• <

Wynik wyszukiwania - "cps" - Wiadomości

Rusza "Ostrobok 2024". To największe ćwiczenie 3. Flotylli Okrętów

W czwartek, 29 lutego, rozpoczęły się największe tegoroczne manewry sił 3. Flotylli Okrętów pk. "Ostrobok-24", które są częścią trwającego ćwiczenia narodowego z udziałem sił zbrojnych innych państw pk. "Dragon-24".
01.03.2024

Newnew Polar Bear i jego kotwica – główni podejrzani w sprawie Balticconnector

Ostatnie doniesienia fińskich służb pokazują jasno, że śledztwo w sprawie uszkodzenia gazociągu Balticconnector zmierza w kierunku kontenerowca Newnew Polar Bear. Zdjęcia uszkodzeń podwodnej infrastruktury i odzyskana z dna kotwica, której wydaje się brakować statkowi, mogą być mocnym dowodem w sprawie.
25.10.2023

Gigant branży okrętowej zmodernizuje "kosmiczny" okręt US Navy

Stocznia Ingals Shipbuilding, będąca częścią koncernu zbrojeniowego Huntington Ingalls Industries (HII) otrzyma 154,8 mln dolarów w związku z kontraktem dotyczącym modernizacji niszczyciela USS Zumwalt (DDG 1000).
04.09.2023

Uwaga Wodór! "Energia i magazynowanie - rozmowa z Barbarą Adamską - prezeską PSME " [ODCINEK SPECJALNY 19]

Najnowszy odcinek Uwaga Wodór! pt. "Energia i magazynowanie - rozmowa z Barbarą Adamską - prezeską PSME " jest już w sieci!
27.06.2023

Uwaga Wodór! Podcast - Jak dobrze zacząć, czyli systemy wspomagające projektowanie? [ODCINEK SPECJALNY #4]

Najnowszy odcinek Uwaga Wodór! pt. "Jak dobrze zacząć, czyli systemy wspomagające projektowanie?" jest już w sieci! Prowadzący Paweł Trojanowski i Jakub Pikulski, zaprosili do rozmowy ekspertkę Katarzynę Więckiewicz-Dominiczak z e-engineer.
11.06.2023

Nawigowanie pomiędzy globalnymi sporami. Analiza rynku frachtowego i czarterowego (tygodnie 16 – 19/2023)

Nadal główny wpływ na sytuację geopolityczną jak i ekonomiczną światowej gospodarki mają obecne wydarzenia, które odbywają się na międzynarodowej arenie. Spory między USA i Chinami, trwająca na Ukrainie wojna i wiele innych wydarzeń niewątpliwe zaburzają dotychczasowe rozumienie zależności i wzorców handlu międzynarodowego, w tym morskiego. Ten proces trwa już od wielu miesięcy. Zmiany na rynku a także nieustanne dostosowywanie do ciężkiej sytuacji przez przewoźników nieustannie trwają.
29.05.2023

Uwaga Wodór! Podcast - Energetyka jądrowa - czy w Polsce się to uda? [ODCINEK 18]

Najnowszy odcinek Uwaga Wodór! pt. "Energetyka jądrowa - czy w Polsce się to uda?" jest już w sieci! Prowadzący Paweł Trojanowski i Jakub Pikulski, zaprosili do rozmowy profesora Ludwika Pieńkowskiego, wykładowcę AGH i eksperta KGHM - z którym poruszają tematykę energetyki atomowej.
16.05.2023

Rybacy spędzili sześć dni bez jedzenia i i picia na wyspie u wybrzeży Australii

Patrol australijskiej służby granicznej uratował jedenastu indonezyjskich rybaków uwięzionych na małej wyspie u wybrzeży Australii. Rozbitkowie spędzili tam sześć dni bez jedzenia i picia.
19.04.2023

Kanada planuje wydać miliardy dolarów na okręty podwodne

Zdaniem przedstawicieli przemysłu obronnego Kanadyjska Królewska Marynarka Wojenna planuje odmłodzić swoją flotę podwodną. W grę wchodzi zakup do 12 nowych okrętów, przeznaczając na ogromną część budżetu na zbrojenia.
06.04.2023

ICTSI w 2022 roku ze sprzedażą usług w wysokości 2,24 mld dolarów i zyskiem większym o 44%

ICTSI, właściciel Bałtyckiego Terminalu Kontenerowego w Gdyni, w 2022 roku osiągnął rekordowe przychody ze sprzedaży usług oraz wysoki zysk netto.
17.03.2023

Lockheed Martin zdobywa 2 miliardy dolarów na dozbrojenie kosmicznych okrętów

US Navy przyznała przedsiębiorstwu Lockheed Martin wielomiliardowy kontrakt związany z systemami broni hipersonicznej.
20.02.2023

Uwaga Wodór! Podcast - O NesoBusie - Polskim Autobusie Wodorowym - oraz planach Grupy Polsat na zeroemisyjny transport nad Wisłą [Odcinek 12]

Grupa Polsat to nie tylko potęga medialno-telekomunikacyjna w naszym kraju, ale również coraz większa siła na polskim rynku energetyczno-paliwowym.
12.12.2022

Uwaga Wodór! Podcast - O roli, jaką w transformacji energetycznej mogą odegrać zielone gazy płynne, opowiada Bartosz Kwiatkowski z Polskiej Organizacja Gazu Płynnego [odcinek 12]

Dzisiaj premiera dwunastego odcinka podcastu Uwaga wodór! O kryzysie energetycznym, zmianach klimatycznych i , z rozproszonymi źródłami energii i równym dostępem do zasobów. Prowadzący Paweł Trojanowski i Jakub Pikulski, zaprosili do rozmowy eksperta Bartosza Kwiatkowskiego dyrektora Polskiej Organizacji Gazu Płynnego.
05.10.2022

ICTSI, właściciel BCT, z zyskiem netto o 50% w I półroczu 2022 roku

ICTSI, filipiński właściciel Bałtyckiego Terminala Kontenerowego podsumował I półrocze 2022 r. Wyniki ekonomiczne są imponujące. Podaż kontenerów w terminalach wzrosła o 5% do 5,8 mln TEU. To sprawiło, że ICTSI zapewniła sobie wzrost zysku netto o 50% do 294,5 mln USD.
18.08.2022

Uwaga Wodór! Podcast - O tym skąd pochodzi i jak powstaje paliwo do pierwszej w Polsce stacji tankowania wodoru PKN Orlen S.A.? [odcinek 7]

Dzisiaj premiera najnowszego 7 odcinka podcastu Uwaga Wodór! O tym skąd pochodzi i jak powstaje paliwo do pierwszej w Polsce stacji tankowania wodoru Grupy Orlen?
08.07.2022

Ørsted ogłosi przetarg na osłony kabli dla farmy wiatrowej Baltica 2 i 3

Ørstedogłosi na dostawę systemów ochrony kabli (CPS) dla farm wiatrowych Baltica 2 i Baltica 3 o mocy 2500 MW w Polsce.
20.05.2022

Uwaga Wodór! Podcast - Projekty wodorowe w obszarze usług komunalnych. [odcinek 5]

Dzisiaj premiera piątego odcinka podcastu Uwaga wodór! Projekty wodorowe w obszarze usług komunalnych. Prowadzący Paweł Trojanowski i Jakub Pikulski, zaprosili do rozmowy eksperta inż. Wojciecha Nowaka, kierownika projektów wodorowych w Grupie Veolia.
09.05.2022

Uwaga Wodór! Podcast - O energetyce i paliwach jutra. [odcinek 4]

Dzisiaj premiera czwartego odcinka podcastu Uwaga wodór! O energetyce i paliwach jutra.
12.04.2022

Uwaga Wodór! Podcast - Organizacje wspierające rozwój gospodarki wodorowej [odcinek 3]

Dzisiaj premiera trzeciego odcinka podcastu Uwaga wodór! Organizacje wspierające rozwój gospodarki wodorowej.
15.03.2022

Uwaga Wodór! Podcast - Wodór to ekologia czy biznes? [odcinek 2, część 2]

Dzisiaj premiera drugiej części drugiego odcinka podcastu Uwaga wodór! Eksperci Paweł Trojanowski i Jakub Pikulski odpowiadają na bardzo istotne pytanie: Wodór to ekologia czy biznes?
27.01.2022

Uwaga Wodór! Podcast - Wodór to ekologia czy biznes? Odcinek 2 część 1

Dzisiaj premiera drugiego odcinku podcastu Uwaga wodór! Eksperci Paweł Trojanowski i Jakub Pikulski odpowiadają na bardzo istotne pytanie - wodór to ekologia czy biznes?
17.01.2022

Vattenfall poszukuje wykonawcy do instalacji stabilizacji CPS na kablach morskiej farmy wiatrowej Sandbank

Vattenfall, za pośrednictwem spółki projektowej DanTysk Sandbank Offshore Wind GmbH & Co. KG, ogłosił przetarg na wykonanie prac w zakresie stabilizacji systemu ochrony kabli (CPS) na morskiej farmie wiatrowej Sandbank w Niemczech.
26.12.2021

Uwaga wodór! Premiera podcastów o zielonej energetyce na ZielonaGospodarka.pl

Uwaga Wodór! To nowa seria podcastów o transformacji energetycznej, dekarbonizacji i zrównoważonym rozwoju gospodarki, czyli trendach, które coraz mocniej zarysowują się w naszym otoczeniu – w których wodór postrzegany jest jako nośnik energii i zeroemisyjne paliwo przyszłości.
16.12.2021

MFW: Polski local content jednak możliwy do zabezpieczenia prawnie

Jak już wskazywano w poprzednich publikacjach, nie istnieje obecnie w polskim systemie prawnym regulacja, która w jakikolwiek sposób zabezpieczałaby polski łańcuch dostaw, czy ujęciu szerszym - polski „local content” przy budowie i eksploatacji polskich morskich farm wiatrowych.
16.12.2021

Wzrosły straty w offshore wind. Kluczowe kontrole jakości, wyzwaniem pozostają kable

Jak wynika z raportu „Uncharted Waters” na temat roszczeń ubezpieczeniowych w sektorze morskiej energetyki wiatrowej, łączna wartość strat rynkowych w tym sektorze wzrosła z poziomu 124 milionów funtów w latach 2010-2015 do 500 milionów funtów do 2020 roku. Większość strat spowodowana jest błędami wykonawców oraz wadami komponentów.
15.11.2021

Zielona energia z fal zasili statki

Carnegie Clean Energy we współpracy z wybitnym instytutem badawczym, Blue Economy Cooperative Research Centre (Blue Economy CRC) uruchomiła demonstracyjny projekt energii falowej MoorPowerTM Scaled Demonstrator.
06.11.2021

Mitsubishi Shipbuilding skutecznie wychwytuje CO2 ze spalin statków

Mitsubishi Shipbuilding, część MHI Group, wraz ze swoimi partnerami uruchomiła projekt wychwytywania dwutlenku węgla na statku towarowym z ambicją opracowania komercyjnych systemów, które zmniejszyłyby wkład sektora w zmiany klimatu.
30.10.2021

Bariery produkcji zielonego wodoru na morzu

Zwolennicy niektórych z pierwszych morskich projektów wodorowych mają niewielką nadzieję na osiągnięcie zysku.
07.10.2021

Van Oord zamawia Mega Jack-Up do instalacji morskich turbin wiatrowych o mocy 20 MW

Van Oord zamówił nowy, ekologiczny statek instalacyjny, który będzie mógł pracować na metanolu i instalować turbiny wiatrowe o mocy do 20 MW. Inwestycja wpisuje się w rosnące światowe zapotrzebowanie na morskie farmy wiatrowe. Statek zostanie zwodowany w 2024 roku.
04.10.2021

Na terenie terminala Arthur Kill powstanie hub morskiej energetyki wiatrowej

Amerykańska grupa inwestycyjna Apollo Global Management poinformowała, że jej fundusze (Fundusze Apollo) zawarły umowę z Arthur Kill Terminal w zakresie rozwoju na jego terenie portu instalacyjnego i serwisowego dla morskiej energetyki wiatrowej rozwijanej w regionie Stanu Nowy Jork. Bez wątpienia za administracji Joe Bidena inwestycje w offshore wind na terenie USA nabrały tempa.
18.07.2021

Szwedzka Komisja ds. Badania Wypadków: 8 lipca ruszą prace przy wraku promu "Estonia"

Szwedzka Komisja ds. Badania Wypadków (SHK) podała w piątek, że 8 lipca rozpocznie prace przy wraku promu "Estonia". Dochodzenie ma wyjaśnić kwestię dziury w kadłubie, którą jesienią ubiegłego roku pokazali twórcy filmu dokumentalnego.
18.06.2021

Szersze wejście do Portu Gdynia [WIDEO]

Przebudowa Północnej Ostrogi Pilotowej w Porcie Gdynia stanowi kolejny z etapów i elementów największego zadania inwestycyjnego Przebudowa Akwenów Wewnętrznych Portu Gdynia do głębokości 16 m. Prace na Ostrodze polegały na poszerzeniu Wejścia Pilotowego z istniejącej szerokości ok. 102.0 m, do szerokości min. 140.0 m i uzyskaniu głębokości technicznej -16.0 m.
15.06.2021

Nowy raport: Ubóstwo energetyczne w Europie

Nowy raport „Walka z ubóstwem energetycznym poprzez krajowe plany w zakresie energii i klimatu: priorytet czy pusta obietnica?” zostanie opublikowany podczas specjalnej debaty na forum Right To Energy 2020 w dniu dzisiejszym o godz. 10:00.
03.12.2020

Zakończenie szkolenia poligonowego przeciwlotników MW [foto]

W piątek, 16 października, zakończyło się szkolenie 8. Dywizjonu Przeciwlotniczego w ramach zgrupowania poligonowego pododdziałów aryleryjsko-rakietowych Wojsk Obrony Przeciwlotniczej Rodzajów Sił Zbrojnych. Marynarze przez ostatnie trzy tygodnie szkolili się na Centralnym Poligonie Sił Powietrznych (CPSP) w Ustce.
19.10.2020

Krajowe plany w zakresie energii i klimatu muszą być stale ulepszane

W nowym raporcie opublikowanym dzisiaj przez Climate Action Network (CAN) Europe and ZERO opisano, w jaki sposób krajowe plany na rzecz energii i klimatu (KPEIK) państw członkowskich mogą przyczynić się do wzmożonych działań na rzecz klimatu w UE.
09.10.2020

Zakończenie szkolenia poligonowego przeciwlotników Marynarki Wojennej

Przeciwlotnicy Marynarki Wojennej zakończyli szkolenie w ramach zgrupowania poligonowego. Marynarze przez ostatnie cztery tygodnie podnosili poziom wyszkolenia specjalistycznego na Centralnym Poligonie Sił Powietrznych (CPSP) w Ustce.
30.09.2019

Szkolenie poligonowe marynarzy Morskiej Jednostki Rakietowej oraz 43. Batalionu Saperów

Na Centralnym Poligonie Sił Powietrznych w Ustce trwa szkolenie marynarzy Morskiej Jednostki Rakietowej oraz 43. Batalionu Saperów. Ćwiczące jednostki wizytował dowódca 3. Flotylli Okrętów kontradmirał Mirosław Jurkowlaniec.
15.03.2019

Ruszył przetarg na budowę terminalu intermodalnego w Świnoujściu

Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście ogłosił przetarg pn. „Przystosowanie infrastruktury terminalu promowego w Świnoujściu do obsługi transportu intermodalnego”. Inwestycja ma być gotowa na koniec czerwca 2021. Oferty można składać do 28 marca.
10.02.2019

Ćwiczenie OSTROBOK-18 (foto)

Ćwiczenie pk. OSTROBOK to największe tegoroczne manewry sił 3. Flotylli Okrętów. Odbywają się one we współdziałaniu z 8. Flotyllą Obrony Wybrzeża i Brygadą Lotnictwa MW. W rejonie Zatoki Gdańskiej oraz środkowego Bałtyku ćwiczą okręty i jednostki pomocnicze wchodzących w skład największego związku taktycznego MW.
04.10.2018

Zgrupowanie poligonowe przeciwlotników z 8.FOW

Na terenie Centralnego Poligonu Sił Powietrznych (CPSP) w Ustce do piątku potrwa zgrupowanie poligonowe przeciwlotników z 8. Dywizjonu Przeciwlotniczego.
22.03.2018

Porty brytyjskie mają wyjście awaryjne w razie Brexitu

Brexit to szansa na zwiększenie wolności gospodarczej w Wielkiej Brytanii, jeżeli ten kraj opuści Unię celną Unii Europejskiej. Będzie to okazja dla brytyjskiego rządu do nadania większej wolności tamtejszym portom.
10.12.2017

Zakończenie szkolenia poligonowego przeciwlotników MW

W piątek 27 października, kończy się zgrupowanie poligonowe przeciwlotników Marynarki Wojennej. Marynarze przez ostatnie cztery tygodnie szkolili się na Centralnym Poligonie Sił Powietrznych (CPSP) w Ustce.
28.10.2017

Artyleria ćwiczy nad morzem

Na Centralnym Poligonie Sił Powietrznych (CPSP) w Ustce trwa zgrupowanie poligonowe 9. Dywizjonu Przeciwlotniczego.
12.10.2017

Wolne porty w Wielkiej Brytanii odpowiedzią na Brexit?

Brexit to szansa na zwiększenie wolności gospodarczej w Wielkiej Brytanii, jeżeli ten kraj opuści Unię celną Unii Europejskiej. Będzie to okazja dla brytyjskiego rządu do nadania większej wolności tamtejszym portom.
06.07.2017

Szkolenie poligonowe Morskiej Jednostki Rakietowej

Szkolenie poligonowe Morskiej Jednostki Rakietowej odbyło się na terenie CPSP w Ustce. Jego celem było zgranie poszczególnych elementów modułu bojowego, zakończone sprawdzianem. Marynarze Morskiej Jednostki Rakietowej z Siemirowic przyjechali do Ustki już 1 października. Przez pierwsze dwa tygodnie intensywnie ćwiczyli, aby zgrać poszczególne elementy modułu bojowego. W trzecim tygodniu poligonu odbyło się dobowe ćwiczenie, które miało na celu pokazanie stopnia wyszkolenia żołnierzy w aspekcie realnego użycia posiadanego u
24.10.2016

Ćwiczenie OSTROBOK-15

Ćwiczenie pk. OSTROBOK to największe tegoroczne wspólne manewry sił 3. Flotylli Okrętów. Przez 5 dni, w rejonie Zatoki Gdańskiej oraz środkowego Bałtyku ćwiczyć będą prawie wszystkie jednostki wchodzące w skład największego związku taktycznego MW.
07.10.2015

Ważne ćwiczenia Marynarki Wojennej

Gen. broni Mirosław Różański wysłuchał i zatwierdził koncepcję największych w tym roku ćwiczeń 3 i 8 Flotylli Marynarki Wojennej, które odbędą się na jesieni bieżącego roku. Koncepcję ćwiczeń meldowali dowódca 8 Flotylli Obrony Wybrzeża kontradmirał Jarosław Zygmunt oraz szef sztabu 3 Flotylli Okrętów komandor Grzegorz Tarkowski.
10.08.2015

Wyniki gospodarki rybnej w 2012 roku

W artykule przedstawiono syntetycznie najważniejsze wyniki polskiej gospodarki rybnej w 2012 r. Szczegółowe dane zawiera opracowanie „Morska gospodarka rybna w 2012 r.”, z którym można zapoznać się na stronie domowej MIR-PIB.
30.08.2013

Dziewięć firm chce wziąć udział w przetargu na umocnienie brzegu na poligonie

Dziewięć firm złożyło wnioski o dopuszczenie do przetargu na wykonanie umocnień brzegowych na terenie Centralnego Poligonu Sił Powietrznych Ustka-Wicko Morskie.
26.03.2013

Rocznik Statystyczny Gospodarki Morskiej 2012

Kompleksowe informacje statystyczne obrazujące stan gospodarki morskiej w 2012 r. w porównaniu z latami poprzednimi. Informacje charakteryzujące gospodarkę morską na tle gospodarki narodowej, dane statystyczne o podmiotach gospodarki morskiej, pracujących, zatrudnieniu, wynagrodzeniach, nakładach inwestycyjnych, środkach trwałych i finansach, obrotach ładunkowych, ruchu pasażerów i statków w portach morskich, morskiej i przybrzeżnej flocie transportowej oraz przewozach dokonanych przez polskich przewoźników morskich, wypad
18.02.2013

Przetarg na umocnienie brzegu Centralnego Poligonu Sił Powietrznych

Urząd Morski w Słupsku (Pomorskie) ogłosił przetarg na projekt i wykonanie umocnień brzegowych na terenie Centralnego Poligonu Sił Powietrznych Ustka – Wicko Morskie. Koszt inwestycji szacowany jest na 128,7 mln zł. Przedsięwzięcie ma unijne dofinansowanie.
04.02.2013

Rocznik Statystyczny Gospodarki Morskiej 2011

Kompleksowe informacje statystyczne obrazujące stan gospodarki morskiej w 2011 r. w porównaniu z latami poprzednimi
22.02.2012

Gospodarka morska w Polsce w 2010 r.

Morska i przybrzeżna flota transportowa Polski w 2010 roku liczyła 148 statków, o łącznej nośności 2942,6 tys. ton oraz o pojemności brutto GT 2116,3 tys., tj. 121 jednostek morskiej floty transportowej o nośności 2941,5 tys. ton i pojemności brutto GT 2110,5 tys. oraz 27 statków morskiej floty przybrzeżnej (wszystkie pasażerskie) o pojemności brutto GT 5,9 tys.
16.05.2011

Z dorsza nie wyżyją

Nie ma szczęścia wybudowane za unijne pieniądze Lokalne Centrum Pierwszej Sprzedaży Ryb w Darłowie. Obiekt stoi pusty, ryb nikt tu jeszcze nie widział, a zamontowane w nim urządzenia straciły już gwarancję. Władze Darłowa w przyszłym tygodniu wybierają się do Ministerstwa Rolnictwa, by osobiście porozmawiać o tym, jakie są szanse na to, by centrum wreszcie zaczęło działać.
11.02.2010

Dziękujemy za wysłane grafiki.