• <
siemens_gamesa_2022

W Grecji strajkują marynarze, promy nie wypływają

jm

10.11.2021 11:44
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski W Grecji strajkują marynarze, promy nie wypływają

Partnerzy portalu

W Grecji strajkują marynarze, promy nie wypływają - GospodarkaMorska.pl

Od godziny 6 w środę promy i inne statki stoją w greckich portach z powodu rozpoczętego tego dnia ogólnokrajowego strajku marynarzy. Dla mieszkańców wysp, na których brak lotnisk, obecna sytuacja oznacza odcięcie od świata – poinformowała agencja dpa. Strajk ma potrwać 48 godzin.

Grecka Unia Żeglugi (PNO) wezwała do protestu, domagając się „prawdziwych, znacznych podwyżek” płac w sektorze, w którym wynagrodzenia nie uległy zmianie od 2019 roku.

Związek zawodowy marynarzy krytykuje także warunki pracy na promach, gdzie brakuje personelu. Pracodawcy tłumaczą sytuację epidemią Covid-19, z czym nie zgadza się obsługa statków.

Marynarze zastrzegają sobie prawo do eskalacji sporu, co - jak pisze dpa - może grozić pogłębieniem paraliżu w transporcie. W środę rano w kilku dużych greckich portach odbyły się demonstracje.

Sytuacja może boleśnie dotknąć turystów, którzy, mimo zakończonego sezonu letniego, chętnie korzystają z faktu, że na południowych wyspach Grecji, w tym na Krecie, temperatury nadal dochodzą do 25 st. C – zauważa dpa.

Źródło: PAP

Fot. Depositphotos

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
Bollore_390x100_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.