• <
smartre_2023

Vattenfall poszukuje wykonawcy do instalacji stabilizacji CPS na kablach morskiej farmy wiatrowej Sandbank

26.12.2021 09:36 Źródło: własne
Strona główna Energetyka Morska, Offshore Vattenfall poszukuje wykonawcy do instalacji stabilizacji CPS na kablach morskiej farmy wiatrowej Sandbank

Partnerzy portalu

Vattenfall poszukuje wykonawcy do instalacji stabilizacji CPS na kablach morskiej farmy wiatrowej Sandbank - GospodarkaMorska.pl
Fot. Nicholas Doherty/Unsplash

Vattenfall, za pośrednictwem spółki projektowej DanTysk Sandbank Offshore Wind GmbH & Co. KG, ogłosił przetarg na wykonanie prac w zakresie stabilizacji systemu ochrony kabli (CPS) na morskiej farmie wiatrowej Sandbank w Niemczech.

Firma poszukuje firmy, która podejmie się wykonania luźnego nasypu ze skał pokrywającego 144 systemy ochronne kabli oraz same kable w obrębie i na szczycie istniejącej konstrukcji zapobiegającej wymywaniu.

Przetarg jest otwarty do 31 stycznia 2022 roku, a kontrakt przyznany w tym postępowaniu będzie trwał jeden miesiąc.

Morska farma wiatrowa Sandbank jest eksploatowana od 2017 roku – ma moc 288 MW z 72 turbin.

We wrześniu Vattenfall ogłosił przetarg na naprawy kabli międzywęzłowych i prace łączeniowe, które mają się rozpocząć latem 2022 roku, zarówno w Szwecji, jak i w Niemczech, gdzie firma posiada morskie farmy wiatrowe Sandbank i DanTysk.

W przypadku DanTysk, w grudniu 2020 roku, w wyniku przetargu ogłoszonego w sierpniu 2020 roku, spółka zawarła umowę na wymianę kabli międzypasmowych i CPS.


Partnerzy portalu

seaway7
seatech_390x100_2022

Dziękujemy za wysłane grafiki.