• <
BOTA_2023

Costa Cruises przedstawia nowy harmonogram rejsów na zimę

17.09.2020 09:58 Źródło: mat. prasowe
Strona główna Costa Cruises przedstawia nowy harmonogram rejsów na zimę
Costa Cruises przedstawia nowy harmonogram rejsów na zimę - GospodarkaMorska.pl
fot. mat. prasowe

W tym miesiącu rejsy wznowiono na statkach Costa Deliziosa i Costa Diadema. Costa Cruises będzie stopniowo zwiększać liczbę pływających wycieczkowców, których oferta będzie kierowana do mieszkańców Europy zgodnie z postanowieniami włoskiego rządu. Najpopularniejsze trasy włoskiego armatora obejmują: Morze Śródziemne, Wyspy Kanaryjskie, a także rejsy dookoła świata. Zimą 2020/2021 zadebiutuje statek Costa Firenze.

Costa Cruises, wiodąca linia wycieczkowa należąca do europejskiej spółki Carnival Corporation&plc jest gotowa do wznowienia rejsów w czasie zimy 2020/21, prezentując bogatą ofertę wakacyjną. Po ogłoszeniu w ostatnich dniach stopniowego wznawiania rejsów na statkach Costa Deliziosa i Costa Diadema, włoska firma zaplanowała trasy od października 2020 r. do marca 2021 r. Armator będzie stale przestrzegać zasad maksymalnego bezpieczeństwa, wynikających z nowych procedur zdrowotnych.

Rejsy Costa Cruises będą dostępne dla obywateli Europy zamieszkałych w krajach objętych dekretem rządu włoskiego*. Ograniczenie pasażerów wyłącznie do włoskich gości obejmuje jedynie wrześniowe rejsy Costa Deliziosa (6, 13 i 20 września) oraz pierwszego wypłynięcia Costa Diadema (19 września). Szczegóły dotyczące sprzedaży nowych zimowych tras będą wkrótce dostępne na stronie internetowej armatora oraz w biurach podróży. Costa Cruises współpracuje z władzami krajowymi i lokalnymi, by zapewnić swoim gościom bezpieczny pobyt i pozytywne doświadczenie, co jest możliwe dzięki Protokołowi Bezpieczeństwa Costa.

Wielkim wydarzeniem będzie debiut nowego statku Costa Firenze, budowanego w stoczni Fincantieri w Margherze (Wenecja), reprezentującego niepowtarzalny włoski styl. Inspiracją dla projektu jest piękno Florencji z okresu renesansu. Od 27 grudnia, w ciągu siedmiu dni, goście będą mogli odkrywać statek najnowszej generacji podczas rejsu na Morzu Śródziemnym, odwiedzając Savonę, La Spezię, Neapol, Walencję, Barcelonę i Marsylię.

Tygodniowy rejs Costa Deliziosa z Triestu będzie poświęcony na odkrywanie na nowo najpiękniejszych miejsc we Włoszech i dostępny także dla gości z krajów europejskich (27 września i 4 października). Od 10 października Costa Deliziosa będzie wypływała na tygodniowe rejsy z Triestu do Grecji.

Oferta Costa Cruises na Morzu Śródziemnym zostanie dodatkowo wzbogacona o Costa Smeralda, pierwszy wycieczkowiec włoskiego armatora napędzany skroplonym gazem ziemnym (LNG). Pierwszy rejs planowany jest na 10 października z Savony. Od listopada, Costa Diadema oferować będzie dwie wspaniałe podróże: 12-dniowy rejs po wyspach Kanaryjskich i 14-dniowy rejs – po wodach wokół Egiptu i Grecji. Potwierdzona jest również 13-ta edycja światowego rejsu na Costa Deliziosa, która wyruszy 3 stycznia 2021 r.

Wszystkie inne zaplanowane wycieczki, oprócz rejsów opisanych powyżej, w okresie od października 2020 do marca 2021 r., są odwołane. Gościom oraz biurom podróży zostanie zagwarantowana ochrona zgodnie z obowiązującymi przepisami. Rejsy Costa Favolosa na Karaibach nie będą anulowane (armator jak najszybciej poinformuje o rejsach).

W celu zapewnienia maksymalnego poziomu bezpieczeństwa poprzez przestrzeganie najnowszych procedur zdrowotnych wśród gości, załogi i społeczności lokalnych, podczas rejsów w sezonie zimowym 2020/21 Costa będzie wdrażać Protokół Bezpieczeństwa Costa. Jest to kompleksowy zestaw procedur powstałych w odpowiedzi na Covid-19. Procedury te odnoszą się do wszystkich aktywności podczas rejsów. Protokół obejmuje testy antygenowe dla wszystkich gości przed wejściem na pokład i oraz wzmożone zasady bezpieczeństwa podczas wycieczek. Jest wspierany przez zespół niezależnych ekspertów naukowych w dziedzinie zdrowia publicznego, zgodny z protokołami zdrowotnymi określonymi przez rząd włoski i władze europejskie. Będzie stale aktualizowany na podstawie bieżącej sytuacji pandemicznej i wiedzy medycznej.

* We wrześniu rejsy Costa Deliziosa (6, 13, 20 września) i Costa Diadema (19 września) są zarezerwowane dla gości mieszkających we Włoszech. Od 27 września 2020 r, rejsy będą w sprzedaży również dla mieszkańców krajów europejskich wymienionych w załączniku 20 do dekretu premiera Włoch z dnia 7 września. Są to: Austria, Belgia, Cypr, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja, Irlandia, Łotwa, Litwa, Luksemburg, Malta, Niderlandy, Polska, Portugalia, Republika Czeska, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwecja, Węgry, Islandia, Liechtenstein, Norwegia, Szwajcaria i Zjednoczone Królestwo. W przypadku wydania nowych rozporządzeń lub postanowień, Costa natychmiast dostosuje przepisy i poinformuje swoich klientów.

Dziękujemy za wysłane grafiki.