• <
mewo_2022

Chiny testują produkcję wodoru poprzez bezpośrednią elektrolizę wody morskiej w MFW Xinghua Bay [WIDEO]

zk

15.06.2023 21:03
Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas Chiny testują produkcję wodoru poprzez bezpośrednią elektrolizę wody morskiej w MFW Xinghua Bay [WIDEO]

Partnerzy portalu

Fot. Dongfang Electric Corporation

Technologia produkcji wodoru metodą bezpośredniej elektrolizy wody morskiej została przetestowana na morskiej farmie wiatrowej Xonghua Bay w Fujian w południowo-wschodnich Chinach.

Według doniesień państwowego kanału informacyjnego CGTN z siedzibą w Pekinie, ten pierwszy na świecie test produkcji wodoru metodą bezpośredniej elektrolizy na miejscu bez odsalania wody morskiej został przeprowadzony 2 czerwca i zweryfikowany przez zespół ekspertów z Chińskiej Akademii Inżynierii (CAE).

Test został przeprowadzony przy użyciu Dongfu No.1, pływającej platformy morskiej do produkcji wodoru opracowanej wspólnie przez zespół kierowany przez Xie Hepinga, pracownika naukowego CAE, i Dongfang Electric Corporation.

Dongfang podkreślił, że platforma integruje produkcję wodoru na miejscu, inteligentne zarządzanie konwersją energii, monitorowanie i kontrolę bezpieczeństwa, a także systemy załadunku i rozładunku.

Poinformowano, że platforma była stabilna przez ponad 240 godzin po przejściu testu siły wiatru o ośmiu prędkościach, fal o wysokości jednego metra i ulewy, co potwierdziło wykonalność i stabilność technologii bezpośredniej elektrolizy wody morskiej w prawdziwym środowisku oceanicznym.

W innych częściach świata również realizowanych jest kilka projektów mających na celu połączenie produkcji wodoru z morską energią wiatrową. Przykładowo, w Europie Subsea 7, we współpracy z OneSea Energy, pozyskała około 187 000 USD finansowania od szkockiego rządu na zbadanie możliwości połączenia pływającego systemu produkcji wodoru na dużą skalę z pływającą farmą wiatrową na morzu w Szkocji.

W Stanach Zjednoczonych, Nowy Jork uruchomił niedawno przetarg o wartości 10 milionów dolarów na badania, rozwój i projekty demonstracyjne w zakresie zielonego wodoru, w tym produkcję H2 i integrację z energią odnawialną, taką jak offshore wind.

Źródło: offshore-energy.biz

Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Partnerzy portalu

aste_390x150_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.