• <
mewo_2022

Marine Power Systems poszukuje wykonawcy pomiarów i badań dla projektów morskiej energetyki wiatrowej i falowej

06.02.2022 12:17 Źródło: własne
Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas Marine Power Systems poszukuje wykonawcy pomiarów i badań dla projektów morskiej energetyki wiatrowej i falowej

Partnerzy portalu

Marine Power Systems poszukuje wykonawcy pomiarów i badań dla projektów morskiej energetyki wiatrowej i falowej - GospodarkaMorska.pl
Fot. marinepowersystems.co.uk

Walijska firma Marine Power Systems (MPS) poszukuje wykonawcy badań mikrolokacyjnych dla swojego megawatowego demonstracyjnego projektu energii wiatrowej i falowej w rejonie Hiszpanii.

MPS jest coraz bliżej realizacji planów demonstracji systemów konwertera energii fal (WEC) i pływającej morskiej platformy energetycznej na podłączonym do sieci terenie testowym Biscay Marine Energy Platform (BiMEP) w północnej Hiszpanii, która ma rozpocząć działalność na początku 2023 roku.

W związku z tym Marine Power Systems ogłosił przetarg na wykonawcę badań w celu potwierdzenia dokładnej lokalizacji platformy w BMEP.

– Badanie będzie również pomocne przy projektowaniu lokalizacji kotwicy i potwierdzi punkt jej umiejscowienia – zaznaczyły władze MPS. Dodatkowo uwierzytelni obszar dla korytarza okablowania pomiędzy złączem podmorskim BiMEP a platformą DualSub.

– Zmierzamy do Hiszpanii, aby  wdrożyć nasz komercyjny projekt demonstracyjny skali megawatowej podłączonej do sieci w BiMEP. Poszukujemy najlepszego wykonawcy, który przeprowadzi badania w celu potwierdzenia dokładnej lokalizacji platformy i korytarza  – oznajmiły władze MPS.

Zamknięcie etapu prekwalifikacji w procesie przetargowym planowane jest na 14 lutego 2022 roku.

Oznacza to początek kampanii offshore dla hybrydowego demonstratora wiatru i fal MPS, przed instalacją pływającej platformy energetycznej offshore w 2023 roku, która obejmie kotwice, cumy i okablowanie podmorski i będzie przedmiotem osobnego przetargu, podała spółka.

Dla przypomnienia MPS przyznał już duże kontrakty na realizację projektu, w tym umowy z PRINCIPIA, Bourbon Subsea Services, Black & Veatch, a także innymi specjalistycznymi firmami z branży.

Niedawno MPS pozyskała od rządu brytyjskiego 3,5 mln funtów dotacji na dalszy rozwój technologii pływającej platformy i konwertera energii fal.

Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Partnerzy portalu

aste_390x150_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.