• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

KORONAWIRUS - sytuacja w branży promowej: armatorzy zwalniają pracowników

31.08.2020 10:30 Źródło: Promy SKAT
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski KORONAWIRUS - sytuacja w branży promowej: armatorzy zwalniają pracowników

Partnerzy portalu

KORONAWIRUS - sytuacja w branży promowej: armatorzy zwalniają pracowników  - GospodarkaMorska.pl
fot. GospodarkaMorska.pl

Obecny kryzys, związany z wybuchem epidemii choroby COVID-19, to sytuacja bez precedensu. Gospodarka na świecie i różne gałęzie przemysłu jeszcze długo będą odczuwać jej skutki. Promy SKAT w specjalnej, aktualizowanej na bieżąco relacji, raportuje o sytuacji w branży promowej.

Color Line dostosowuje się do nowej sytuacji

Norweski przewoźnik dynamicznie odpowiada na nowe obostrzenia i reguły wprowadzane w krajach, do których pływa. Color Line poinformowało, że od 28 sierpnia nie będzie zabierać niemieckich pasażerów na pokład promów obsługujących połączenie Kilonia-Oslo. To efekt ograniczeń wprowadzonych przez norweskie władze, a dotyczących obywateli Niemiec. Nowe restrykcje mają związek z rozwojem sytuacji pandemicznej. Jak wynika z systemu rezerwacyjnego, pasażerowie z Niemiec będą mogli ponownie korzystać z przepraw na tej trasie od 18 grudnia.

Condor Ferries redukuje etaty

Firma Condor Ferries, która specjalizuje się w obsłudze połączeń na Wyspy Normandzkie, zdecydowała się na ograniczenie liczby etatów. Ogłoszono, że pracę może stracić ok. 200 z 500 zatrudnionych przez armatora pracowników. Jak stwierdził Paul Luxon z Condor Ferries, przyczyną takiej decyzji jest wynoszący aż 75 proc. spadek przychodów w ostatnich pięciu miesiącach.

ForSea zmniejsza liczbę pracowników

Firma ForSea, obsługująca jedno z najpopularniejszych połączeń promowych w Europie, dostosowuje poziom zatrudnienia do obecnych warunków, kształtowanych przez trwający kryzys. Zmiany mogą objąć aż 70 z 500 pracowników, którzy pracują przy obsłudze serwisu Helsingborg-Helsingor, a dla których – jak tłumaczy przewoźnik – brakuje pracy.

Duże spadki Viking Line

Pandemia COVID-19 uderzyła w wyniki firmy Viking Line. Fiński przewoźnik w II kwartale osiągnął 22,6 mln euro wpływów w porównaniu ze 131,1 mln w analogicznym okresie ub. r. Zysk operacyjny wyniósł -5,9 mln euro (w ub. r. było to 5,4 mln euro).

Brittany Ferries dostosowuje się do nowych reguł

Ze względu na obecne warunki, w tym nowe obostrzenia, przywracające obowiązek kwarantanny dla Brytyjczyków powracających z Francji, zareagować musiała firma Brittany Ferries. Francuski przewoźnik zdecydował się na zmniejszenie oferowania, gdy chodzi o przewozy pasażerskie. Zmiany dotyczą połączeń z Portsmouth oraz Plymouth. Wprowadzone przez przewoźnika zmiany dotkną ok. 50 tys. pasażerów, którzy mieli już kupione bilety. Dyrektor firmy, Christophe Mathieu przyznał, że w tej sytuacji, bez finansowego wsparcia, Brittany Ferries może się znaleźć w poważnych tarapatach.

bulk_cargo_port_szczecin

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.