• <

COSCO Shipping podpisuje porozumienie o współpracy w zakresie budowy łańcucha przemysłowego zielonego metanolu

kw

21.09.2023 15:08
Strona główna Ekologia Morska, Ochrona Bałtyku, Rybołówstwo Morskie COSCO Shipping podpisuje porozumienie o współpracy w zakresie budowy łańcucha przemysłowego zielonego metanolu

Partnerzy portalu

Fot. Vesselfinder.com/Gerd Frick

20 września COSCO Shipping, State Power Investment Corporation Limited (SPIC), Shanghai International Port Group (SIPG) oraz China Certification & Inspection Group (CCIC) wspólnie podpisały online "Memorandum o współpracy w zakresie budowy łańcucha przemysłowego zielonego metanolu". Ten kamień milowy oznacza rozpoczęcie faktycznej fazy budowy kompleksowego projektu w ramach łańcucha przemysłowego, który obejmuje produkcję, transport, tankowanie i certyfikację zielonego metanolu dla statków. Stanowi to znaczący krok w kierunku zastosowania nowej energii i ekologicznej transformacji branży żeglugowej.

Przyjęcie ekologicznego paliwa metanolowego jest kluczowym krokiem dla branży żeglugowej w kierunku osiągnięcia zrównoważonego rozwoju środowiska. COSCO Shipping złożyło niedawno zamówienie na 12 kontenerowców napędzanych podwójnym paliwem metanolowym, każdy o pojemności 24 000 TEU, co czyni je największymi na świecie. Globalne zamówienie na statki napędzane metanolem przekroczyło 200. Ustanowienie ekologicznego łańcucha przemysłowego metanolu jest nie tylko konieczne dla firm żeglugowych, aby dostosować się do nowego trendu ekologicznej, niskoemisyjnej i inteligentnej żeglugi, ale także aby zaoferować klientom zrównoważone i przyjazne dla środowiska usługi logistyczne w globalnym łańcuchu dostaw. Co więcej, jest to znacząca inicjatywa mająca na celu rozwój zielonego i niskoemisyjnego przemysłu oraz napędzanie transformacji i rozwoju branży w kierunku wysokiej jakości rozwoju.

Celem jest wykorzystanie ich wiodącej przewagi w swoich branżach, aby zapewnić pomyślny rozwój wszystkich kluczowych aspektów łańcucha przemysłowego zielonego metanolu i ustanowienie łańcucha przemysłowego zielonego metanolu, który spełnia zarówno krajowe, jak i zagraniczne standardy zielonej certyfikacji. Ten łańcuch przemysłowy powinien działać stabilnie, płynnie i mieć możliwości zrównoważonego rozwoju. Ponadto strony dążą do wdrożenia pierwszej partii projektów produkcji zielonego metanolu w Chinach.

Co więcej, planują one wykorzystać budowę tego łańcucha przemysłu zielonego metanolu jako punktu wyjścia do perspektywicznego badania i stosowania innych ekologicznych paliw dla żeglugi, w celu pogłębienia ich współpracy, rozszerzenia zakresu współpracy i ustanowienia modelu współpracy w zakresie zielonego przemysłu.

escort_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.