• <

Tallink przedłuża sezon dla linii Helsinki-Ryga i Tallinn-Turku

21.08.2020 15:10 Źródło: promy24.com
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Tallink przedłuża sezon dla linii Helsinki-Ryga i Tallinn-Turku

Partnerzy portalu

Tallink przedłuża sezon dla linii Helsinki-Ryga i Tallinn-Turku - GospodarkaMorska.pl
fot. Promy24

Zgodnie z zapowiedziami estońskiego armatora, trasa Helsinki- Ryga nie zostanie zamknięta z końcem wakacji. Statek Sillja Serenade będzie kursował trzy razy w tygodniu, aż do 9 stycznia 2021 roku.
 
Drugim połączeniem z przedłużonym rozkładem jest Turku- Tallinn.  Prom Baltic Queen, obsługujący tę trasę, będzie odpływać co tydzień w piątki. Pierwszy rejs z Turku poza sezonem odbędzie się 28 Sierpnia i potrwa aż do końca marca 2021 roku.
 
„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że obie letnie trasy okazały się bardzo popularne i otrzymały tak wiele pozytywnych opinii od naszych klientów. Turku i mieszkańcy okolic prosili o tę bezpośrednią linię do Tallina od bardzo dawna. Bezpośrednie rejsy z Helsinek do Rygi wykonujemy jedną z naszych najbardziej spektakularnych jednostek Silja Serenade. Dzięki niej umożliwiamy podróżującym jednodniowe zwiedzanie Rygi lub zaplanowanie dłuższych wakacji na Łotwie (która stała się dla wielu naszych klientów nowym celem podróży) ”- powiedział Paavo Nõgene, CEO , Tallink Grupp.
 
Nieciekawa sytuacja Tallink Grupp

 
Wyniki finansowe za lipec nie napawają optymistycznie estońskiego armatora. Przewozy pasażerskie spadły o ponad 50 %. Do tej pory to właśnie pasażerowie, a dokładnie dokonywane przez nich zakupy, były głównym źródłem dochodu dla Tallink.
 
Ruch towarowy, choć nieznacznie zmieniony odnotował spadek o 3 % w stosunku do poprzedniego roku. 
 
Z wyników finansowych jasno widać, jak Tallink odczuwa spadek w przewozach wywołany pandemią COVID-19.  Co prawda w połowie maja zniesiono niektóre ograniczenia w podróżowaniu i liczba pasażerów stopniowo rośnie, jednocześnie niewielu ekspertów daje szansę na odrobienie poniesionych strat z początku roku całej branży promowej.

Źródło: Promy24

bulk_cargo_port_szczecin

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.