• <
siemens_gamesa_2022

Wiodący producent turbin nawiązał współpracę z żeglugowym gigantem

jm

10.11.2021 10:14
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Wiodący producent turbin nawiązał współpracę z żeglugowym gigantem

Partnerzy portalu

Wiodący producent turbin nawiązał współpracę z żeglugowym gigantem - GospodarkaMorska.pl
Fot. Vestas

Firma Vestas, jeden ze światowych liderów produkcji turbin wiatrowych, wszedł w strategiczne partnerstwo z żeglugowym gigantem Maersk.

Partnerstwo ma ułatwić Vestasowi transport części od dostawców do fabryk i serwisów, a także transport kontenerowy gotowych produktów na miejsce montażu. Partnerstwo obejmuje także fracht lotniczy, w którym Maersk coraz lepiej się czuje. Umowa jednakże nie obejmuje transportu drogowego. Partnerstwo formalnie wchodzi w życie 1 stycznia 2022 roku.

– Zapotrzebowanie na zrównoważoną energię jest większe niż kiedykolwiek, a przy coraz bardziej wymagającym środowisku biznesowym z przyjemnością weszliśmy w partnerstwo z firmą Maersk w zakresie transportu kontenerowego. Współpracując z firmą Maersk, możemy jeszcze bardziej przyspieszyć wdrażanie energii wiatrowej i zapewnić jej rentowność, jednocześnie pracując nad rozwiązaniami, które mogą sprawić, że nasz łańcuch dostaw będzie bardziej zrównoważony – powiedział Tommy Rahbek Nielsen, dyrektor operacyjny Vestas.

O pozyskaniu nowego partnera entuzjastycznie wypowiadają się także przedstawiciele Maersk.

– Utrzymanie globalnego łańcucha dostaw, który może zaspokoić potrzeby światowego lidera w dziedzinie zrównoważonych rozwiązań energetycznych, jest zarówno złożonym, jak i bardzo wymagającym przedsięwzięciem. Będziemy ciężko pracować, aby zapewnić Vestas szybkie, odporne i dynamiczne rozwiązania w zakresie łańcucha dostaw – przekazał Vincent Clerc, wiceprezes wykonawczy i dyrektor generalny działu Ocean and Logistics w A.P. Moller – Maersk.

Dzięki umowie, Vestas zapewnia sobie dostęp do poszukiwanej obecnie powierzchni kontenerowej za stałą cenę. Maersk upatruje z kolei możliwości dalszej dekarbonizacji swoich usług żeglugowych. Jednocześnie Vestas pozostaje we współpracy ze spółką DSV, która odpowiada za transport niekontenerowy.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
Bollore_390x100_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.