• <
premium

Grupa Baltic Control jest jedną z wiodących, globalnych firm rzeczoznawczo-kontrolnych zajmującą się inspekcjami, weryfikacją, testowaniem i certyfikacją.

Dane kontaktowe

  • Adres: 81-033 Gdynia, Chylońska 112 A
  • Telefon: 58 627 46 33, 601 662 632
  • E-mail: adi@balticcontrol.com, urk@balticcontrol.com

Udostępnij

Firma została założona w 1980 roku w duńskim porcie Aarhus. Początkowo była ukierunkowana na świadczenie usług inspekcyjnych w sektorze rolnym, ze szczególnym uwzględnieniem dostaw zboża i pasz do krajów byłego Związku Radzieckiego i NRD. Importowane tam były ze Skandynawii duże ilości produktów poprzez porty tranzytowe w basenie Morza Bałtyckiego - stąd nazwa Baltic Control. Firma szybko objęła swoją działalnością inne regiony, jak również rozszerzyła zakres swoich usług.

Dzisiaj Grupa Baltic Control jest jedną z wiodących globalnych firm rzeczoznawczo-kontrolnych zajmującą się inspekcjami, weryfikacją, testowaniem i certyfikacją. Jesteśmy rozpoznawani i uznawani na rynku międzynarodowym dzięki sieci biur i profesjonalnych przedstawicieli działających we wszystkich regionach geograficznych świata. 

Od 2002 roku Baltic Control jest aktywnym członkiem TIC Council (poprzednio IFIA) międzynarodowego stowarzyszenia reprezentującego niezależne firmy testujące, inspekcyjne i certyfikujące.

Baltic Control Poland Ltd. jest częścią Baltic Control Group. Oddział w Polsce został założony w 2006 roku, jednak tak naprawdę zaczął się rozwijać w 2010 z myślą o stopniowym przejmowaniu czynności operacyjnych z biura w Danii. Obecnie na stałe zatrudniamy ponad 50 koordynatorów i inspektorów. Siedziba biura znajduje się w Gdyni przy ul. Chylońskiej 112A, w odrestaurowanym  dworku z pocz. XX wieku znanym jako willa Gazolina.

Oferta

Usługi inspekcyjne Baltic Control Poland obejmują:
•    Płynne towary masowe
•    Sypkie towary masowe
•    Towary konfekcjonowane (workowane, paletyzowane) 
•    Kontrole techniczne
•    Kontrole związane z żeglugą morska takie jak:
      - kontrola stanu statków przed i po zakończeniu umów  czarterowch (On&Off hire)
      - Draft survey
      - Bunker Survey
      - Damage survey)

Głównymi obszarami działalności są:
•    Sektor rolno-spożywczy – kontrole towarów masowych jak i workowanych. Mamy doświadczenie w kontroli zbóż, pasz, śruty, cukru etc.
•    Przemysł recyklingowy - mamy długoletnie doświadczenie w inspekcjach złomu (żelaznego i nieżelaznego), papieru, tekstyliów, tworzyw sztucznych oraz  innych odpadów. Jesteśmy akredytowani przez DGFT India do przeprowadzenia kontroli przedwysyłkowych złomu do Indii z terytorium Wielkiej Brytanii, Irlandii, Rosji oraz przez KSO SCISI  Sucofindo (Indonezja) do przeprowadzenia kontroli przedwysyłkowych odpadów do Indonezji z Wielkiej Brytanii  oraz Irlandii. 
•    Inspekcje dla instytucji państwowych i NGO głównie w zakresie pomocy humanitarnej. Baltic Control® ma długoterminowe umowy z FAO, UNICEF, UNRWA, WFP, UNFPA oraz przeprowadza kontrole dla lokalnych biur UNHCR, RED CROSS, IOM, Canadian Food Grain Bank  na całym świecie
•    Kontrole w ramach akredytacji rządowych i wystawiania certyfikatów zgodności COC potwierdzających spełnienie wymagań  importowych danego kraju – takie kontrakty mamy z Sudanem (SSMO), Sudanem Południowym (SSNBS), jak również  z Egiptem (GASC i GEOIC).

•    Baltic Control® jest zatwierdzony przez GlobalGAP do przeprowadzania audytów i wydawania certyfikatów w sektorze produkcji owoców i warzyw.
•    Certyfikacja biopaliw i biokomponentów ISCC/RedCERT 
•    Usługi fumigacyjne – poprzez naszą współpracę z uznanymi firmami fumigacyjnymi oferujemy organizacje i kontrole procesów fumigacyjnych zarówno w Polsce jak i na świecie
 

Kontakt do działów firmy

Baltic Control Poland Ltd. Sp. z o.o.
ul. Chylońska 112 A, 81-033 Gdynia
telefon: +48 58 627 46 33

Baltic Control A/S
Sindalsvej 42 B, DK-8240 Risskov Denmark
phone: +45 86 212 62 11


www.balticcontrol.com
E-mail: baltic@balticcontrol.com
tel: +48 58 627 46 33


Arkadiusz Damian Izdebski - Wiceprezes Zarządu
Email: adi@balticcontrol.com; kom: 500 154 867

Józef Juszczyszyn - Dyrektor Handlowy
E-mail: joj@balticcontrol.com; kom: 601 662 632

Zdjęcia

Opis dodatkowy

Rzeczoznawstwo morskie , Marine Cargo Survey , Pre-shipment Inspection , Loading supervision , Kontrola załadunku , Kontrola wyładunku , Kontrola przeładunku , Kontrole jakości , Badania laboratoryjne , ISCC , GTP , GMP+ , GlobalGAP , GAFTA , FOSFA , EC Landing Certificate dla cukru , Certyfikacja GOST , TIC Council , ISRI , DGFT , Inspekcja złomu

Dziękujemy za wysłane grafiki.