• <

Wynik wyszukiwania - "okablowanie" - Wiadomości

Nowy prom dla Polferries z wybraną nazwą

Varsovia - pod taką nazwą będzie pływał nowy prom, który uzupełni flotę Polferries w połowie bieżącego roku. Jednostka wpisze się w styl nazewnictwa statków tego armatora pływających obecnie na linii Świnoujście-Ystad. Będzie swoistym uzupełnieniem promu Mazovia, który wprost nawiązuje do centralnego regionu Polski. Budowa Varsovii przebiega zgodnie z harmonogramem.
11.01.2024

Z wojażu do demontażu. Jak odchodzą wycieczkowce?

Gdzie trafiają statki pasażerskie, kiedy mija ich czas? Po latach fantazyjnych rejsów, dostarczających pasażerom niezapomnianych wrażeń, przychodzi w końcu moment, kiedy wycofane z eksploatacji giganty żegnają się ze splendorem oceanicznej żeglugi.
06.03.2023

Damen wspiera nowe możliwości wsparcia offshore, ujawniając dwa projekty będące w trakcie realizacji

Grupa Damen Shipyards wykorzystuje swoje zasoby i doświadczenie w budowie statków, aby stać się ważną siłą w branży offshore. Dostrzega możliwości rozwoju w zakresie morskiej energii wiatrowej, a także innych segmentach sektora energii morskiej i akwakultury. W tym celu rozwija swoją ofertę skierowaną do nowej grupy odbiorców.
21.02.2023

Nowy prom dla Polferries – wodowanie wczesną wiosną

Budowa nowego promu dla PŻB idzie zgodnie z planem. Wodowanie kadłuba planowane jest na wiosnę tego roku.
20.02.2023

Druga morska farma wiatrowa we Francji ruszy w 2023? Ukończono ważny etap konstrukcji

Ukończono pierwszą fazę konstrukcji w Saint-Brieuc. Ta druga po otwartej w zeszłym roku Saint-Nazaire morska farma wiatrowa we Francji i zarazem pierwsza na północnym wybrzeżu kraju morska farma wiatrowa ma zostać oddana do użytku jeszcze w tym roku. Za rozwój 496-MW inwestycji odpowiada hiszpańska spółka Iberdrola.
04.01.2023

Niemiecki operator sieci poszukuje dostawcy podmorskich kabli w formule EPCI

Niemiecki operator systemu przesyłowego50Hertz Transmission poszukuje dostawcy morskiego systemu przesyłowego o napięciu 525 kV. Łączna długość okablowania ma wynieść 3536 kilometrów.
28.12.2022

Mingyang tworzy "najdłuższą na świecie" łopatę do morskiej turbiny wiatrowej. Tajfuny będą jej niestraszne

Chiński producent turbin wiatrowych Mingyang Smart Energy zakończył produkcję pierwszej łopaty dla morskiej turbiny wiatrowej MySE 16-260, o średnicy wirnika wynoszącej 242 metry.
19.12.2022

Roxtec Transit Operate

Przejścia kablowe i rurowe mają kluczowe znaczenie dla poziomu bezpieczeństwa na statkach i jednostkach offshore, a także w każdym projekcie budowlanym. Roxtec Transit Operate™ to cyfrowy system zarządzania opracowany w celu umożliwienia kontroli, dokumentacji oraz śledzenia wszystkich przepustów przez cały cykl życia obiektu.
28.11.2022

Prysmian Group składa zamówienie na nową jednostkę do kładzenia kabli podwodnych

Włoska firma zajmująca się okablowaniem morskim inwestuje blisko 200 mln euro w nowy statek i dostosowanie jego sprzętu kablowego o wartości około 40 mln euro. Będzie też wyposażony w pakiet akumulatorów o łącznej mocy 3 MW.
24.11.2022

Prace nad okablowaniem lądowym na największej na świecie morskiej farmie wiatrowej idą pełną parą

Firma Jones Bros Civil Engineering zainstalowała około 117 kilometrów lądowych kabli wysokiego napięcia prądu stałego (HVDC) dla morskiej farmy wiatrowej Dogger Bank o przewidywanej mocy 3,6 GW.
23.09.2022

W polskim offshore wind brakuje pracowników. Kodiak przychodzi z pomocą

Nie od dziś wiadomo, że tworząca się w Polsce branża offshore musi na początku rozwiązać duży problem – w kraju brakuje pracowników z odpowiednim doświadczeniem i umiejętnościami w prowadzeniu projektów morskich farm wiatrowych. W odpowiednich obszarach deweloperów mogą jednak wspomóc zatrudniające Polaków zagraniczne firmy, jak chcący pokazać się na naszym rynku Kodiak.
21.06.2022

ORP Arctowski wrócił do służby po modernizacji w PGZ Stoczni Wojennej

W środę 6 kwietnia 2022 r. ORP Arctowski opuścił nabrzeże PGZ Stoczni Wojennej po zakończonym gruntownym remoncie i modernizacji.
06.04.2022

Finansowanie transformacji energetycznej w Polsce w obecnej sytuacji geopolitycznej

„Musimy uniezależnić się od rosyjskiej ropy naftowej, węgla i gazu. […] Im szybciej przejdziemy na odnawialne źródła energii i wodór w połączeniu z większą efektywnością energetyczną, tym szybciej staniemy się naprawdę niezależni i będziemy panować nad systemem energetycznym” – powiedziała na początku marca przewodnicząca Komisji Ursula von der Leyen. Konflikt w Ukrainie i sankcje wobec Rosji zmusiły Komisję Europejską do rewizji dotychczasowej strategii transformacji energetycznej.
31.03.2022

Oficjalnie zakończono budowę North Sea Link. Interkonektor łączy Wielką Brytanię z Norwegią

Grupa Prysmian, światowy lider w branży systemów kablowych dla energetyki i telekomunikacji, ogłosiła oficjalne zakończenie budowy najdłuższego na świecie podmorskiego połączenia elektroenergetycznego pomiędzy Wielką Brytanią a Norwegią. Prysmian otrzymał niezbędne certyfikaty.
19.03.2022

Budowa Polimerów Police gotowa w 85 procentach

Na terenie inwestycji Polimery Police jest zamontowanych ponad sto urządzeń, rzeczowe zaawansowanie projektu to 85 proc. – powiedział PAP prezes spółki Polyolefins Andrzej Niewiński. Uruchomienie kompleksu powinno nastąpić w pierwszym kwartale przyszłego roku.
12.03.2022

Vattenfall po 25 latach zamyka przybrzeżną farmę wiatrową Irene Vorrink w Holandii

Po 25 latach produkcji bezemisyjnej energii turbiny wiatrowe wchodzące w skład farmy Irene Vorrink, jednej z najstarszych instalacji wiatrowych Vattenfall w Holandii, zostaną zdemontowane. Wszystkie części turbin wiatrowych zostaną w miarę możliwości poddane recyklingowi.
11.03.2022

Marine Power Systems poszukuje wykonawcy pomiarów i badań dla projektów morskiej energetyki wiatrowej i falowej

Walijska firma Marine Power Systems (MPS) poszukuje wykonawcy badań mikrolokacyjnych dla swojego megawatowego demonstracyjnego projektu energii wiatrowej i falowej w rejonie Hiszpanii.
06.02.2022

Vattenfall poszukuje wykonawcy do instalacji stabilizacji CPS na kablach morskiej farmy wiatrowej Sandbank

Vattenfall, za pośrednictwem spółki projektowej DanTysk Sandbank Offshore Wind GmbH & Co. KG, ogłosił przetarg na wykonanie prac w zakresie stabilizacji systemu ochrony kabli (CPS) na morskiej farmie wiatrowej Sandbank w Niemczech.
26.12.2021

Pierwszy wycieczkowiec chińskiej produkcji już na wodzie

Prawie dziesięć lat zajęły Chińczykom prace nad urzeczywistnieniem planu zbudowania we własnych stoczniach własnego luksusowego wycieczkowca.
23.12.2021

Hengtong bierze udział w 4. Wietnamskim Szczycie Lądowej i Morskiej Energetyki Wiatrowej

W dniach 8-9 grudnia, podczas zorganizowanej w Hanoi wystawy Intercontinental Hanoi Landmark 72 Exhibition, odbył się 4. Wietnamski Szczyt Lądowej i Morskiej Energetyki Wiatrowej. Szczyt zgromadził rożnych graczy krajowej i zagranicznej branży morskiej energetyki wiatrowej. Podczas Szczytu Hengtong zaprezentowało najnowszy system okablowania podwodnego i jego działanie.
16.12.2021

Brytyjscy ekolodzy obawiają się wpływu wiatraków za zagrożone gatunki ptaków

Według mediów brytyjskich kolejny projekt morskiej farmy wiatrowej na Wyspach ma otrzymać wkrótce pozwolenie na realizację. Aktywiści ekologiczni obawiają się o bezpieczeństwo zagrożonych gatunków ptaków.
12.12.2021

Eleship. Dzięki ich systemowi układanie kabli na statku nie będzie już łamigłówką

Firma Eleship stworzyła nowatorskie oprogramowanie, które ułatwi pracę inżynierom, a także projektantom, stoczniowcom i armatorom w zarządzaniu okablowaniem na jednostkach. To system ELRoute 2.0. – Przez ostatnie 20 lat potroiła się liczba kabli na statkach. Nasz system pozwoli uporządkować pracę projektową i uniknąć częstych dotąd błędów. Dane znajdą się w jednym miejscu a dostęp do nich będzie możliwy na każdym etapie pracy – mówią inżynierowie z Eleship, którym marzy się skomercjalizowanie innowacyjnego pomysłu.
15.10.2021

Zatwierdzono prototyp hybrydowej platformy morskiej farmy wiatrowej

Prototyp zbudowanej z betonu oraz tworzyw sztucznych, wraz z komponentami -innowacyjnej hybrydowej pływającej platformy został zatwierdzony jako jedna z technologii do pozyskiwania energii wiatrowej na pełnym morzu.
15.10.2021

Baltexpo coraz bliżej. Eleship szykuje ciekawy program

Firma Eleship z Gdańska zaprasza na prezentację programu "ELROUTE 2.0 – innowacyjna technologia zarządzania okablowaniem na statkach". Targi Baltexpo potrwają od 6 do 8 września.
28.08.2021

Włamania na statki w Zatoce Manilskiej nie ustają

W Zatoce Manilskiej grasuje szajka rabusiów, którzy włamują się na zakotwiczone statki. W ostatnim czasie doszło do kilku takich incydentów.
25.08.2021

Najpotężniejsza na świecie turbina pływowa zaczyna przesyłać energię do sieci

Ta wiadomość oznacza kolejny duży krok dla rodzącego się w Wielkiej Brytanii sektora energii morskiej. Chociaż zainteresowanie morskimi systemami energetycznymi wydaje się rosnąć, obecny ślad branży i jej technologii pozostaje nadal niewielki.
03.08.2021

Morska Energetyka Wiatrowa na świecie – cz. 3 Holandia

W kolejnej odsłonie Morskiej Energetyki Wiatrowej na świecie, będącej kontynuacją Morska Energetyka Wiatrowa na świecie – cz. 1 USA - GospodarkaMorska.pl Morska Energetyka Wiatrowa na Świecie – cz. 2 Dania - GospodarkaMorska.pl autorzy przyjrzą się regulacjom normującym inwestycje związane z morskimi farmami wiatrowymi na holenderskich obszarach morskich.
03.08.2021

Czy TwinWind zrewolucjonizuje offshore?

TwinWind to opatentowany pływający fundament, na którym wokół jednego punktu cumowania znajdują się dwie turbiny wiatrowe i wiatrowskazy.
22.06.2021

ORP Czernicki wraca do służby po remoncie w PGZ Stoczni Wojennej

3 lutego 2021 r. w PGZ Stoczni Wojennej w Gdyni odbyło się przekazanie do Marynarki Wojennej okrętu dowodzenia siłami obrony przeciwminowej ORP „Kadm. Xawery Czernicki”, który zakończył tym samym gruntowną naprawę główną-dokową w oksywskim zakładzie Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Należący do 8. Flotylli Obrony Wybrzeża okręt, będący jednym z najaktywniejszych w Marynarce Wojennej (MW), jest teraz gotowy na kolejne lata służby.
03.02.2021

Rok 2020 pod znakiem ofensywy inwestycyjnej w zespole portów Szczecin-Świnoujście [wideo]

Rok 2020 był rokiem wymagającym, który upłynął w cieniu koronawirusa, z którym mierzył się świat. Jednak pomimo tych trudnych okoliczności inwestycje w portach Szczecin-Świnoujście weszły właśnie w fazę realizacyjną w terenie i idą zgodnie z harmonogramem.
28.12.2020

To oni pojadą na morską farmę wiatrową!

Zakończyła się pierwsza edycja Konkursu MEWy – Trendy i wizje rozwoju morskiej energetyki wiatrowej – organizowanego przez Akademię Morską w Szczecinie i Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. Wśród wielu nagród zapewnionych przez licznych partnerów Konkursu z branży energetyki, logistyki i gospodarki morskiej znalazła się unikalna pozycja: wyjazd na morską farmę wiatrową ARKONA ufundowany przez RWE Rnewables. Trzej laureaci w kategorii studentów i doktorantów już w przyszłym roku odwiedzą osobiście to niedostępne
18.12.2020

ZMPSiŚ z wyróżnieniem Społecznej Odpowiedzialności Biznesu

Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA otrzymał wyróżnienie Społecznej Odpowiedzialności Biznesu. To przyznała Północna Izba Gospodarcza w Szczecinie zrzeszająca przedsiębiorców Pomorza Zachodniego.
11.12.2020

Remontowa Shipbuilding SA przekazała trzeci prom hybrydowy dla Norled [wideo]

14 listopada od nabrzeży stoczni Remontowa Shipbuilding SA odbił Mannheller, trzeci prom hybrydowy o napędzie elektrycznym dla norweskiego armatora Norled. Dwa dni wcześniej, 12 listopada, całkowicie zdalnie, poprzez wideokonferencję, odbyło się oficjalne przekazanie jednostki.
18.11.2020

Mimo trudnej sytuacji epidemicznej PGZ Stocznia Wojenna realizuje projekty dla MW RP pełną parą [foto]

Głównymi projektami realizowanymi obecnie przez PGZ Stocznię Wojenną są trzy duże naprawy główne-dokowe OORP „Kontradmirał Xawery Czernicki”, „Kościuszko” i „Arctowski”. Nawet obostrzenia związane z COVID-19 nie spowolniły prac Stoczni i w tym trudnym okresie praca przy ulicy Śmidowicza wre.
19.06.2020

Łańcuch Dostaw Morskiej Energetyki Wiatrowej - przyszłe perspektywy dla technologii i współpracy - warsztaty

GSG Towers, Stowarzyszenie Pomorskie w UE i Instytut Morski w Gdańsku serdecznie zapraszają warsztaty projektu Smart Blue Regions: " Łańcuch Dostaw Morskiej Energetyki Wiatrowej - przyszłe perspektywy dla technologii i współpracy". Wydarzenie odbędzie się 26 kwietnia 2018 r. w Gdańsku.
09.03.2018

Szybsza, bezpieczniejsza i sprawniejsza budowa żurawi pływających

Od ponad 35 lat Heila Cranes S.p.A. jest światowym liderem w budowie żurawi pływających dostosowanych do potrzeb klientów. Heila, mająca siedzibę we Włoszech w Poviglio (prowincja Reggio Emilia), od ponad dwudziestu lat specjalizuje się w budowie żurawi dla branży transportu morskiego i obiektów morskich i jest bliska ukończenia budowy jednego z największych żurawi pływających dostępnych obecnie na rynku europejskim, w pobliżu portowego miasta Rawenna we Włoszech.
04.07.2017

Produkty RMQ Flat Design firmy Eaton umożliwiają realizację nowoczesnych koncepcji sterowania w bardzo kompaktowych przestrzeniach

Eaton wprowadził na rynek nowe podzespoły RMQ Flat Front i RMQ Flat Rear – urządzenia sterujące i sygnalizujące zapewniające oszczędność przestrzeni, które pozwolą producentom maszyn oraz inżynierom na wdrażanie najwyższej klasy rozwiązań projektowych oraz konstruowanie bardziej ekonomicznych i kompaktowych maszyn. Zarówno innowacyjny wariant z płaską częścią przednią, jak i wariant z płaską częścią tylną można łączyć z oferującą wysoki poziom elastyczności w konstrukcji maszyn i sprawdzoną serią RMQ Titan, wyprodukowaną p
04.07.2017

Koniec robót budowlanych w tunelu pod Martwą Wisłą

Coraz bliżej końca budowy tunelu pod Martwą Wisłą. Do końca roku zakończą się roboty budowlane. W przyszłym do wykonania pozostaną roboty instalacyjne, rozruch systemów i odbiory.
22.12.2015

Wiecha nad Centrum Administracyjno – Usługowym „KOGA” w Gdańsku

W czwartek 26 lutego 2015 zawieszono wiechę nad Centrum Administracyjno – Usługowym „KOGA” w Gdańsku. Budowa obiektu rozpoczęła się w połowie 2014 roku. Generalnym wykonawcą nowoczesnego biurowca jest Korporacja Budowlana DORACO Sp. Z. O.O.
03.03.2015

Światłowody pod dnem Zatoki - rozmowa z Dawidem Wiśniewskim, właścielem firmy Logipoint Polska

Rozpoczął się kolejny etap prac nad Krajowym Systemem Bezpieczeństwa Morskiego (KSBM). Służy on lepszej kontroli ruchu statków na Bałtyku i sprawniejszej koordynacji akcji ratunkowych. Na dno Zatoki Gdańskiej trafi w związku z tym kilka kilometrów kabla światłowodowego łączącego system radarów i centrów analitycznych Urzędu Morskiego. Za realizację tego zadania odpowiedzialna jest gdańska firma Logipoint Polska, świadcząca usługi dla cywilnego i wojskowego przemysłu stoczniowego oraz energetyki wiatrowej.
22.07.2014

Terminal w Świnoujściu ukończony w 87 procentach

Terminal LNG w Świnoujściu jest już ukończony w 87 proc. Niedawno zakończono montaż wewnętrznych zbiorników, w których magazynowany będzie skroplony gaz ziemny. Zamontowano też kolumny nalewcze do wtłaczana LNG do zbiorników - podała spółka Polskie LNG.
29.05.2014

„DAR MŁODZIEŻY” w suchym doku

"Dar Młodzieży", na którym od 32 lat szkolą się m.in. studenci Akademii Morskiej w Gdyni, przechodzi właśnie remont. Na morze wróci pod koniec lutego.
12.12.2013

Pierwsze w tym roku wodowanie w Remontowa Shipbuilding

14 lutego 2013 roku REMONTOWA SHIPBUILDING S.A. zwodowała kolejny statek typu PSV z drugiej serii statków jaką REMONTOWA SHIPBUILDING S.A. realizuje dla różnych klientów. Tym razem jednostka przeznaczona do obsługi obiektów Offshore budowana jest dla jednego z największych armatorów operujących statkami typu Offshore Support Vessel na Morzu Północnym. To będzie nasza kolejna wizytówka na tym akwenie i w rejonie operowania statków wybudowanych wg tzw. ”projektów norweskich”. Statek pełnić będzie funkcje zaopatrzeniowe przewożąc ła
15.02.2013

40 lat doświadczeń w służbie XXI wieku.

W dobie w pełni skomputeryzowanych okrętowych systemów monitorowania oraz kontroli siłowni, aż trudno uwierzyć że jeszcze wiele starszych jednostek żegluje z „pre-cyfrowym” wyposażeniem elektronicznym.
01.08.2011

Energetyka wiatrowa przenosi się z lądu na morze?

Morskie farmy wiatrowe są znacznie bardziej efektywne od lądowych (mogą pracować z pełną mocą powyżej 5000 godzin rocznie), co nawet przy wyższych kosztach obsługi i instalacji powoduje, że są one bardziej opłacalne - wyjaśnia dla portalu wnp.pl Katarzyna Michałowska-Knap, wicedyrektor ds. badań i rozwoju, koordynator zespołu ds. energetyki wiatrowej z Instytutu Energetyki Odnawialnej.
22.10.2010

Wynik wyszukiwania - Katalog firm

Dziękujemy za wysłane grafiki.