• <

Marlinks będzie monitorować kable na farmie morskiej Arcadis Ost 1

11.08.2022 08:46
Strona główna Energetyka Morska, Offshore Marlinks będzie monitorować kable na farmie morskiej Arcadis Ost 1

Partnerzy portalu

Marlinks będzie monitorować kable na farmie morskiej Arcadis Ost 1 - GospodarkaMorska.pl

Marlinks, belgijski lider na rynku rozwiązań do monitorowania podmorskich połączeń kablowych, wygrał kolejny kontrakt. Tym razem zapewni technologię do monitorowania kabli na morskiej farmie wiatrowej Arcadis Ost 1 w Niemczech.

Projekt Arcadis Ost 1 jest realizowany na obszarze Morza Bałtyckiego, gdzie występują trudne warunki dna morskiego. Bagnista, górna warstwa gleby przyspiesza osadzanie kabla podmorskiego w niższych warstwach dna morskiego i zwiększa ryzyko przegrzania. Zadaniem Marlinks jest monitorowanie potencjalnego przegrzania połączeń kablowych za pomocą narzędzi Real-Time Thermal Rating (RTTR).

Marlinks zainstalował i przetestował wszystkie niezbędne urządzenia w podstacji podczas jej montażu w stoczni przed wysyłką na morze. Oprogramowanie Marlinks pozwala operatorom na ciągłe monitorowanie temperatury rdzenia przewodów -  ma wbudowany system ostrzegania o zbyt wysokich temperaturach.

Arcadis Ost 1 to morska farma wiatrowa o mocy 257 MW. Projekt znajduje się północny wschód od wyspy Rugii. Deweloper jest spółka Parkwind, która przewiduje zakończenie realizcję projektu w 2023 roku.

W lipcu 2022 roku firma DEME Offshore zainstalowała ostatni monopal XXL na terenie farmy. Kampania instalacyjna jest realizowana przez nowy pływający statek instalacyjny DEME "Orion", który zainstalował fundamenty za pomocą systemu DP3 (zintegrowany chwytak do fundamentów z kompensacją ruchu.

Fot. DepositphotosPartnerzy portalu

seaway7
ASTE_390X100_2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.