• <

Wynik wyszukiwania - "subsea" - Wiadomości

Nexans finalizuje umowę serwisową z Equinor

Nexans i firma energetyczna Equinor zacieśniają długoterminową współpracę dzięki czteroletniemu kontraktowi na naprawy awaryjne i gotowość. Umowa obejmuje pomoc ze strony zespołu ekspertów Nexans oraz zapewnienie statku w celu spełnienia wymagań interwencyjnych.
23.04.2024

Subsea7 z kontraktem w Zatoce Meksykańskiej

Firma Subsea7 ogłosiła 12 kwietnia zawarcie z Talos Energy znacznego kontraktu na inwestycję Sunspear na obszarze Green Canyon Block 78 w Zatoce Meksykańskiej.
12.04.2024

Konferencja Offshore Wind 2.0. Ryzyko w kablach

Ubezpieczenia są nieodzownie związane z bezpieczeństwem. Dlatego też uczestnicy konferencji Offshore Wind 2.0 pochylili się także nad statystykami dotyczącymi awaryjności komponentów morskich farm wiatrowych, ale także polityki bezpieczeństwa na poszczególnych szczeblach realizacji projektów.
19.03.2024

Mostostal Pomorze. 5 podwodnych konstrukcji na pole gazowe popłynęło do Norwegii

Mostostal Pomorze wykonał 5 konstrukcji subsea na potrzeby pola gazowego na Morzu Norweskim.
26.10.2023

SLB, Aker Solutions i Subsea7 ogłaszają zamknięcie spółki oraz ruszenie z nowym projektem

Subsea7 ogłosiła dziś ostateczne zamknięcie wcześniej ogłoszonej spółki joint venture z SLB1 i Aker Solutions2. Nowe przedsięwzięcie, które przyjmie nazwę OneSubsea, ma napędzać innowacje i wydajność w prowadzonych pracach pod wodą w związku z eksploatacją złóż. Jednocześnie pomoże klientom lepiej dysponować zasobami i wyposażeniem w związku z przedsięwzięciami wydobywczymi.
03.10.2023

Zielone światło dla nowego joint venture sektora usług podwodnych

Wspólne przedsięwzięcie Aker Solutions, SLB i Subsea7, ogłoszone w sierpniu ubiegłego roku, przeszło pomyślnie proces zatwierdzenia ze strony władz regulacyjnych. Utworzenie nowego joint venture ma zostać sfinalizowane w czwartym kwartale 2023 r.
10.08.2023

Kto jest kim w polskim offshore? Baltic Diving Solutions

Kiedy dziennikarze „The Washington Post”, jednego z wiodących amerykańskich źródeł informacji, prowadzili śledztwo w sprawie wybuchów na gazociągu Nord Stream, zwrócili się o ekspercką opinię do Krzysztofa Stopierzyńskiego – prezesa Baltic Diving Solutions. To świadectwo głębokiego uznania dla polskiej firmy, której renoma wykracza daleko poza granice kraju.
07.08.2023

Huisman dostarczy Seaway7 zoptymalizowany system do montażu monopali

Huisman, renomowany dostawca specjalistycznego sprzętu dla branży morskiej, otrzymał kontrakt od Seaway7 na dostawę kompletnego zestawu do instalacji monopali dla jack-upa Seaway Ventus. System obejmuje chwytak, ramę do unoszenia oraz dwa zestawy podpór.
03.08.2023

Seaway7 z kontraktem od ScottishPower Renewables

Seaway7, część Grupy Subsea7, potwierdziła dzisiaj otrzymanie znaczącego (1) kontraktu od ScottishPower Renewables na transport i instalację fundamentów i kabli dla morskiej farmy wiatrowej East Anglia THREE. Przyznanie kontraktu nastąpiło rok po tym jak ogłoszono zawarcie umowy z preferowanym oferentem.
30.06.2023

Chiny testują produkcję wodoru poprzez bezpośrednią elektrolizę wody morskiej w MFW Xinghua Bay [WIDEO]

Technologia produkcji wodoru metodą bezpośredniej elektrolizy wody morskiej została przetestowana na morskiej farmie wiatrowej Xonghua Bay w Fujian w południowo-wschodnich Chinach.
15.06.2023

Mostostal podpisuje z Aker Solutions kontrakt na 100 mln

Mostostal Pomorze SA, producent wielkogabarytowych konstrukcji stalowych na rynek offshore podpisał we wtorek największy kontrakt w historii działalności spółki (wartości ponad 100 mln zł) z norweską firmą z sektora energetycznego – Aker Solutions.
13.06.2023

Wielka Brytania otwiera pierwsze krajowe centrum robotyki dla prac offshore

Nowatorski zakład zajmujący się zagadnieniem morskiej energii odnawialnej został otwarty w ośrodku testowym Offshore Renewable Energy (ORE) Catapult w Blyth.
19.05.2023

Lotos Petrobaltic będzie miał podwodnego robota

Należący do Lotosu Petrobaltic statek Bazalt II zyska nową funkcjonalność. Statek stanie się platformą operacyjną dla podwodnego bezzałogowca Seaeye Leopard, który będzie pracował na polach naftowych na Bałtyku.
06.05.2023

Rusadir wypłynął z Nauty na szerokie wody

Ze Stoczni Remontowej Nauta wypłynął Rusadir – nowoczesny prom, który przechodził w Gdyni ostatnie prace przed wejściem do eksploatacji w barwach nowego operatora, linii Balearia.
10.04.2023

Mostostal Pomorze z trzema nowymi kontraktami offshore

Mostostal Pomorze ogłosił, że początek roku przyniósł spółce trzy kolejne kontrakty z sektora offshore.
05.03.2023

Seaway 7 z kolejnym kontraktem na offshore wind

Firma Seaway 7 otrzymała kontrakt o wartości pomiędzy 300 a 500 mln USD na realizację projektu morskiej farmy wiatrowej. Szczegółów kontraktu nie ujawniono.
15.02.2023

Zdaniem Equinor sankcje uniemożliwiły badanie uszkodzonego gazociągu Nord Stream

Norweska firma energetyczna Equinor oświadczyła, że to norweskie i unijne sankcje uniemożliwiły dostarczenie sprzętu i zrealizowanie badań uszkodzonego gazociągu Nord Stream. W oświadczeniu podała, że według niej prace te byłyby naruszeniem norweskich i unijnych przepisów.
01.02.2023

Deweloperzy morskiej energii wiatrowej odpowiadają na szkockie wezwanie do innowacji w energetyce

Zarząd Nieruchomości Korony Szkocji otrzymał łącznie 19 wniosków w ramach procesu dzierżawy morskiej energii wiatrowej w ramach programu” Innowacyjność i ukierunkowanie na ropę i gaz” (Innovation and Targeted Oil and Gas, INTOG).
13.12.2022

Bureau Veritas weryfikuje południowokoreański floating offshore

Bureau Veritas, we współpracy z Korean Register (KR), zostało wyznaczone do poprowadzenia certyfikacji projektu Gray Whale 3 - pływającej morskiej farmy wiatrowej Bada Energy w Ulsan, w Korei Południowej.
26.11.2022

Philly Shipyard zbuduje trzy kontenerowce napędzane LNG

Firma Matson, będąca jednym z największych amerykańskich przewoźników na Pacyfiku, złożyła w stoczni Philly Shipyard zamówienie o wartości blisko miliarda dolarów na budowę trzech nowych kontenerowców klasy Aloha. Przewoźnik planuje, by otrzymane nabytki zastąpiły obecnie wykorzystywane na Pacyfiku, które z kolei zostaną wdrożone do pracy na Alasce.
03.11.2022

Norwegia zwiększyła kontrole gazociągów po uszkodzeniu Nord Stream

Zwiększyliśmy liczbę inspekcji rurociągów w związku z podejrzeniem eksplozji przy gazociągu Nord Stream - poinformował w czwartek Frode Leversund, szef norweskiej infrastruktury gazowej Gassco.
27.10.2022

Marine Power Systems i Simply Blue rozwijają projekt floating u wybrzeży Szkocji

Simply Blue Group nawiązała współpracę z Marine Power Systems (MPS) w celu opracowania propozycji projektu dla rundy leasingowej Innovation and Targeted Oil and Gas (INTOG) prowadzonej przez Crown Estate Scotland.
26.10.2022

Trio gigantów robi krok milowy w kierunku floating

Simply Blue Group, Ørsted i Subsea7 zakończyły prace geofizyczne i badania środowiskowe dla projektu floating Salamander u wschodnich wybrzeży Szkocji, co stanowi kamień milowy dla projektu o mocy 100 MW, który planuje się rozwijać poprzez rundę leasingową Scottish Innovation and Targeted Oil and Gas (INTOG).
13.10.2022

Prezes Gaz-Systemu w "Pulsie Biznesu": Baltic Pipe ma ochronę w stylu norweskim

Baltic Pipe ma dziś taki sam poziom bezpieczeństwa jak np. infrastruktura morska w Norwegii, czyli w kraju z najdłuższą w Europie historią eksploatacji podwodnych sieci przesyłowych - podkreśla w "Pulsie Biznesu" prezes Gaz-Systemu Tomasz Stępień.
11.10.2022

Brytyjczycy chcą zbadać wpływ offshore wind na bioróżnorodność morską

Naukowcy z Uniwersytetu Bangor prowadzą badania w ramach nowego projektu ECOWind-ACCELERATE o wartości 2 mln funtów, który ma na celu zidentyfikowanie korzystnego wpływu farm wiatrowych na bioróżnorodność morską.
24.09.2022

Subsea 7 tworzy nowy, podwodny joint venture

Subsea 7, firma z sektora oil&gas Schlumberger oraz Aker Solutions podpisały umowę w celu stworzenia joint venture. Nowo powstała spółka ma zamieszać na rynku przemysłu podmorskiego.
30.08.2022

Zespół Subsea 7 ułożył pierwsze kable na terenie farmy morskiej Hywind Tapen

Spółka Subsea 7, światowym lider w realizacji projektów i usług offshore w sektorze energetycznym, poinformował o postępach w pracach przy projekcie farmy morskiej Hywind Tampen (88 MW). Jest to pływająca elektrownia wiatrowa rozwijana przez norweskiego giganta Equinor.
28.07.2022

Praca w offshore. Gdzie znaleźć klucz do sukcesu?

Politechnika Gdańska jest bardzo mocno zaangażowana w rozwój offshore – z powodzeniem kształcąc kadry, które znajdują potem zatrudnienie w tej branży. Prowadzi studia podyplomowe na kierunku „Morska Energetyka Wiatrowa”, a także specjalność „Projektowanie i budowa morskich systemów energetycznych” na kierunku oceanotechnika. Współpracuje również z przemysłem: zarówno z polskimi, jak i zagranicznymi firmami. Ponadto, wychodząc naprzeciw trendom tej prężnie rozwijającej się gałęzi gospodarki, na uczelni powstało Centrum Morskiej En
19.06.2022

Rewolucja w świecie offshore. Reach Subsea z kontraktem na bezzałogowe jednostki USV

Norweskie firmy Reach Subsea i Kongsberg Maritime podpisały umowę na budowę pierwszego z dwóch statków bezzałogowych (USV). Jednostki mają tworzyć serię pod nazwą Reach Remote.
14.04.2022

Kto jest kim w polskim offshore? Seaway 7: Bez sprawnej i elastycznej logistyki nie będzie offshore wind

Morska energetyka wiatrowa nie rozwinie się bez surowców, komponentów, portów oraz szerokiej gamy usług morskich. W dyskusjach o przyszłości offshore wind w Polsce niedoceniane są kwestie związane z logistyką, a to właśnie od niej zależą harmonogramy projektów. Seaway 7 jest unikatowym podmiotem, który zapewnia kompleksowe rozwiązania. W kolejnym tekście z cyklu „Kto jest kim w polskim offshore” rozmawiamy z Piotrem Żeglarskim, Business Development Managerem na Polskę i Bałtyk w Seaway 7.
29.03.2022

Marine Power Systems poszukuje wykonawcy pomiarów i badań dla projektów morskiej energetyki wiatrowej i falowej

Walijska firma Marine Power Systems (MPS) poszukuje wykonawcy badań mikrolokacyjnych dla swojego megawatowego demonstracyjnego projektu energii wiatrowej i falowej w rejonie Hiszpanii.
06.02.2022

Wielka Brytania zainwestuje ponad 60 mln funtów w rozwój pływających farm wiatrowych

Rząd Wielkiej Brytanii zapowiedział, że zainwestuje w projekty pływających morskich farm wiatrowych 31,6 mln funtów. Równolegle sektor prywatny chce przeznaczyć na rozwój technologii podobną kwotę - ponad 30 milionów funtów. Sektor publiczny i prywatny łączą siły.
01.02.2022

Siła wiatru wesprze technologie odsalania wody

Startup technologiczny Hydro Wind Energy jest w trakcie opracowywania prototypów latawców napędzanych wiatrem morskim, które mają mogą znacząco wpłynąć na globalny rynek energii i odsalania wody.
10.01.2022

Reach Subsea kupuje norweskiego dostawcę rozwiązań w zakresie monitoringu geofizycznego MFW i CCS

Reach Subsea zawarł umowę z Equinor Ventures w sprawie przejęcia OCTIO, dostawcy rozwiązań w zakresie monitoringu geofizycznego dla pól wydobywczych węglowodorów i zbiorników do składowania CO2.
20.12.2021

Największy na świecie projekt pływającej elektrowni wiatrowej ukończony

Cobra Wind oddała do użytku pływającą farmę wiatrową Kincardine na wybrzeżu Szkocji dla Pilot Offshore Renewables. Jest to największy tego typu obiekt o mocy 50 MW.
31.08.2021

Subsea 7 i OHT łączą siły w Offshore Wind

Subsea 7 osiągnęło porozumienie w sprawie połączenia swojej działalności w zakresie odnawialnych źródeł energii z OHT ASA.
08.07.2021

MEWO i DHI wspierają projekty morskich farm wiatrowych dbając o ochronę życia morskiego

Przyspieszenie zatwierdzania projektów morskich farm wiatrowych w rejonie polskiego wybrzeża, jest możliwe dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych modeli dla hałasu podwodnego i siedlisk.
23.05.2021

Seatech Engineering opracowuje koncepcję ultranowoczesnego katamaranu badawczego dla MEWO

Seatech Engineering opracowuje koncepcję i wstępny projekt katamaranu badawczego dla firmy MEWO S.A. (Subsea Solutions). Wyposażona w szereg nowoczesnych, innowacyjnych rozwiązań jednostka to prawdziwe pływające laboratorium dla 35 osobowej załogi.
19.04.2021

Cemet Ltd - 30 lat na rynku to dla nas dopiero początek!

Jako Cemet Ltd. już od 30 lat rozwijamy nasze umiejętności oraz nasz park maszynowy, by sprostać zmiennym, lecz zawsze wysokim, wymaganiom Klientów i dostarczać im złożone urządzenia metalowe – niezależnie czy są one przeznaczone na statek, platformę, do fabryki, do montażu samolotów, czy może do huty Aluminium.
06.04.2021

Więcej pozytywów z dobrymi perspektywami na horyzoncie. Raport z rynku żeglugowego (tydzień 6-9/2021)

Rynki żeglugowe w ostatnich tygodniach odznaczały się coraz bardziej pozytywnymi symptomami wzrostów dla wielu segmentów a to za sprawą wzrastającej wielkości światowej produkcji widocznej w pierwszej kolejności na obszarach azjatyckich. Jednakże trudna sytuacja miała miejsce nadal między innymi dla zbiornikowców.
08.03.2021

Ultranowoczesny norweski statek offshore powstanie w chorwackiej stoczni (foto)

Triumph Subsea Services zawarł niedawno umowę z chorwacką stocznią Brodosplit JSC na budowę uniwersalnych statków do obsługi instalacji offshore i innych systemów podwodnych. Jednostki zostaną zbudowane i wyposażone w całości w należącym do DIV Shipbuilding Group zakładzie Brodosplit w Splicie w Chorwacji. Na razie stoczniowcy z Chorwacji dostali do wykonania jednen statek z serii.
14.02.2021

W nowy rok z nową energią. Raport z rynku żeglugowego (tydzień 51-52)

Na koniec roku, pomimo nadal trwającej pandemii, ale dzięki nadziei pokonania światowego kryzysu rynki odreagowały i wydawałoby się, że szykowały na nowy rozdział w historii gospodarki. Pokryzysowa odbudowa w połączeniu z potrzebną i nieuniknioną transformacją spowodują, że rynek w 2021 roku, a w szczególności jego drugiej części może być znaczącym krokiem w nową erę.
27.12.2020

Przegląd rynku stoczniowego - najciekawsze projekty ostatnich 12 miesięcy [foto, wideo]

Na przestrzeni ostatnich miesięcy polska branża stoczniowa musiała mierzyć się z globalnymi konsekwencjami pandemii koronawirusa i co za tym idzie dynamicznie zmieniającymi realiami gospodarczymi. Mimo trudności polskie stocznie produkcyjne walczą z kryzysem realizując dotychczasowe zamówienia. Poniżej przedstawiamy najciekawsze projekty zrealizowane w okresie od XI 2019 do XI 2020 roku.
09.12.2020

Badania geologiczne na obszarze przyszłej farmy wiatrowej Polenergii i Equinoru (foto, wideo)

Dwa lata temu, Equinor i Polenergia rozpoczęły współpracę nad budową dwóch farm wiatrowych na Bałtyku, położonych około 27 i 40 km od portu w Łebie. Współpraca została zorganizowana w spółkach: Morska Farma Wiatrowa Bałtyk II (MFW Bałtyk III) i Morska Farma Wiatrowa Bałtyk III (MFW Bałtyk III), w których Equinor i Polenergia posiadają po 50% udziałów. W ostatnich miesiącach, na obszarze przyszłych farm prowadzone były podwodne prace badawcze dna morskiego.
06.10.2020

Raport z rynku żeglugowego – dzieje się i u nas (tydzień 38-39)

Wojna handlowa na linii USA – Chiny nadal trwa. Ze względu na inne ważne tematy, głównie związane z pandemią temat ten zszedł ostatnio nieco na plan dalszy. Tymczasem tarcia handlowe zmieniają krajobraz przemysłowy świata. Produkcja dóbr przenosi się bowiem z Chin do krajów ościennych. W dalszej perspektywie może mieć to znaczący efekt na siłę nabywczą rynku chińskiego w zakresie dóbr masowych, tj. ropa naftowa, ładunki suche masowe i inne. Na razie jednak siła gospodarki Chin jest na tyle duża, że to tamtejszy rynek jest bardzo
28.09.2020

Systerm SeaClear do sprzątania dna morskiego

Ogromne pływające plamy plastiku pokrywające powierzchnię oceanów, są niekiedy tak duże, niczym całe kraje. Około 90 procent z tych pływających wysp ląduje na dnie morskim.
08.09.2020

Okręt podwodny z czasów I WŚ zbadany po ponad 100 latach [wideo]

Wrak okrętu podwodnego SM UC-47 niemieckiej marynarki wojennej z czasów I Wojny Światowej, niedawno został zmapowany, przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu o wysokiej rozdzielczości.
11.08.2020

Raport z rynku żeglugowego – morze niepewności (tydzień 30-32)

Wszystko wskazuje na to, że efekt pierwszego ciosu kryzysu pandemicznego oraz efekty gwałtownie załamującej się ceny ropy minęły. Wiele z segmentów żeglugi mozolnie podnosi się z gruzów tego, co powstało po wielkim zamieszaniu pierwszego półrocza. Czas trwania procesów kryzysowych rządzi się jednak swoimi prawami i może jeszcze niejednokrotnie zaskoczyć tym bardziej, że nadal wisi nad globalną gospodarką widmo nadchodzącej lub najprawdopodobniej już rozpoczętej drugiej fali pandemii wirusa COVID-19.
10.08.2020

Jednostka Nexans Aurora opuściła stocznię CRIST

NB 314 Nexans Aurora, częściowo wyposażony statek do układania kabli opuścił dzisiaj stocznię CRIST. Blisko 150 metrowa jednostka została wykonana na zlecenie norweskiego armatora - Nexans Subsea Operations AS.
10.06.2020

IMO, UNDP i sektor prywatny łączą siły w celu ochrony morskiej różnorodności biologicznej i ograniczenia emisji

W celu rozwiązania dwóch najbardziej palących problemów środowiskowych naszych czasów - inwazyjnych gatunków i emisji gazów cieplarnianych (GHG) - uruchomiono przełomowy globalny sojusz przemysłu (GIA).
09.06.2020

Raport z rynku żeglugowego – gospodarcze powikłania (tydzień 21-23)

Światowy organizm gospodarczy w wyniku trwającego kryzysu pandemicznego oraz załamania cen ropy wykazuje szereg zaburzeń i powikłań, odzwierciedlających się również w międzynarodowym handlu morskim oraz morskim rynku poszukiwawczym i wydobywczym. Międzynarodowe środowiska żeglugowe i stoczniowe wołają o wsparcie i pilne działania celem stymulacji światowej gospodarki. Depresja pogłębia się a scenariuszy dalszego rozwoju sytuacji jest co najmniej kilka. Szczególne perturbacje obserwuje się aktualnie na rynku offshore „oil a
08.06.2020

Na Morzu Północnym powstanie największa farma wiatrowa zbudowana bez dotacji państwowych

Szwedzka firma energetyczna Vattenfall AB kontynuuje budowę jednej z największych morskich farm wiatrowych na świecie i największej bez wsparcia dotacji rządowych.
05.06.2020

Subsea 7 zwolni 3000 pracowników po załamaniu na rynku offshore oil & gas

Norweska firma sektora offshore - Subsea 7 ogłosiła plany zwolnienia około 3000 pracowników i wyłączenia z eksploatacji około 1/3 aktywnej floty do końca czerwca 2020 r. Działania te są częścią programu redukcji kosztów firmy po załamaniu na rynku ropy.
01.06.2020

Strategiczna zmiana marki MEWO S.A.

MEWO S.A. od stycznia 2020 r. poprawia tożsamość korporacyjną oraz markę w zakresie logo firmy. Jest to bezpośredni wynik dynamicznego i strategicznego rozwoju i ekspansji MEWO, szczególnie w ciągu ostatnich 12 miesięcy, od głównie morskich rynków energii odnawialnej i usług ukierunkowanych na badania, do sektora ropy i gazu, podmorskich kabli, telekomunikacji, w połączeniu z rozpoczęciem działalności w Holandii i Egipcie.
08.01.2020

Włoski Saipem planuje fuzję z największym rywalem

Saipem planuje fuzję ze swoim rywalem Subsea 7 SA, co może stać się jedną z największych transakcji w historii europejskiego przemysłu naftowego. Włoska firma realizuje potencjalną transakcję z norweskim przedsiębiorstwem, ponieważ chce przetrwać spowolnienie w branży.
17.11.2019

EPG dostarcza 850-tonową konstrukcję do budowy statku dla angielskiego armatora Royal IHC [foto, wideo]

Energomontaż Północ Gdynia S.A wyprodukował innowacyjną stalową konstrukcję składającą się z czterech części, która wypłynęła z Nabrzeża Gościnnego w Porcie Gdynia 28 października, na specjalnie przygotowanej barce, do portu w Rotterdamie. Wszystkie elementy konstrukcji zostaną tam połączone w całość i zainstalowane na statku. Części konstrukcji mają dotrzeć do holenderskiego portu najpoźniej 3 listopada
29.10.2019

Stocznia Crist: Grand block ceremony na jednostkę Nexans Aurora

We wtorek na ternie Stocznii Crist S.A. odbyła się ceremonia budowy wielkiego bloku na częściowo wyposażonego kablowca dla Nexans Subsea Operations.
17.10.2019

Załadunek Northern Lights w Mostostal Pomorze (foto)

19 września przy Nabrzeżu 5 Gwizdków w Nowym Porcie odbył się załadunek 120 tonowej konstrukcji Northern Lights Subsea. Konstrukcja została wykonana łącznie z instalacją wyposażenia, mechanizmów i urządzeń przez Mostostal Pomorze.
26.09.2019

MSR Gryfia zakończyła budowę kadłuba lodołamacza czołowego dla RZGW Gdańsk (foto)

Morska Stocznia Remontowa Gryfia zakończyła w Szczecinie budowę stalowego kadłuba i aluminiowej nadbudówki lodołamacza czołowego dla Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Nowoczesna jednostka otrzyma imię PUMA. Pierwszy z czterech zamówionych lodołamaczy ma być gotowy na koniec marca przyszłego roku. Razem z dotychczasowymi jednostkami nowe lodołamacze będą pracowały na odcinku od zapory we Włocławku do ujścia rzeki Wisły.
30.08.2019

W MSR Gryfia trwa budowa kadłubów dwóch pierwszych lodołamaczy dla Wód Polskich

W Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia w Szczecinie powstają kadłuby dwóch pierwszych lodołamaczy dla Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku wchodzącego w skład Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie. Umowa obejmuje budowę łącznie czterech takich jednostek: trzech lodołamaczy liniowych i jednego czołowego. Razem z dotychczasowymi jednostkami będą pracowały na odcinku od zapory we Włocławku do ujścia rzeki Wisły.
23.08.2019

MSR Gryfia otrzymała kredyt na remont i budowę dwóch statków. Brzezicki: „Stocznia nabiera rozpędu”

Morska Stocznia Remontowa Gryfia otrzymała kredyt komercyjny na remont i budowę dwóch statków – poinformował Paweł Brzezicki, prezes Funduszu Rozwoju Spółek, cytowany przez Radio Szczecin. Dofinansowanie ma umożliwić remont okrętu wojennego Marynarki Wojennej oraz wybudowanie dwóch lodołamaczy. Brzezicki podkreślił, że „to są duże pieniądze”.
16.06.2019

Mostostal Pomorze: prestiżowe kontrakty i zaufanie światowych gigantów (wywiad)

Mostostal Pomorze SA wykonuje wielkogabarytowe konstrukcje stalowe i aluminiowe na rynku krajowym i zagranicznym. Realizuje głównie projekty dla przemysłu offshore (w szczególności na rynek skandynawski), ale także dla przemysłu: petrochemiczno-rafineryjnego, budowlanego, stoczniowego i infrastrukturalnego. Wykonuje także konstrukcje dźwigowe i specjalistyczne. Miesiąc temu firma wynajęła ponad 1500 m kw. powierzchni magazynowo – biurowej w hali produkcyjnej na Wyspie Ostrów w Gdańsku. O najnowszych, prestiżowych kontrakt
14.06.2019

W stoczni CRIST położono stępkę pod budowę częściowo wyposażonego kablowca Nexans Aurora (foto)

Stocznia Crist w środę położyła stępkę pod budowę w części wyposażonego kablowca dla norweskiego armatora Nexans Subsea Operations.
25.04.2019

Glomar przebuduje w Gdyni pięć jednostek

Glomar Offshore, wiodący dostawca dozorowców ratowniczych (Safety Standby Vessels) dla holenderskiego rynku offshore, poinformował na swojej stronie o nabyciu pięciu jednostek. Są to m.in. Bourbon Arethuse, zbudowany w 2008 roku i Bourbon Amilcar (zbudowany w 2009 r.). Jak czytamy w komunikacie: "mają one zostać wyremontowane i zmodernizowane w Gdyni".
11.03.2019

GSG Towers z kontraktem dla AKER SOLUTIONS

Spółka GSG Towers (siostrzana spółka Stoczni Gdańsk) zawarła z norweskim AKER SOLUTIONS kontrakt na montaż wielkogabarytowych konstrukcji stalowych. Dla GSG Towers i Stoczni Gdańsk to ważny krok w otwarciu na rynek offshore.
21.02.2019

CRIST zbuduje częściowo wyposażony kablowiec dla Francuzów (foto)

Stocznia CRIST rozpoczyna prace produkcyjne nad budową w części wyposażonego kablowca dla francuskiego armatora (Nexans Subsea Operations) – w poniedziałek odbyło się pierwsze cięcie blach na jednostkę.
19.02.2019

W Indonezji zatonął statek do układania podmorskich rurociągów i kabli

Poważny wypadek na indonezyjskich wodach Cieśniny Singapurskiej. Na jednym z najbardziej ruchliwych handlowych szlaków żeglugowych zderzyły się dwie jednostki. Jedna z nich zatonęła.
15.01.2019

Najlepsze rozwiązania technologiczne skrojone na miarę w Cemet Ltd. (wywiad)

Każde swoje zamówienie traktują jak osobny projekt. Starają się zapewnić najlepsze rozwiązania skrojone na miarę klientów. Zatrudniają ponad 120 osób, rozwijają się i nie zamierzają stać w miejsu. O pracy na pełnych obrotach, najciekawszych projektach i planach na przyszłość opowiadają nam Wojciech Huebner i Grzegorz Lewandowski z Cemet Ltd.
08.01.2019

PRS zatwierdził dokumentację projektową lodołamaczy dla RZGW Gdańsk

Polski Rejestr Statków zatwierdził dokumentację projektową lodołamaczy dla Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku – poinformowało Radio Szczecin. Buduje je Morska Stocznia Remontowa Gryfia. Łącznie powstaną cztery lodołamacze: trzy linowe i jeden czołowy. Jednostki będą pracowały na Dolnej Wiśle. Termin realizacji zamówienia to IV kwartał 2021 r.
29.11.2018

Energomontaż Północ-Gdynia wykona kluczowy element nowoczesnego statku do układania rurociągów

Energomontaż Północ-Gdynia wykona kluczowy element nowoczesnego statku do układania rurociągów. Mowa o jednostce Seven Vega dla armatora Subsea 7. Jak poinformowała w mediach społecznościowych spółka z Gdyni, kontrakt w tej sprawie z brytyjskim klientem Royal IHC podpisano 13 września. Statek ma być gotowy w pierwszej połowie 2020 r.
29.11.2018

Morska Stocznia Remontowa Gryfia szuka prezesa

Morska Stocznia Remontowa Gryfia szuka prezesa. Ogłoszenie w tej sprawie widnieje na stronie internetowej stoczni. Termin przyjmowania zgłoszeń mija w najbliższy poniedziałek.
19.10.2018

Morska Stocznia Remontowa Gryfia rozpoczęła budowę lodołamaczy dla RZGW Gdańsk

Morska Stocznia Remontowa Gryfia rozpoczęła budowę lodołamaczy dla Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Uroczystość cięcia blach przeznaczonych na pierwszą sekcję lodołamacza czołowego odbyła się w poniedziałek. Umowa obejmuje budowę łącznie czterech lodołamaczy: trzech liniowych i jednego czołowego, które będą przeznaczone do pracy na Dolnej Wiśle. Termin realizacji zamówienia został wyznaczony na IV kwartał 2021 r.
09.10.2018

LOTOS buduje drugi polski gazociąg na Bałtyku

LOTOS Petrobaltic rozpoczął kolejny etap budowy 75-kilometrowego gazociągu łączącego centrum produkcyjne na bałtyckim złożu B8 z elektrociepłownią spółki Energobaltic we Władysławowie. Położony na dnie Bałtyku rurociąg jest teraz zabezpieczany betonowymi matami. Zadanie wykonuje statek wielozadaniowy Sylur.
02.10.2018

Zmiany w zarządzie MSR Gryfia. Marek Różalski odwołany ze stanowiska prezesa

Zmiany w zarządzie Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia. Dotychczasowy prezes Marek Różalski w piątek został odwołany ze stanowiska. Do czasu wyłonienia nowego prezesa przez organy spółki, funkcję tę będzie pełnił Robert Kowalski, wcześniej wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej MSR Gryfia.
22.09.2018

Nowa jednostka dla Marynarki Wojennej Nowej Zelandii

Władze Nowej Zelandii poinformowały o zakupie wielozadaniowej jednostki offshore Edda Fonn. Statek zostanie przebudowany aby pełnić rolę okrętu wsparcia hydrograficznego Marynarki Wojennej.
24.08.2018

W stoczni Crist powstanie częściowo wyposażony kablowiec dla Nexans (wideo)

Jak poinformowała na swojej stronie norweska stocznia Ulstein - firma Nexans Subsea Operations podpisała z nią kontrakt na budowę dużego kablowca. Co ciekawe, ta zaawansowana jednostka, wyposażona w bęben do składowania i wyciągania kabli, zostanie zbudowana (jako częściowo wyposażona) w stoczni Crist, w Gdyni.
04.07.2018

Próby modelowe lodołamaczy dla RZGW Gdańsk

Morska Stocznia Remontowa Gryfia realizuje projekt budowy czterech lodołamaczy dla Państwowego Przedsiębiorstwa Wodnego Wody Polskie – RZGW Gdańsk. Aktualnie na zlecenie stoczni prowadzone są badania modelowe dwóch prototypowych jednostek – lodołamacza liniowego oraz czołowego.
17.04.2018

Gaz -System zacieśnia współpracę z australijskimi firmami

Przedstawiciele polskiego operatora systemu przesyłu gazu Gaz - Systemu wezmą udział w branżowej konferencji w australijskim Perth. W opinii prezesa spółki Tomasza Stępnia jest potencjał do zacieśniania współpracy australijskich i wschodnioeuropejskich firm działających w branży.
13.03.2018

Kilometr statków w MSR Gryfia

Mimo trudnych warunków atmosferycznych, w Morskiej Stoczni Remontowej GRYFIA trwa remont kilku jednostek. Łączna długość wszystkich statków wynosi ponad kilometr.
21.12.2017

MSR Gryfia poprawia kondycję

W Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia trwa proces restrukturyzacji i poprawy efektywności działania. Stocznia, mimo trudnej sytuacji na rynku poprawia wskaźniki finansowe i rozbudowuje kompetencje produkcyjne.
04.12.2017

Łaniewski z SEA: Baltic Pipe to nasz trzeci bałtycki projekt

Baltic Pipe będzie trzecim projektem na Bałtyku, w którym udział weźmie Subsea Engineering Associates (SEA) z Australii - powiedział PAP dyrektor firmy na Polskę Robert Łaniewski. SEA będzie doradcą polskiego operatora przesyłowego gazu spółki Gaz-System.
17.11.2017

Australijskie technologie z sektora gazowego dla Polski

Współpraca technologiczna australijskich firm z polskim sektorem gazowym to główny temat konferencji, zorganizowanej przez ambasadę Australii i polskiego operatora przesyłowego Gaz-System. Australia jest jednym z największych producentów i eksporterów gazu.
16.11.2017

Austalijczycy pomogą zbudować morski odcinek Baltic Pipe

Światowy dostawca usług inżynierskich w branży budownictwa podmorskiego australijska firma Subsea Engineering Associates Pty Ltd (SEA) wesprze Gaz system przy budowie podmorskiej części gazociągu Baltic Pipe - poinformował PAP Gaz System.
14.11.2017

MSR Gryfia z umową na lodołamacze dla RZGW

Morska Stocznia Remontowa Gryfia wybuduje cztery lodołamacze dla Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku.
29.09.2017

W Gryfii zakończono montaż systemów balastowych dla KESS

Morska Stocznia Remontowa Gryfia S.A., zakończyła montaż systemów do czyszczenia wód balstowych. Są to pierwsze zlecenia, które stocznia otrzymała dla stałego klienta firmy – firmy KESS, właściciela floty samochodowców.
17.09.2017

MSR Gryfia montuje systemy uzdatniania wód balastowych

Morska Stocznia Remontowa Gryfia zajmuje się realizacją zleceń związanych z montażem systemów do oczyszczania wód balastowych. Pierwsze zlecenia stocznia otrzymała od jednego ze swoich stałych klientów – firmy KESS.
30.08.2017

Holenderskie statki w Świnoujściu

Ostatnie dni w Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia w Świnoujściu upłynęły pod znakiem remontów dla holenderskich armatorów. Stocznia przeprowadziła remonty trzech drobnicowców.
29.06.2017

MSR Gryfia jeszcze w tym miesiącu dostanie pieniądze na produkcję stoczniową

Pieniądze na wznowienie produkcji stoczniowej trafią do Gryfii jeszcze w maju – zapowiedział podczas Konwentu Morskiego w Szczecinie Bartosz Kownacki, sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej. Stocznię wesprze Fundusz MARS. Kwota dofinansowania nie jest znana.
14.05.2017

W MSR Gryfia sezon remontowy w pełni

W Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia trwa sezon remontowy. W szczecińskiej stoczni przebywa obecnie 6 statków.
10.05.2017

Seven Mar w Remontowej

Gdańska Stocznia Remontowa przeprowadzi prace na statku Seven Mar, należący do firmy Subsea 7. Obejmą one demontaż i zabezpieczenie urządzeń. Jednostka będzie także przeniesiona do nabrzeża Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
01.04.2017

Historyczny Polarstar w doku MSR Gryfia

Jeden z najcenniejszych zabytków Królestwa Norwegii – zbudowany pod koniec pierwszej połowy XX wieku Polarstar przejdzie remont w Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia w Szczecinie.
25.03.2017

Finał konkursu RINA-KORAB 2017 oraz uroczystość wręczenia dyplomów na Politechnice Gdańskiej

Dziekan i Rada Wydziału Oceanotechniki i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej zapraszają na uroczystość wręczenia dyplomów, która odbędzie się w czwartek 16 marca o godz. 17.00 w Audytorium prof. H. Sipowicza Wydziału Oceanotechniki i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej.
14.03.2017

Wyniki konkursu RINA-KORAB 2017

Komisja Konkursu RINA-KORAB ogłosiła wyniki I etapu. na posiedzeniu niejawnym w dniu 16 lutego 2017 Komisja Konkursu RINA-KORAB 2017 zakwalifikowała do finału cztery prace.
06.03.2017

Lokalne partnerstwo szansą dla Pomorza Zachodniego

MSR Gryfia, Szczeciński Park Przemysłowy i Polska Żegluga Morska to kluczowi przedsiębiorcy Pomorza Zachodniego. O współpracy pomiędzy istotnymi podmiotami gospodarki morskiej w regionie rozmawiali uczestnicy Debaty z cyklu Safety Forum, która odbyła się 19 grudnia w Szczecinie.
22.12.2016

Lis i Żbik przygotowują się do zimy

Lis i Żbik, lodołamacze Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Szczecinie, przechodzą remonty w stoczni MSR Gryfia. Jednostki są przygotowywane do kolejnego sezonu zimowego.
03.10.2016

Lubie – kolejny masowiec w doku MSR Gryfia

Morska Stocznia Remontowa Gryfia prowadzi remont masowca Lubie należącego do Polskiej Żeglugi Morskiej. W doku numer 5 jednostka przechodzi pierwszy remont klasowy.
30.09.2016

Zawarcie umowy frachtowej w świetle prawa angielskiego. Część IV

Niezwykle istotną kwestią jest ustalenie, kiedy dana umowa frachtowa została skutecznie prawnie zawarta. Innymi słowy, kiedy przyjęte przez strony umowy warunki kontraktowe, można zaklasyfikować - jako wyodrębnienie oświadczenia woli skutkujące powstaniem praw i obowiązków niezbędnych do realizacji określonej umowy przewozu – umowy frachtowej.
25.09.2016

Konstrukcje z EPG w drodze na Morze Północne

22 kwietnia w Energomontażu-Północ Gdynia odbył się załadunek wielkogabarytowych konstrukcji. Na pokładzie specjalnego statku typu heavy load carrier – Happy Rover boja i turret popłynęły na pole Martin Linge na Morzu Północnym.
25.04.2016

Nowa Rada Nadzorcza w Gryfii

Szczecińska Stocznia Remontowa Gryfia wybrała nową Radę Nadzorczą - donosi Radio Szczecin.
03.04.2016

Kolejny statek samowyładowczy przechodzi remont w MSR Gryfii

Morska Stocznia Remontowa Gryfia po raz kolejny remontuje dla CSL Europe. Tym razem w doku nr 1 w Szczecinie trwają prace na jednostce samowyładowczej CSL Rhine.
17.03.2016

W Gryfii remontują Mazovię

W Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia w Szczecinie trwa remont jednego z najbardziej charakterystycznych statków Polskiej Żeglugi Bałtyckiej – promu Mazovia.
29.02.2016

166-metrowy Splittnes w doku nr 5 MSR Gryfia

W doku nr 5 w Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia w Szczecinie trwają prace remontowe na masowcu samowyładowczym - MS Splittnes
27.01.2016

Załadunek 2000-tonowego kolosa w gdyńskim porcie!

Wczoraj (3.08) w porcie w Gdyni odbył się załadunek na barko-ponton portowego urządzenia załadowawczego, zwanego shiploaderem. Ważący ponad 2000 ton kolos ma 150 metrów długości, 10 metrów szerokości i 50 metrów wysokości. Maszyna służy do załadunku rudy żelaza i będzie w stanie załadować w ciągu godziny około 11 tys. ton tego surowca.
03.08.2015

Zamet Industry S.A. rozwija współpracę ze światowymi potentatami w ramach afrykańskich projektów wydobywczych

Notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, polska spółka Zamet Industry S.A., przyjęła od GE Oil & Gas zamówienie na realizację podwodnych komponentów do wydobycia gazu dla projektu w Ghanie. Wartość zamówienia wynosi 1,4 mln funtów brytyjskich (GBP). To kolejne w ostatnich tygodniach duże zamówienie, które spółka będzie realizować w ramach projektów wydobywczych realizowanych u wybrzeży Afryki.
18.06.2015

Konstrukcje Zamet Industry S.A. będą wydobywać ropę na Południowym Atlantyku

Wczoraj, notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, polska spółka Zamet Industry S.A., przyjęła od Aker Subsea AS (Norwegia) zamówienie na realizację dostaw podwodnych konstrukcji do wydobycia ropy dla projektu Kaombo u wybrzeży Angoli. Zamówienie opiewa na kwotę ponad 3,2 mln EUR. Zamet Industry będzie sukcesywnie dostarczał zamówione konstrukcje w terminach od lipca 2015 r. do lipca 2017 roku.
09.06.2015

3300 tonowa konstrukcja stalowa popłynęła do Norwegii

Mostostal postawił na współpracę ze Skandynawami. Zrealizowane projekty offshore wypływają z gdańskich nabrzeży praktycznie raz w miesiącu. W maju do stoczni Kvaerner Stord AS w Norwegii dotarła partia konstrukcji offshorowych do platformy wiertniczej Edvard Grieg oraz wieża spalania gazów.
25.05.2015

Zamet powiększa zarząd

Zamet Industry powiększył skład zarządu do 3 osób. To element restrukturyzacji związanej z przejęciem grupy Fugo, z którą byli związani nowi członkowie zarządu.
01.11.2014

Ponad 40 firm działa na terenie byłej stoczni szczecińskiej

Ponad 40 firm działa na terenie byłej stoczni. Tu powstają konstrukcje Mostu Brdowskiego, specjalistyczne jednostki pływające, częsci do platform wiertniczych czy elektrowni wiatrowych.
28.10.2014

Aker Wayfarer będzie pracował dla Petrobras.

Aker Oilfield Services (AKOFS), jednostka zależna od Aker Solutions, wygrała przetarg zorganizowany przez Petrobras o łącznej wartości 464 milionów dolarów na świadczenie podwodnych usług interwencyjnych na wodach przybrzeżnych Brazylii za pomocą statku Aker Wayfarer. Kontrakt wejdzie w życie podczas czwartego kwartału 2016 roku wraz z mozliwościa przedłużenia o 5 lat.
16.09.2014

Zamet Industry z nowymi kontraktami na rynku offshore

Zamet Industry rozwija współpracę z firmami segmentu podwodnego wydobycia ropy i gazu. W ciągu czterech miesięcy ostatniego kwartału ubiegłego roku i pierwszego kwartału 2014 obroty z norweską grupą Aker Solutions przekroczyły 15 mln PLN.
18.04.2014

Hugin AUV w służbie Marynarki Wojennej RP

Stocznia Remontowa Shipbuilding powierzyła koncernowi Kongsberg Maritime dostawę autonomicznego pojazdu podwodnego oraz sprzętu łączności podwodnej i systemu pozycjonowania stosowanego przy zwalczaniu min. Hugin 1000 MR będzie częścią wyposażenia budowanego przez stocznię Remontową Shipbuilding niszczyciela min Kormoran II. Kontrakt na system Hugin został wynegocjowany przy udziale firmy Escort i przedstawiciela Kongsberg Maritime w segmencie produktów subsea.
21.02.2014

MacGregor otrzymał zamówienie na 6 dźwigów offshore od firmy IHC Merwede

Firma MacGregor, część Cargotec, zdobyła zamówienia o wartości około 23 mln Euro na instalacje 6 dźwigów podwodnych z systemem AHC (Active Wave Compensation), kompensującym ruchy statku spowodowane falowaniem, dla holenderskiej firmy IHC Merwede.
07.02.2014

Nowe kłopoty Maritim Shipyard

Przez szereg lat Maritim Shipyard było jedną z największych stoczni produkcyjnych w Gdańsku. W marcu 2013r. spółka zgłosiła wniosek o ogłoszenie upadłości układowej. Wierzycielem Martin Shipyard jest Zarząd Morskiego Portu Gdańsk, dodatkowo w lutym br. część majątku firmy zajmie komornik.
24.01.2014

GRYFIA - stocznia na wyspie

Szczecińska Stocznia Remontowa GRYFIA SA to 60 lat doświadczenia, tradycji oraz zaangażowania ludzi, którzy tworzyli jej historię. Odpowiedzialność i satysfakcja. Przeszłość, teraźniejszość i przyszłość nierozerwalnie związana z ludźmi i miejscem. Historyczna nazwa powiązana z wyspą rzeczną w Szczecinie, między Odrą zachodnią i Przekopem Mieleńskim. Rozmowa z Amerendra Roy’em, Szefem handlu stoczni Gryfia.
10.09.2013

Opinia rewidenta sądowego: plan połączenia sporządzono rzetelnie
Zarządy stoczni zwołały Walne Zgromadzenia MSR SA i SSR „Gryfia” SA.

Wyznaczony przez Sąd Rejonowy w Szczecinie biegły rewident uznał plan połączenia SSR „GRYFIA” SA z MSR SA w Świnoujściu za sporządzony poprawnie i rzetelnie we wszystkich istotnych aspektach. Dziś opublikowane zostanie pierwsze powiadomienie o zamiarze połączenia oraz zwołaniu Walnych Zgromadzeń obu spółek.
29.07.2013

Szef Forum Okrętowego: holding stoczniowy to utopia

Tworzenie przez ARP holdingu firm stoczniowych to utopijny pomysł, który w obecnych realiach rynkowych się nie broni - uważa przewodniczący Związku Pracodawców Forum Okrętowe i prezes stoczni Remontowa Shipbuilding w Gdańsku Andrzej Wojtkiewicz.
29.07.2013

Nagroda Prom Roku 2013 została przyznana!

W dniu 4 czerwca 2013 roku na targach Nor-Shipping tytuł "Ship of the Year 2013" został przyznany jednostce Seven Viking - statkowi typu IMR (z ang. inspekcja, konserwacja, naprawa), zaprojektowanemu i zbudowanemu przez Ulstein.
14.06.2013

Zachodniopomorskie stocznie remontowe będą się łączyć

Fundusz Inwestycyjny Mars Fiz łączy w jedno dwie zachodniopomorskie stocznie remontowe, których był większościowym udziałowcem. Konsolidacja Morskiej Stoczni Remontowej w Świnoujściu i Szczecińskiej Stoczni Remontowej Gryfia ma poprawić ich konkurencyjność.
06.06.2013

Morska Stocznia Remontowa „Gryfia” S.A.
Połączenie stoczni remontowych w Szczecinie i Świnoujściu

Rady nadzorcze Szczecińskiej Stoczni Remontowej „Gryfia” S.A. oraz Morskiej Stoczni Remontowej S.A. w Świnoujściu pozytywnie zaopiniowały uzgodniony przez zarządy obu spółek plan połączenia stoczni remontowych Pomorza Zachodniego.
05.06.2013

Konstrukcje z Energomontażu Północ Gdynia trafiają do klientów na całym świecie

W niedzielę 5 maja br. Gdynię opuścił ciężarowiec Palau z wielkogabarytową konstrukcją, przeznaczoną docelowo do zamontowania na statku budowanym w stoczni południowo-koreańskiej. To pierwsza część zamówienia realizowana przez EPG. Pomorskie przedsiębiorstwo w tym samym czasie realizuje identyczną wieżę. Obydwie konstrukcje zostaną zainstalowane na statkach konstrukcyjnych offshore, przystosowanych do pionowego (w systemie J-lay) układania rurociągów elastycznych i kabli.
15.05.2013

Usługi offshore specjalnością Morskiej Stoczni Remontowej S.A. w Świnoujsciu

Przychody Morskiej Stoczni Remontowej S.A. ze sprzedaży usług offshore były w 2012 roku wyższe, niż dochody z remontów statków. Kontrakty na budowę konstrukcji umożliwiających gospodarczą eksploatację zasobów morza realizowane są w Świnoujściu od piętnastu lat.
10.05.2013

Stocznie remontowe Pomorza Zachodniego. Rozpoczęcie prac nad połączniem SSR „Gryfia” S.A. i MSR S.A. w Świnoujściu.

Integracja Szczecińskiej Stoczni Remontowej „Gryfia” S.A. i Morskiej Stoczni Remontowej S.A. w Świnoujściu to podstawowy warunek stworzenia im szans rozwojowych w dłuższej perspektywie – uznały rady nadzorcze obu spółek podczas swych ostatnich posiedzeń. Zarządy stoczni remontowych Pomorza Zachodniego zostały zobowiązane do przygotowania szczegółowej koncepcji połącznia przedsiębiorstw.
27.03.2013

„Gryfia” certyfikowanym dostawcą FMC Technologies

Szczecińska Stocznia Remontowa „Gryfia” S.A. została wpisana na listę zatwierdzonych dostawców FMC Technologies – jednego ze światowych liderów branży offshore i subsea. Certyfikat w zakresiekonstrukcji spawanych daje szczecińskiej spółce możliwość współpracy ze wszystkimi jednostkami globalnego producenta konstrukcji i urządzeń dla gospodarczego wykorzystania morza.
27.03.2013

Sympozjum firmy Kongsberg Maritime

Firma Kongsberg Maritime przy udziale firmy Escort organizuje sympozjum SUBSEA PRODUCT SEMINAR TOUR 2013 przedstawiające najnowsze produkty Kongsberg.
07.03.2013

TECHNOLOGIE PODWODNE nowa specjalność kierunku OCEANOTECHNIKA już od lutego 2013 roku na Wydziale Oceanotechniki i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej

Wydział Oceanotechniki i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej przy współpracy i pod patronatem General Electric Polska otwiera nową specjalność „Technologie podwodne (Subsea Technology)” na studia II stopnia, Kierunek Oceanotechnika.
04.01.2013

Zamet znowu pracuje dla norweskich nafciarzy

Firma Zamet Industry zawarła szereg umów z norweską firmą Aker Solutions na łączną kwotę niemal 13 milionów złotych.
05.12.2012

Gryfia: niecodzienna sytuacja na doku

Szczecin. Do niecodziennej sytuacji doszło w Szczecińskiej Stoczni Remontowej „Gryfia”. Na doku nr 5 znalazły się równocześnie dwie jednostki.
31.07.2012

Crist inwestuje w nowoczesne systemy zarządzania

Crist S.A. w Polsce znany jest przede wszystkim z racji zakupu wielkiego suchego doku stoczni Gdyni. Nieustannie dba o własny rozwój, czego przykładem jest także wdrożenie innowacyjnego systemu zarządzania – Primavera.
28.06.2011

Wynik wyszukiwania - Katalog firm

  • Seaway 7

    Gdynia, ul. T. Wendy 15 , tel.: +48 609 461 618

  • KODIAK GMBH

    Hamburg, ul. Brandsende 12 , tel.: +49 40 739 298 67

  • WOBI STAL Sp. z o.o.

    Stalowa Wola, ul. Centralnego Okręgu Przemysłowego 8 , tel.:

Dziękujemy za wysłane grafiki.