• <
mewo_2022

SLB, Aker Solutions i Subsea7 ogłaszają zamknięcie spółki oraz ruszenie z nowym projektem

rk

03.10.2023 09:44 Źródło: Subsea7
Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas SLB, Aker Solutions i Subsea7 ogłaszają zamknięcie spółki oraz ruszenie z nowym projektem

Partnerzy portalu

Subsea7

Subsea7 ogłosiła dziś ostateczne zamknięcie wcześniej ogłoszonej spółki joint venture z SLB1 i Aker Solutions2. Nowe przedsięwzięcie, które przyjmie nazwę OneSubsea, ma napędzać innowacje i wydajność w prowadzonych pracach pod wodą w związku z eksploatacją złóż. Jednocześnie pomoże klientom lepiej dysponować zasobami i wyposażeniem w związku z przedsięwzięciami wydobywczymi.

OneSubsea obejmuje obecnie działalność SLB i Aker Solutions w zakresie wydobycia złóż energetycznych zajmujących się pod wodą. Obejmuje ona szerokie portfolio uzupełniających się technologii produkcji i przetwarzania prowadzonego pod wodą, światowej klasy skalę i moce produkcyjne, dostęp do wiodącej w branży wiedzy o złożach i domenie cyfrowej, unikalne możliwości integracji porów z procesami oraz wzmocnione możliwości badawczo-rozwojowe.

- Szerokie portfolio technologii OneSubsea i doświadczenie inżynieryjne pozwalają nam sprostać przyszłym trendom i potrzebom rynku na wyjątkową skalę.  W ten sposób dążymy do realizacji naszego celu, jakim jest poszerzanie granic podmorskich technologii, aby napędzać zrównoważoną przyszłość energetyczną. Przyspieszymy innowacje i przyczynimy się do realizacji ambicji naszych klientów w zakresie optymalizacji produkcji i redukcji emisji w operacjach podwodnych - powiedział Mads Hjelmeland, dyrektor generalny OneSubsea.

- Rynek offshore wykazuje trwałe ożywienie, ponieważ operatorzy na całym świecie starają się przyspieszyć czas cyklu rozwoju i zwiększyć produktywność swoich aktywów morskich. Dzięki połączonemu portfolio technologii, które wykorzystuje innowacje cyfrowe, OneSubsea jest idealnie przygotowana do wspierania klientów w ich dążeniu do poprawy wydajności aktywów przy jednoczesnym zwiększeniu efektywności energetycznej i zmniejszeniu emisji CO2 - stwierdził Olivier Le Peuch, CEO SLB.

- Subsea7 znajduje się na wczesnym etapie przedłużającego się cyklu koniunkturalnego napędzanego ciągłym wzrostem światowego zapotrzebowania na energię, w połączeniu z atrakcyjną dynamiką konkurencji w branży podwodnej. Naszą wiodącą pozycję na rynku wzmacnia partnerstwo z SLB i Aker Solutions w ramach spółki joint venture OneSubsea oraz poprzez Subsea Integration Alliance. Z niecierpliwością czekamy na pogłębienie relacji z naszymi klientami, ponieważ wspólnie pracujemy nad optymalizacją tworzenia wartości i dostarczaniem energii o niższej emisji CO2, której potrzebuje świat - zaznaczył John Evans, dyrektor generalny Subsea7.

Sprawdzone w praktyce możliwości przetwarzania podmorskiego OneSubsea mają być postrzegane przez klientów jako skuteczne w zwiększaniu wydobycia z podmorskich złóż i umożliwieniu wykorzystania długich przewodów do prowadzonego wydobycia głębinowego. Wykorzystywane technologie kompresji miały także dowieść swojego potencjału w zakresie zmniejszenia całej wykorzystywanej infrastruktury oraz redukcji kosztów kapitałowych tworzenia nowych rezerw energetycznych. Jednocześnie realizowane projekty podmorskie miały okazać się sukcesem pod kątem dekarbonizacji branży morskiej, gdyż okazały się z natury bardziej wydajne pod względem redukcji emisji CO2 niż przedsięwzięcia realizowane na powierzchni.

OneSubsea będzie mieć siedzibę w Oslo w Norwegii i Houston w Teksasie, a 11 000 osób będzie pracować we wszystkich kluczowych regionach operacyjnych na całym świecie. SLB posiada 70% udziałów w spółce joint venture, a Aker Solutions% procent. Subsea7 posiada 10% procent udziałów w spółce joint venture, w zamian za wynagrodzenie pieniężne w wysokości 306,5 mln dolarów płatne w dwóch równych ratach w 2023 i 2024 roku.

Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Partnerzy portalu

aste_390x150_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.