• <
siemens_gamesa_2022

Subsea 7 tworzy nowy, podwodny joint venture

30.08.2022 12:59
Strona główna Energetyka Morska, Offshore Subsea 7 tworzy nowy, podwodny joint venture

Partnerzy portalu

Subsea 7 tworzy nowy, podwodny joint venture - GospodarkaMorska.pl
Fot. materiały prasowe Schlumberger

Subsea 7, Schlumberger oraz Aker Solutions podpisały umowę w celu stworzenia joint venture. Nowo powstała spółka ma zamieszać na rynku przemysłu podmorskiego.


Celem nowej spółki jest połączenie wiedzy wszystkich założycieli z zakresu inżynierii, projektowania i produkcji maszyn głębinowych. Ma również pozwolić klientom zmniejszyć koszty i, jak mówią przedstawiciele biznesów, również zmniejszyć emisję CO2.

Jak informuje portal Offshore-EnergyBiz, firma Subsea 7 wejdzie w posiadanie 10% udziałów nowej spółki. Pozostałe firmy – Schlumberger będzie posiadać 70%. a Aker Solutions – 20%. Transakcja ma zostać sfinalizowana w drugiej połowie 2023 roku. Zanim to nastąpi, ma przejść przez proces zdobywania zgód ze strony regulatorów i uzgadniania warunków z dotychczasowymi klientami.

Rada nadzorcza joint venture wyłoni reprezentantów z trzech firm – trzech z Schlumberger, dwóch z Aker Solutions i jednego z Subsea 7.

Jak informują wszystkie trzy firmy, wspólna spółka ma docelowo zatrudniać ok. 9 tysięcy pracowników.

Schlumberger dostarcza rozwiązań technologicznych dla spółek z sektora energetyki, głównie oil & gas. Aker Solutions ma swojej ofercie kompleksowe rozwiązania dla energetyki zarówno tradycyjnej, jak i OZE. Subsea 7 to z kolei światowy lider w zakresie offshore. 

Partnerzy portalu

seaway7
seatech_390x100_2022
ASTE_390X100_2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.