• <
pge_baltica_390x100_duży

RWE wyłącznym właścicielem klastra offshore Nordseecluster

zk

31.05.2023 08:00 Źródło: northlandpower
Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas RWE wyłącznym właścicielem klastra offshore Nordseecluster

Partnerzy portalu

Fot. RWE

Northland Power ogłosił w czwartek sprzedaż swoich 49-procent udziałów w morskim klastrze wiatrowym Nordseecluster swojemu partnerowi, RWE Offshore Wind GmbH.

Dzięki temu RWE przejmie pełną własność projektów za kwotę około 35 milionów euro, co stanowi premię w stosunku do kosztów poniesionych do tej pory przez Northland. Transakcja ta przeniesie aktywa i pasywa oraz wszystkie zobowiązania umowne Northland w odniesieniu do morskiego portfela wiatrowego Nordseecluster na RWE. Całkowita moc Nordseecluster obejmuje łącznie 1,6 GW z morskich farm wiatrowych, w tym: Nordsee Two, Nordsee Three, Delta Nordsee i Godewind.

- Northland stale ocenia swoje 19-gigawatowe portfolio i nadaje priorytet projektom, które są strategicznie i finansowo zgodne z jego podejściem inwestycyjnym. Ocena NSC w obecnym środowisku prowadzi do wyższych oczekiwanych kosztów projektu, które są tylko częściowo kompensowane przez wyższe oczekiwane przychody. W rezultacie projekt nie spełnia już kryteriów inwestycyjnych Northland. Morska energetyka wiatrowa jest centralnym punktem naszej strategii, a wraz ze wzrostem w sektorze offshore wind, który ma przewyższyć wszystkie inne odnawialne źródła energii, wiodąca pozycja Northland w morskiej energetyce wiatrowej sprawia, że firma będzie znaczącym graczem w tym segmencie w ciągu dekady. Chciałbym docenić i podziękować pracownikom zaangażowanym w rozwój tych projektów za ich wkład i wysiłki na rzecz sukcesu Northland - powiedział prezes i dyrektor generalny Northland Mike Crawley.

seaway7
Baltexpo2023_mały

Dziękujemy za wysłane grafiki.