• <

Wynik wyszukiwania - "kontrola" - Wiadomości

IMO decyduje się na poważniejsze działania w sprawie zwalczania "floty cieni"

W środę Międzynarodowa Organizacja Żeglugi (International Maritime Organization’s, IMO), będąca agendą Organizacji Narodów Zjednoczonych przyjęła rezolucję dotyczącą prowadzonych od lat nielegalnych praktyk żeglugowych ze strony tak zwanej „floty cieni” (zwanej też "flotą widmo" oraz "flotą zombie"). Działające nieregulaminowo, w sposób nierejestrowany state statki transportowe są zmorą żeglugi i metodą dla państw objętych sankcjami, aby omijać międzynarodowe przepisy. Organizacja chce wreszcie ukrócić ten proceder.
07.12.2023

Straż Wybrzeża Filipin otwiera stację do monitorowania chińskich działań na Morzu Południowochińskim. Pekin jest tym oburzony

Chińsko-filipiński spór o wyspy Spratly nie cichnie i wciąż dochodzi do naruszeń akwenu przez statki oraz okręty z Chin. W związku z tym władze Filipin zdecydowały się na budowę stacji, która zapewni większe możliwości monitorowania obszaru Morza Południowochińskiego, jednocześnie czyniąc z niej symbol swojej kontroli nad tym obszarem. Obiekt ma zostać oficjalnie oddany do użytku na początku przyszłego roku. Władze Chin są niezadowolone z tego powodu ze względu na swoje roszczenia terytorialne.
07.12.2023

UE chce kontrolować rosyjskie tankowce w Cieśninach Duńskich

Zachodnie media donoszą, że UE planuje umożliwić duńskim władzom kontrolowanie rosyjskich tankowców przepływających przez Cieśniny Duńskie. Jest to kolejny element zaostrzania sankcji przeciwko rosyjskiemu eksportowi ropy.
15.11.2023

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu. Serwis i kontrola sprzętu przeciwpożarowego we „Florianie”

Bezpieczeństwo przeciwpożarowe na morzu wymaga regularnej kontroli i serwisu wyposażenia gaśniczego. To obowiązek, do którego są zobowiązani wszyscy użytkownicy jednostek morskich. Kontrole tego rodzaju wykonują wyspecjalizowane firmy i instytucje, wśród nich Portowa Straż Pożarna „Florian” zlokalizowana w Porcie Gdańsk.
14.11.2023

Brazylijska policja odkryła 1,5 tony kokainy na statku do przewozu samochodów i kontenerów

Służby federalne otrzymały informacje o podejrzanym ładunku znajdującym się na pokładzie statku typu con-ro, Grande Amburgo, który w niedzielę zatrzymał się w małym porcie Vitoria na północny wschód od Rio de Janiero. Specjalny zespół odkrył w sumie 52 bele kokainy, poukrywane w dwóch różnych miejscach na pokładzie.
10.11.2023

Raport NIK ma wskazywać na nieprawidłowości przy przekopie Mierzei Wiślanej

Wartość inwestycji związanej z przekopem Mierzei Wiślanej znacznie przekroczyła granicę opłacalności, a nadzór nad programem był sprawowany nierzetelnie - wskazuje w czwartek Najwyższa Izba Kontroli.
09.11.2023

Rosyjski okręt podwodny aktywny na Bałtyku. Śledzą go okręty NATO

Dowództwo Sojuszniczych Sił Morskich (Allied Maritime Command, MARCOM) koordynuje działania międzynarodowych zespołów okrętów NATO i państw partnerskich w zakresie bezpieczeństwa na Morzu Bałtyckim. Wśród wykonywanych zadań było śledzenie rosyjskiego okrętu podwodnego (kod NATO: Kilo) Krasnodar, który przybył z Morza Śródziemnego.
31.10.2023

Niemiecki patrolowiec Seeadler z wizytą w Porcie Gdańsk

Polskie porty są co jakiś czas odwiedzane przez specjalistyczne jednostki morskie należące do służb innych państw. Najczęściej to tyczy się okrętów, niemniej zdarzają się też wizyty patrolowców i dozorowców, reprezentujących różne instytucje. Dotyczyło to ubiegłotygodniowej wizyty "gościa" z Niemiec. To także okazja by zapoznać się z tym, jak działają służby morskie sąsiada Polski.
23.10.2023

Strażnicy graniczni wykryli nieprawidłowości na jachcie

Pływający pod polską banderą jacht z dwoma osobami na pokładzie został skontrolowany 8 września na Zatoce Gdańskiej przez funkcjonariuszy z Kaszubskiego Dywizjonu Straży Granicznej, którzy pełnili służbę na jednostce pływającej SG-215.
11.09.2023

Zakończył się pierwszy etap uwalniania do morza radioaktywnej wody z elektrowni w Fukushimie

W poniedziałek zakończył się pierwszy etap uwalniania do morza oczyszczonej radioaktywnej wody z elektrowni atomowej w Fukushimie; zgodnie z planem spuszczono 7,8 tys. ton uzdatnionej wody – podała japońska stacja NHK, cytując operatora elektrowni.
11.09.2023

Morska "wycieczka" z promilami w zakazanej strefie. Strażnicy graniczni musieli interweniować

Sportowo-żeglarska jednostka wpłynęła w strefę zamkniętą dla żeglugi i rybołówstwa na Zatoce Gdańskiej, co wymusiło kontrolę SG-111 z Kaszubskiego Dywizjonu Straży Granicznej. Kontrola wykazała również kolejne przewiny 68-letniego szypra.
17.08.2023

Marynarka Wojenna Iranu zaprezentowała nowe okręty uzbrojone w pociski o zasięgu 600 km

Marynarka Wojenna Iranu zaprezentowała swoje nowe okręty wyposażone w pociski rakietowe o zasięgu 600 kilometrów, poinformowała w środę agencja Reutera za irańską półoficjalną agencją Tasnim.
02.08.2023

Morscy strażnicy graniczni zatrzymali nietrzeźwego sternika skutera

Podczas kontroli skutera wodnego w okolicach Dziwnowa funkcjonariusze Pomorskiego Dywizjonu Straży Granicznej skontrolowali jej sternika. 37-letni mężczyzna pływał, mając około promil alkoholu w organizmie.
24.07.2023

Liczne kontrole MOSG na polskich obszarach morskich

Ubiegły weekend był pracowity dla strażników granicznych z morskiego komponentu. W sumie piętnaście jednostek pływających, w tym jedenaście skuterów wodnych, które naruszyły przepisy obowiązujące na polskich obszarach morskich, zostały skontrolowane przez funkcjonariuszy. Na prowadzących jednostki nałożono mandaty na łączną kwotę 1700 zł, a część przypadków wiązała się z wszczęciem postępowań administracyjnych. Z racji na sezon letni incydentów związanych z działalnością na morzu i innych akwenach nie brakuje.
17.07.2023

Strażnicy graniczni odkryli nielegalne sieci rybackie w Zatoce Puckiej

Przeszło kilometr nieoznakowanych sieci podjęli z Zatoki Puckiej funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej we Władysławowie. Wraz z z inspektorami z Głównego Inspektoratu Rybołówstwa Morskiego ze Słupska 26 czerwca patrolowali ten akwen na pokładzie jednostki pływającej SG-067.
27.06.2023

Wysoki Komisarz ds. Praw Człowieka: państwa powinny otworzyć kanały migracji i ścigać handlarzy ludźmi

Państwa powinny otworzyć normalnie funkcjonujące kanały migracji - oświadczył w piątek rzecznik Wysokiego Komisarza ONZ ds. Praw Człowieka, Jeremy Laurence. Dodał, że niezbędne jest skuteczniejsze ściganie handlarzy ludźmi.
17.06.2023

Duże problemy małych portów morskich

Mniejsze porty w Polsce są bardzo zróżnicowane, m.in. pod względem infrastruktury, powierzchni, pełnionych funkcji, czy też formy zarządzania. Spośród 29 małych portów, aż 25 mieści się w województwie pomorskim i zachodniopomorskim. Rozwój małych portów morskich jest wstrzymywany przez niewystarczające fundusze. Wykorzystanie pełnego potencjału portów jest niemożliwe bez inwestycji w infrastrukturę portową. Według opublikowanego raportu Najwyższej Izby Kontroli, zmiany wymaga także sposób nadzorowania działalności małych portów.
05.06.2023

Motorówka wpłynęła do zakazanej strefy. Interweniował MOSG

Załoga jednostki pływającej SG-070 z Pomorskiego Dywizjonu Straży Granicznej interweniowała wobec łodzi motorowej, która w Świnoujściu wpłynęła w strefę objętą zakazem przebywania.
05.06.2023

W związku z lipcowym szczytem NATO w Wilnie Litwa przywróci kontrole graniczne, w tym w portach morskich

Litwa na czas szczytu NATO w Wilnie przywróci kontrole na wewnętrznych granicach strefy Schengen. Zgodnie z projektem uchwały rządu zgłoszonym we środę kontrola będzie obowiązywała na granicy z Polską i Łotwą oraz na lotniskach i w portach morskich od 7 lipca do 13 lipca.
31.05.2023

Morski Oddział Straży Granicznej w akcji. Dwie jednostki ukarane

W niedzielę funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej ukarali dwie jednostki pływające – jedną na Zatoce Gdańskiej, drugą na Zalewie Wiślanym.
22.05.2023

Morska interwencja strażników granicznych na Bałtyku

Na brak zadań nie musi narzekać Morski Oddział Straży Granicznej. Dwie łodzie, rybacka i motorowa, zostały zawrócone do portów po tym, jak jednostki pływające z Kaszubskiego Dywizjonu Straży Granicznej zlokalizowały ich obecność na Bałtyku w strefach zamkniętych dla żeglugi i rybołówstwa. W trakcie patrolu strażnicy skontrolowali kuter rybacki, także zawracając go do portu.
16.05.2023

GIOŚ realizował kontrole w zakładach i na statkach w zakresie użycia ciężkiego oleju opałowego

W 2022 roku inspektorzy ochrony środowiska, w ramach swoich uprawnień, przeprowadzili kontrole zakładów i statków żeglugi śródlądowej. Sprawdzano zawartości siarki w ciężkim oleju opałowym oraz w oleju do silników. Przeprowadzone przez Inspekcję Ochrony Środowiska kontrole wykazały pewne uchybienia.
05.05.2023

Chiny chcą kontrolować statki w Cieśninie Tajwańskiej. Fiasko dyplomacji?

Rząd w Pekinie ogłosił bezprecedensowe plany inspekcji i wejścia na pokłady cywilnych statków w Cieśninie Tajwańskiej. Zdaniem komentatorów może to doprowadzić do szeregu groźnych incydentów morskich w związku z napięciami między Państwem Środka z jednej, a Tajwanej i USA z drugiej strony.
07.04.2023

Straż Graniczna skontrolowała i zawróciła do portu łódź rybacką

Funkcjonariusze z Pomorskiego Dywizjonu Straży Granicznej, wchodzącego w skład Morskiego Oddziału SG, przeprowadzili 28 lutego kontrolę łodzi rybackiej. W trakcie rewizji okazało się, że większość członków załogi na pokładzie nie ma wymaganych świadectw przeszkolenia.
02.03.2023

Morska energetyka wiatrowa pod lupą NIK - komentarz

W przedmiotowej publikacji zostaną przeanalizowane wyniki kontroli, przeprowadzonej przez Najwyższą Izbę Kontroli, dotyczące rozwoju morskiej energetyki wiatrowej w Polsce.
14.10.2022

NIK z negatywną oceną restrukturyzacji stoczni Gryfia przez FRS

Najwyższa Izba Kontroli negatywnie ocenia restrukturyzację Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia, przeprowadzoną przez Fundusz Rozwoju Spółek SA - poinformowała w środę NIK na konferencji prasowej.
26.08.2022

Nigeria. Tankowiec chciał uciec marynarce wojennej zgłaszając atak piratów

Kapitan tankowca nie chciał poddać statku kontroli marynarki wojennej Nigerii z braku odpowiednich dokumentów. Postanowił wymknąć się, zgłaszając atak piratów.
25.08.2022

Marlinks będzie monitorować kable na farmie morskiej Arcadis Ost 1

Marlinks, belgijski lider na rynku rozwiązań do monitorowania podmorskich połączeń kablowych, wygrał kolejny kontrakt. Tym razem zapewni technologię do monitorowania kabli na morskiej farmie wiatrowej Arcadis Ost 1 w Niemczech.
11.08.2022

Konkurencja na morskich szlakach do rewizji. Komisja Europejska daję wolną rękę w sprawie wsparcia firm transportowych

10 organizacji europejskich związanych z transportem wzywa Komisję Europejską do rewizji zasad konkurencji w transporcie morskim. Europejskie i międzynarodowe organizacje biznesowe, w tym stowarzyszenia spedytorów i operatorów portów i terminali, chcą, by KE w szczególności skupiła się na transporcie kontenerowym.
06.08.2022

Amerykanie tworzą nową strukturę do kontrolowania morskich przewoźników

Federalna Komisja Morska Stanów Zjednoczonych (FMC) ogłosiła w ostatni piątek lipca, że utworzy nowe biuro, które zajmie się egzekwowaniem i przestrzeganiem przepisów przez przewoźników oceanicznych, którzy nadużywali swojej pozycji do pobierania nadzwyczajnych opłat od amerykańskich klientów. Chodzi o takie działania, które wzmocnią pozycję administracji amerykańskiej na polu pilnowania morskich i zamorskich biznesów Amerykanów.
03.08.2022

CBA przygląda się zamówieniom publicznym Uniwersytetu Morskiego w Gdyni

Centralne Biuro Antykorupcyjne przygląda się zamówieniom publicznym Uniwersytetu Morskiego w Gdyni – dowiedziała się PAP. Kontrola obejmuje lata 2018-2019 i dotyczy zarówno procedury zlecania przetargów przez uczelnię, jak i ich realizacji.
18.02.2022

Markos spełnia wymogi ISO 9001:2015

System zarządzania funkcjonujący w firmie Markos został po raz kolejny pomyślnie zweryfikowany przez audytorów ISO 9001:2015. Firma tym samym utrzymała najwyższy standard w obszarze produkcji łodzi, statków, jednostek morskich, konstrukcji lądowych i innych elementów ze zbrojonego laminatu.
07.12.2021

NIK: Nieprawidłowości w zadaniach Urzędu Żeglugi Śródlądowej w Szczecinie w latach 2018-2020

Na 21 przeanalizowanych przez NIK obszarów funkcjonowania Urzędu Żeglugi Śródlądowej w Szczecinie 12 (60 proc.) było realizowanych częściowo, 6 - w ogóle, a jedynie 3 były wykonywane w całości – wynika z przedstawionej we wtorek informacji Najwyższej Izby Kontroli.
16.11.2021

Powiew zmian dla kontroli turbin wiatrowych

Kontrola turbin wiatrowych jest trudna i kosztowna. Nie powinno to dziwić nikogo, zwłaszcza gdy uświadomimy sobie, że urządzenia te umieszczane są nawet 100 metrów powyżej poziomu gruntu i często znajdują się w niedostępnych miejscach. W ramach projektu WEGOOI podjęto próby rozwiązania tego problemu.
20.08.2021

Marynarze pomagają w kontrolowaniu kwarantanny

Od ponad tygodnia na ulicach województwa pomorskiego obok policjantów można zobaczyć żołnierzy w marynarskich mundurach. Marynarze 3. Flotylli Okrętów biorą udział we wspólnych patrolach z Policją.
20.11.2020

Kontrola CBA w spółce Gaz-System

Funkcjonariusze Wydziału Postępowań Kontrolnych Delegatury CBA w Rzeszowie w dniu 21 października 2020 r. rozpoczęli kontrolę w spółce Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz-System S.A. pn.
10.11.2020

Niebezpieczne wraki w polskich wodach Bałtyku. Co dalej po kontroli NIKu?

30 maja 2020 roku Najwyższa Izba Kontroli (NIK) wydała raport pokontrolny dot. „Przeciwdziałanie zagrożeniom wynikającym z zalegania materiałów niebezpiecznych na dnie Morza Bałtyckiego”. Kontrola NIKu podjęta została po wydaniu przez Fundację MARE oraz Instytut Morski w Gdańsku raportu dot. wraku T/S Franken i została przeprowadzona w 2019 roku.
22.09.2020

Urząd Morski w Gdyni

URZĄD MORSKI W GDYNI
urząd morski,urzędy morskie,urząd morski gdynia,urząd morski w gdyni,oznakowania nawigacyjne,inspekcje morskie,kontrola bezpieczeństwa w porcie,kontrola przepływu statków,kontrola statków wpływających,nadzorowanie bezpieczeństwa portu,port dla statków

Polski Rejestr Statków S.A. PION NAUKOWO-BADAWCZY

prs,polski,polska,rejestr,statków,statek,statki,szkolenia,kursy,szkolenie,kurs,nauka,praca,badawcze,kwalifikacje,morze,certyfikat,certyfikacja,nadzór,przemysł,gospodarka,morska,shipping,register,polish,doradztwo,doradca,techniczne,techniczny,aplikacja,aplikacje,innowacja,kontrola,offshore,infrastruktura,port,stocznia,dok,bezpieczeństwo,żegluga,rozwój

SeaData Sp. z o.o.

SeaData Sp. z o. o. to firma IT oferująca usługi z zakresu monitoringu środowiska, tworzenia baz danych oraz wykorzystania danych satelitarnych w rolnictwie i planowaniu przestrzennym.
seadata,yeti,yetibox,yetisense,monitoring jakości powietrza,zanieczyszczenia powietrza,monitoring hałasu,monitoring hałasu przemysłowego,systemy gis,mapy akustyczne,pomiary dronem,UAV,Mapy 3D z Drona,Dane satelitarne,Pomiary atmosferyczne,Data Science,Big Data,modele numeryczne,systemy informatyczne dla Portów,systemy informatyczne,analiza danych,pomiary dla Portów,ortofotomapy,obróbka danych satelitarnych,obróbka danych GIS,systemy geoprzestrzenne,rozwiązania IoT dla Portów,rozwiązania IoT dla Przemysłu,Monitoring IoT,Ochrona środowiska,monitoring środowiska,Ochrona środowiska w przemyśle,Badania środowiska,Obserwacja Ziemi,GIS,kontrola jakości powietrza,dron do badania smogu,dron przemysłowy,mapa smogowa ,mapa smogowa z drona,mapa zanieczyszczeń z drona,mapa zanieczyszczeń powietrza dron,smog,Badanie smogu,monitoring smogu,inspekcje gazów,inspekcje przemysłowe dronem,dron smog,monitorowanie smogu,monitoring gazów niebezpiecznych

BALTIC CONTROL POLAND LTD. Sp. z o.o.

Grupa Baltic Control jest jedną z wiodących, globalnych firm rzeczoznawczo-kontrolnych zajmującą się inspekcjami, weryfikacją, testowaniem i certyfikacją.
Rzeczoznawstwo morskie ,Marine Cargo Survey ,Pre-shipment Inspection ,Loading supervision ,Kontrola załadunku ,Kontrola wyładunku ,Kontrola przeładunku ,Kontrole jakości ,Badania laboratoryjne ,ISCC ,GTP ,GMP+ ,GlobalGAP ,GAFTA ,FOSFA ,EC Landing Certificate dla cukru ,Certyfikacja GOST ,TIC Council ,ISRI ,DGFT ,Inspekcja złomu

J.S. Hamilton Poland Sp. z o.o.

Kompleksowe usługi laboratoryjne
badania,laboratorium,draft survey,rzeczoznawstwo,kontrola,inspekcja,spedycja,analizy,badania laboratoryjne,akredytowane laboratorium,fumigacja,DDD.

Alfa Laval Polska

wirówki,wymienniki ciepła,wyparowniki,filtry,pompy,IMO,moduły wirówkowe,moduły paliwowy,serwis,części zamienne,kotły,systemy oczyszczania wód balastowych,przemysł morski,morskie,statki,Aalborg,wirówka,wirowanie,Flex,Pure,separator odśrodkowy,separatory,separacja,oczyszczanie paliwa,oddzielanie odśrodkowe,oczyszczanie oleju,blok paliwowy,moduły paliwowe,przygotowanie paliwa,paliwo,pompa,pompy śrubowe,paliwowe,olejowe,olej smarny,olej opałowy,olej napędowy,filtry paliwa,filtry do olejów,automatyczne filtry,wymienniki płytowe,chłodnice,podgrzewacze,skraplacze,rurowe wymienniki,ogrzewanie,chłodzenie,odsalanie,odparowanie,odsalanie wody morskiej,wyparownik ,systemy oczyszczania,pureballast,system balastowy,systemy wód balastowych,obróbka odpadów,wody zaolejone,wody zenzowe,oczyszczanie zbiorników,maszyny do mycia zbiorników,recyrkulacja spalin,spaliny,kontrola emisji,skruber,skrubery,scrubber,oczyszczanie spalin,odzysk ciepła odpadowego,ekonomizer,generatory gazów obojętnych,jednostki spala

Costa Project Sp. z o.o.

Jesteśmy grupą architektów i inżynierów skupionych wokół idei „Enjoy your projects”.
zarządzanie projektami ,inwestorstwo zastępcze ,kontrola kosztów ,zarządzanie kosztami ,zarządzanie dokumentacją ,przygotowanie inwestycji ,studia wykonalności ,raporty due dilligence ,analiz ryzyk ,weryfikacja dokumentacji projektowej ,projekty koncepcyne ,projekty budowlane ,projekty przetargowe ,projekty wykonawcze ,dokumentacje powykonawcze ,nadzór autorski ,koordynacja budowy ,nadzór budowlany ,certyfikacja LEED ,certyfikacja BREEAM ,certyfikacja WELL ,certyfikacja Zielony Dom ,audyty energetyczne budynków ,certyfikaty energetyczne budynków ,badania termowizyjne

Wartsila Polska Sp. z o.o.

Serwis silników,przeglądy silników,naprawy silników,naprawy systemów elektrycznych,naprawy systemów automatycznych,części zamienne do silników,pomiary dynamiki,silniki dwupaliwowe,silniki gazowe,oczyszczanie wód balastowych,scrubery,systemy napędowe,separator wód zaolejonych,kontrola i redukcja emisji spalin,optymalizacja zużycia paliwa,umowy serwisowe,czyszczenie chłodnic,wał śrubowy,śruba nastawna,ster strumieniowy,centrowanie,rozwiercanie pochwy wału śrubowego,mobilna obróbka na obiekcie,usuwanie awarii systemów napędowych,klejenie uszczelnień,zrównoważone środowisko,inteligentne technologie,terminal LNG,silniki LNG,diesel,Sulzer,modernizacja silnika,mobilna obróbka skrawaniem,pomiary liniowości,naprawa turbin,honowanie tulei,roztaczanie linii wału,regeneracja czopów,centrowanie,legalizacja płaszczyzn stykowych,roztaczanie pochew wału,szlifowanie powierzchni stykowych

SVS MARINUS Robert Kęsicki

kontrola ładunku,rs,experts,rzeczoznastwo,nadzory,inspekcje,surveyors

Baltic Marine Surveyors

Przedmiotem działalności BMS jest niezależne rzeczoznawstwo ładunkowe, morskie,
rzeczoznawstwo morskie,rzeczoznawcy morscy,kontrola jakości

TRANS-MARINE Spedycja Międzynarodowa i Agencja Celna Sp. z o.o.

transmarine,spedycja morska,ubezpieczenie ładunku,przeładunek w porcie,firmy spedycyjne,spedycja,trans marine,usługi spedycyjne,spedycyjne firmy,spedycyjne usługi,spedycja lądowa,czartery statków,czarter statku,obrót towarów przez porty,odprawy celne,dokumenty celne,kontrola ilościowo- jakościowa towarów,ubezpieczenia ładunków morskich,organizacja transportu,agencja celna,agencje celne,zgłaszanie towarów do odprawy celnej,skład celny,aranżacja magazynowania w magazynie,sporządzanie dokumentacji celnej,wystawianie dokumentów spedycyjnych,transport kolejowy,transport samochodowy krajowy,transport samochodowy zagraniczny,ubezpieczanie ładunków na czas transportu,bukowanie ładunków,przepakowywanie,etykietowanie,doradztwo w zakresie doboru firm kontrolnych,ubezpieczanie ładunków,rozliczanie szkód transportowych,wystawianie dokumentów spedycyjnych,wystawianie dokumentów celnych,rolimpex,rolimpex marine,transport kontenerowy,transport melasy,transport węgla,transport zboża

Zakład Metalowy ALEM

obróbka skrawaniem,spawanie,obróbka stali,obróbka aluminium,projektowanie,kontrola jakości

POLCARGO- Rzeczoznawstwo i Kontrola Towarów Sp. z o.o. w Gdańsku

kontrola towarów,rzeczoznawstwo

Comp-Win Sp. z o.o.

Transport morski,Spedycja morska,Systemy dla logistyki,Planowanie logistyczne,Logistyka magazynowania,Logistyka produkcji,Koszty w logistyce,Zarządzanie transportem,Obieg dokumentów księgowych,Dystrybucja w logistyce,Transport w logistyce,Logistyka w usługach,Technologia informacyjna zastosowanie,Dystrybucja w logistyce,Rozwiązania it,Systemy dla firm,Rozwiązania dla firm,Systemy it,Informatyka dla firm,Optymalizacja procesów,Procesy biznesowe,Modelowanie procesów,Bmpn,Zarządzanie dostawami,Studium przypadku,logistyka w przedsiębiorstwie,zarządzanie informacją,Informacja w zarządzaniu,Kontrola w zarządzaniu,Logistyka w firmie,Logistyka zarządzaniu,

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu. Serwis i kontrola sprzętu przeciwpożarowego we „Florianie”

Bezpieczeństwo przeciwpożarowe na morzu wymaga regularnej kontroli i serwisu wyposażenia gaśniczego. To obowiązek, do którego są zobowiązani wszyscy użytkownicy jednostek morskich. Kontrole tego rodzaju wykonują wyspecjalizowane firmy i instytucje, wśród nich Portowa Straż Pożarna „Florian” zlokalizowana w Porcie Gdańsk.
14.11.2023

Kontroler-22 za kilka dni rozpocznie pracę w Porcie Gdynia. Byliśmy na pokładzie

Jest nowoczesna, szybka i już za kilka dni na stałe rozpocznie pracę w Porcie Gdynia. Mowa o Kontrolerze-22 – nowej jednostce Urzędu Morskiego w Gdyni, która 5 grudnia przypłynęła do Polski ze stoczni w Finlandii. Z naszą kamerą zwiedziliśmy pokład statku. Robi wrażenie.
14.12.2018

Dziękujemy za wysłane grafiki.