• <
CHIPOLBROK_2026_1100x200_75_LAT

Piotr Krakowski został nowym prezesem spółki Polskie Promy

Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Piotr Krakowski został nowym prezesem spółki Polskie Promy
Piotr Krakowski. Fot. Polska Żegluga Morska

Piotr Krakowski, szef biura kadr morskich Polskiej Żeglugi Morskiej, został powołany na stanowisko prezesa państwowej spółki Polskie Promy, która buduje nowe jednostki dla polskich armatorów - poinformowała w piątek PŻM.

– Rada Nadzorcza Spółki „Polskie Promy” Spółka z o.o. z siedzibą w Szczecinie wybrała na prezesa Piotra Krakowskiego – przekazał rzecznik prasowy Grupy PŻM Krzysztof Gogol.

W rozmowie z PAP Gogol wyjaśnił, że prezes został wyłoniony w trybie postępowania kwalifikacyjnego przewidzianego w Akcie Założycielskim Spółki, bez konkursu. Gogol podkreślił, że Piotr Krakowski ma kilkunastoletnie doświadczenie w pracy w Polskiej Żegludze Morskiej. Obecnie jest szefem Biura Kadr Morskich PŻM (pozostanie na tym stanowisku). Był również prokurentem spółki „Polskie Promy”.

Krakowski zastąpił na stanowisku prezesa „Polskich Promów” Pawła Pluto Prądzyńskiego, który niedawno objął funkcję w zarządzie operacyjnej spółki promowej POLSCA, która skonsolidowała działania polskich armatorów (Unity Line i Polferries) na Bałtyku.

Polskie Promy to spółka celowa, z większościowym udziałem Skarbu Państwa, powołana w 2020 r. do budowy nowych jednostek typu ro-pax dla krajowych armatorów. Pierwszy nowy prom m/f „Jantar Unity”, zbudowany za ok. 1,1 mld zł dla Unity Line z Grupy PŻM, od stycznia br. pływa w barwach POLSCA do szwedzkiego Trelleborga. Kolejna jednostka o nazwie „Bursztyn Unity” ma być gotowa na przełomie września i października. Planowana jest budowa trzeciego nowoczesnego ro-paxa. (PAP)

SOLID PORT_790_140_2024
JOTUN_2026
MORSKA_AGENCJA_GDYNIA_75LAT_PORTY, LOGISTYKA

Dziękujemy za wysłane grafiki.