie informujemy o najważniejszych wydarzeniach minionych dni; o sprawach, którymi żyje lub wkrótce będzie żyła branża promowa. W tym tygodniu m.in.: o nowych promach, których budowa rozpoczęła się w Chinach oraz w Polsce, a także o nadchodzących testach silnika zasilanego amoniakiem. W przyszłości substancja ta mogłaby służyć jako ekologiczne paliwo.
07.07.2020

DFDS otwiera połączenia do Francji

Pasażerowie ponownie na pokładach promów z Dover do Francji i z Newhaven do Dieppe już od 10 lipca. Zniesienie obostrzeń w podróżowaniu otworzyło Francję na angielskich turystów. Nowe środki bezpieczeństwa zastosowane na pokładach promów umożliwiają pasażerom przebywanie w bezpiecznej odległości, ciesząc się świeżym powietrzem, otwartym morzem i swobodą podróżowania promem.
06.07.2020

Warszawa: Od soboty promy turystyczne znów będą pływać po Wiśle

Promy Warszawskich Linii Turystycznych od soboty znów będą pływać po Wiśle. W wakacje kursy będą się odbywać codziennie, a we wrześniu w weekendy - przekazał w czwartek stołeczny magistrat.
02.07.2020

Covid19. Sytuacja w branży promowej: Pasażerów więcej, ale sytuacja daleka od ideału

Obecny kryzys, związany z wybuchem epidemii choroby COVID-19, to sytuacja bez precedensu. Gospodarka na świecie i różne gałęzie przemysłu jeszcze długo będą odczuwać jej skutki. W naszej specjalnej, aktualizowanej na bieżąco relacji, raportujemy o sytuacji w branży promowej. W jednym miejscu gromadzimy najważniejsze informacje dotyczące żeglugi, przeznaczone zarówno dla pasażerów, jak i osób związanych z branżą transportową.
01.07.2020

Przegląd promowy: Podsumowanie tygodnia, a w nim m.in.: o kolejnym nowym promie zbudowanym w gdańskiej stoczni

W cotygodniowym przeglądzie w telegraficznym Promy Skat w skrócie informują o najważniejszych wydarzeniach minionych dni; o sprawach, którymi żyje lub wkrótce będzie żyła branża promowa. W tym tygodniu m.in.: o nowym promie, który zbudowany został w stoczni Remontowa Shipbuilding oraz dwóch wyjątkowych jednostkach, które powstaną dla Stena Line w chińskiej stoczni.
30.06.2020

JABO Stocznia Jachtowa

JAKOŚĆ KTÓRA TWORZY WASZ KOMFORT
konstrukcje aluminiowe kadłubów,nadbudówki,maszty,konstrukcje stalowe kadłubów,okucia jachtowe,relingi,elementy ze stali nierdzewnej,aluminiowo-stalowe konstrukcje boji oraz innych jednostek pływających,jachty,montaż,jacht,remonty jachtów,kadłub,łodzie,promy,pasażerskie,statki,konstrukcje jachtów,jabo.,stocznia jachtowa,stocznie jachtowe,jachty żaglowe,jachty motorowe,zimowanie jachtów,serwis jachtów,jabo classic 350,aluminiowe podesty do przemieszczania się po platformach wiertniczych,schody i drabiny aluminiowe,schody aluminiowe,drabiny aluminiowe,wykonywanie powłok malarskich zaworów ze stali nierdzewnej,wykonywanie pław oraz dalb sygnalizacyjnych,usuwanie ognisk korozji,wymiana anod cynkowych,zimowanie łodzi w hangarze,zimowanie łodzi na placu,zimowanie jachtu w hangarze ,zimowanie jachtu na placu,przygotowanie jachtu do zimy,zimowanie skuterów w hangarze,zimowanie skuterów na placu,wyciąganie i wodowanie jednostek dźwigiem lub za pomocą slipu,kompleksowe przygotowanie jachtu do se

Finnlines Polska Sp.z o.o.

Jesteśmy wiodącym operatorem żeglugowym statków ro-ro i ro-pax na M.Bałtyckim
serwis promowy ,transport morski ,operator promowy ,finnlines ,promy ,transport intermodalny ,Finlandia ,podróże ,prom Gdynia ,prom pasażerski ,promy pasażerskie ,przewozy pasażerskie ,przewóz ładunków ciężkich ,transport ładunków ,turystyka ,żegluga ,żegluga Helsinki ,żegluga morska ,żegluga Skandynawia

Soltec Services Sp. z o.o.

usługi stoczniowe i dźwigowe
usługi stoczniowe,usługi dźwigowe,konstrukcje stalowe,izolowanie kabin,nadbudówek,ładowni,chłodni,izolowanie rurociągów,budowanie nowych jednostek pływających,statki badawcze,łodzie głębinowe,okręty wojskowe,jachty,remonty jednostek pływających,przebudowy statków,przebudowy jednostek pływających,żaglówki,drobnicowce,kontenerowce,masowce,barki,pontony,promy,liniowce,odzie ratunkowe,żurawie pływające,doki pływające,dok pływający

Polferries Polska Żegluga Bałtycka SA

prom,promy,rejsy pasażerskie

Navishipproject S.C.

Biuro projektowe.
projektowanie statków,biuro projektów,statki pasażerskie,biura projektowe,projektowe biura,•promy samochodowo-pasażerskie •kontenerowce •masowce •zbiornikowce •pchacze •barki pchane •statki rybackie •pogłębiarki •plywające hotele i domy mieszkalne •pilotówki •łodzie ratownicze •statki pożarnicze •pontony rozmaitego przeznaczenia

Unity Line Sp. z.o.o.

promy przewozy rejsy bilety

Stena Line Polska

prom,promy,promy do szwecji,rejsy do szwecji,Gdynia-Karlskrona,prom do szwecji

TERMINAL PROMOWY ŚWINOUJŚCIE Sp. z o.o.

terminal promowy,umity line,promy,port promowy

Prima Travel Biuro Turystyczne

bilety marynarskie,bilety autokarowe,bilety promowe,bilety lotnicze,rejsy pasażerskie,rejsy turystyczne,promy,połączenia promowe,rejsy wycieczkowe,transport promowy,

ODYS Stocznia & Co.

Your best choice in building advanced steel construction.
budownictwo okrętowe,naprawy statków,konstrukcje stalowe,stocznia,budowa statków,instalacje biogazu,konstrukcje stalowe,rampy,platformy wiertnicze,stalowe konstrukcje lądowe,mosty,barki,pontony,statki rybackie,promy,rzeczne/morskie kontenerowców wielozadaniowych,jednostki obsługujących platformy wiertnicze,stocznie,statki budowa,wyposażenie,biuro projektowe,projektowanie jednostek pływających

BETAMAR Spółka z o.o.

pontony,barka,kadłub,promy pasażerskie,sekcje okrętowe,kompletne jednostki pływające,statki rybackie,sekcje burtowe,okrętowe,dziobowe,przedłużenia statków,

SeaTours

rejsy turystyczne,prom,promy,dfds seaways,

PROMY SKAT

promy,połączenia promowe,bilety na promy,porty i armatorzy

REMONTOWA SHIPBUILDING S.A.

stocznia,stocznie,budowa statków,offshore,promy,promy pasażerskieholowniki,jednostki towarowe,jednostki specjalistyczne,jednostki wojskowe,,

W stoczni Remontowa Shipbuilding zwodowano elektryczny prom dla norweskiego armatora

W stoczni Remontowa Shipbuilding należącej do Grupy Remonowa Holding zwodowano elektryczny prom dla armatora Norled. Będzie to dwustronna jednostka z napędem Diesel Electric Hybrid. Kontrakt podpisany z norweskim armatorem zakłada budowę czterech takich statków.
04.10.2019

Budowa publicznego terminalu promowego w Porcie Gdynia. Zobacz wizualizację

W siedzibie Zarządu Morskiego Portu Gdynia 5 kwietnia odbyła się informacyjna konferencja otwierająca dla projektu „Budowa publicznego terminalu promowego w Porcie Gdynia" (nr projektu POIS.03.02.00-00-0015/17), współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko w nowej perspektywie 2014-2020, w której uczestniczyli m.in. przedstawiciele armatorów, administracji krajowej i lokalnej oraz głównego wykonawcy - Korporacji Budowlanej DORACO sp. z o.o. Projekt obejmuje wybudowanie nowego publicznego terminalu promowego w Porcie Gdynia wraz z infrastrukturą towarzyszącą, umożliwiającą sprawną obsługę ładunków i pasażerów oraz poprawę dostępności transportowej portu.
16.04.2019

Tak będzie wyglądał nowy terminal promowy w Gdyni

W Porcie Gdynia trwa budowa publicznego terminalu promowego. Będzie nowoczesny, poprawi dostępność transportową do portu oraz umożliwi sprawną obsługę pasażerów i ładunków. W piątek w Gdyni odbyła się konferencja, której uczestnicy mogli m.in. szczegółowo poznać zakres planowanej inwestycji.
08.04.2019

Historyczny rekord w Porcie Gdynia. Wkrótce miliardowe inwestycje

23 mln 492 tys. t przeładowanych towarów – z takim historycznym wynikiem zamknął 2018 r. Zarząd Morskiego Portu Gdynia. Oznacza to 10% wzrost w stosunku do 2017 roku. I na tym nie koniec. ZMPG zapowiada w najbliższych latach miliardowe inwestycje, dzięki którym wyniki gdyńskiego portu mają być jeszcze lepsze. To m.in. budowa publicznego terminalu promowego i pogłębienie akwenu portowego.
01.03.2019

Ekologiczny prom dla londyńczyków na próbach morskich

Ben Woollacott na próbach morskich. To pierwszy z dwóch hybrydowych promów pasażersko-samochodowych ze stoczni Remontowa Shipbuilding, który obecnie przechodzi testy na Zatoce Gdańskiej. Obie jednostki budowane są na zamówienie brytyjskiego armatora Transport for London. Będą najbardziej ekologiczne na Tamizie.
05.10.2018

Baltec Marine zainstalował płuczki na promie należącym do niemieckiego TT-Line Premium

Cztery hybrydowe systemy oczyszczania spalin produkowane przez włoską firmę Ecospray Technologies zostały zainstalowane przez Baltec Marine na promie typu ropax Peter Pan, należącym do niemieckiego TT-Line Premium.
17.02.2017

Dziękujemy za wysłane grafiki.