• <
smartre_2023

166-metrowy Splittnes w doku nr 5 MSR Gryfia

27.01.2016 10:45 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki 166-metrowy Splittnes w doku nr 5 MSR Gryfia

Partnerzy portalu

166-metrowy Splittnes w doku nr 5 MSR Gryfia - GospodarkaMorska.pl

W doku nr 5 w Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia w Szczecinie trwają prace remontowe na masowcu samowyładowczym - MS Splittnes.

Jednostka przechodzi remont, którego zakres obejmuje m.in. prace kadłubowe i rurarskie, czyszczenie zbiorników paliwowych i balastowych, prace na grodziach w ładowniach, demontaż wind kotwiczno-cumowniczych oraz demontaż łańcucha kotwicznego i remont kotwic. W ramach zlecenia stocznia prowadzi także remont zaworów dennych i burtowych, próby systemów ładunkowych i paliwowych oraz konserwację kadłuba.

Splittnes ma ponad 166 m długości i ponad 20 m szerokości, został wybudowany w 1994 r. w stoczni Kvaerner Kleven Leirvik. Dzięki wyposażeniu w systemy taśmowe, statek może być rozładowywany bez użycia urządzeń portowych.

Klientem MSR Gryfii jest niemiecki armator HJH Shipmanagement, który zarządza flotą statków samowyładowczych o łącznej pojemności 31 000 ton i zdolności przeładunkowej 3 000 ton na godzinę. Armator operuje przede wszystkim na obszarze Europy Północnej.

***

Morska Stocznia Remontowa Gryfia należy do grona najbardziej znanych stoczni w kraju i za granicą. Oprócz remontów i konwersji statków różnych typów i rozmiarów, stocznia wykonuje także konstrukcje stalowe offshore. Na tym rynku MSR Gryfia funkcjonuje od ponad 15 lat, dostarczając zarówno moduły mieszkalne i konstrukcje wyposażeniowe platform wiertniczych, jak i konstrukcje subsea, przeznaczone do montażu na dnie morskim. Dogodna lokalizacja zakładów w Szczecinie i w Świnoujściu zapewnia łatwy i szybki transport produkowanych konstrukcji. Stocznia jest częścią grupy MARS Shipyards & Offshore.

Partnerzy portalu

seatech_390x100_2022
aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.