• <
nauta_christmas_2021

Produkty RMQ Flat Design firmy Eaton umożliwiają realizację nowoczesnych koncepcji sterowania w bardzo kompaktowych przestrzeniach

jk

04.07.2017 11:46 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Produkty RMQ Flat Design firmy Eaton umożliwiają realizację nowoczesnych koncepcji sterowania w bardzo kompaktowych przestrzeniach
Produkty RMQ Flat Design firmy Eaton umożliwiają realizację nowoczesnych koncepcji sterowania w bardzo kompaktowych przestrzeniach - GospodarkaMorska.pl

Eaton wprowadził na rynek nowe podzespoły RMQ Flat Front i RMQ Flat Rear – urządzenia sterujące i sygnalizujące zapewniające oszczędność przestrzeni, które pozwolą producentom maszyn oraz inżynierom na wdrażanie najwyższej klasy rozwiązań projektowych oraz konstruowanie bardziej ekonomicznych i kompaktowych maszyn. Zarówno innowacyjny wariant z płaską częścią przednią, jak i wariant z płaską częścią tylną można łączyć z oferującą wysoki poziom elastyczności w konstrukcji maszyn i sprawdzoną serią RMQ Titan, wyprodukowaną przez naszych specjalistów.

Zaoszczędzona w ten sposób przestrzeń jest szczególnie ważna w przypadku maszyn z osobnymi terminalami sterowniczymi, np. umieszczonymi na systemie ramion nośnych Przełączniki oraz przyciski sterujące umożliwiają ergonomiczne sterowanie maszynami, gwarantując użytkownikom najlepszą obsługę ich procesów. Oba rodzaje tych podzespołów można też połączyć z wyłącznikami awaryjnymi, aby zapewnić maszynom najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Urządzenia RMQ o płaskiej konstrukcji cechuje nie tylko atrakcyjny i nowoczesny wygląd, ale również łatwy montaż. Jednostki RMQ Flat Front wykorzystują zaawansowany system łącznika montażowego o nazwie RMQ-AFX, oferujący zabezpieczenie przed obrotem, dopasowanie do różnej grubości obudowy i możliwość właściwego wyrównania. Urządzenia zostały zaprojektowane z myślą o otworach montażowych o średnicy 30 mm, a użytkownicy, w zależności od preferencji, mogą wybrać model z zabezpieczeniem przed obróceniem używając specjalnego nacięcia w otworze (podobnie jak w przypadku standardowej serii RMQ Titan) albo bez niego. W takim przypadku urządzenie jest poziomowane względem prostych krawędzi na tylnym bloku montażowym. Urządzenia dostosowują się również automatycznie do różnych grubości płyt i otworów.

Oferta produktów obejmuje między innymi różne wersje przycisków, lampek kontrolnych, przycisków z kluczem, joysticków, potencjometrów oraz gniazd USB. Istnieje również konstrukcja z enkoderem, łącząca w sobie funkcje przekręcania i wciskania. Wszystkie produkty RMQ Flat Front są dostępne w wersjach o stopniu ochrony przed wnikaniem pyłu i wody, do poziomu IP69K, a także posiadają międzynarodowe certyfikaty.

Nowe podzespoły RMQ Flat Rear umożliwiają zredukowanie głębokości montażu do mniej niż 30 mm. Wyposażone są również w wielokolorowe LED-y – czerwone, zielone i niebieskie – które można na przykład wykorzystać jako wskaźniki statusu, ostrzegające użytkownika za pomocą poszczególnych kolorów i wspierające zarządzanie procesem. Wykorzystanie wielokolorowych LED-ów przyczynia się również do znacznego obniżenia kosztów pozyskiwania części, ponieważ dzięki temu rozwiązaniu klient nie potrzebuje kilku urządzeń, każdego z innym kolorem.

Eaton poszerzył również swoją ofertę rozwiązań kompaktowych RMQ, obejmującą kompleksowe urządzenia, których okablowanie, złącze wtykowe i obudowa są zintegrowane i zainstalowane jako jeden element all-in-one. Do oferty został wprowadzony przycisk zatrzymania awaryjnego, przełącznik selektywny piórkowy oraz przełącznik z kluczem i w pełni zamkniętą tylną stroną urządzenia oraz ochroną na poziomie IP65. Dostępne są teraz również wersje z kablem o długości 20 cm, 50 cm, 1 m i 3,5 m. Bezproblemowy i prosty montaż kompaktowych rozwiązań RMQ redukuje czas montażu i koszty projektowania.

Więcej informacji na temat serii RMQ firmy Eaton można znaleźć na stronie www.eaton.eu/rmqfamily oraz www.eaton.pl. Aktualności dostępne są na kanale (@ETN_EMEA) komunikatora Twitter oraz na stronie firmy (Eaton) w serwisie LinkedIn.

 Informacje o firmie Eaton

Sektor elektryczny Eaton jest globalnym liderem w dziedzinie dystrybucji zasilania i zabezpieczenia obwodów; zabezpieczenia zasilania zapasowego; regulacji i automatyki; oświetlenia i bezpieczeństwa; rozwiązań strukturalnych i sprzętu instalacyjnego; rozwiązań do pracy w surowych i niebezpiecznych warunkach; a także usług inżynieryjnych. Dzięki swojemu zestawowi globalnych rozwiązań Eaton jest w stanie sprostać najbardziej krytycznym wyzwaniom w zarządzaniu zasilaniem elektrycznym dnia dzisiejszego.

Eaton to spółka zajmująca się dystrybucją energii, która w 2016 roku osiągnęła sprzedaż rzędu 19,7 mld USD. Zapewniamy wydajne energetycznie rozwiązania, które pomagają naszym klientom zwiększyć efektywność i bezpieczeństwo oraz zrównoważyć zużycie energii elektrycznej, hydraulicznej i mechanicznej. Eaton pragnie poprawiać jakość życia i dbać o środowisko poprzez technologie i usługi związane z dystrybucją energii. Eaton zatrudnia około 95 000 pracowników i sprzedaje produkty klientom w ponad 175 krajach.

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 39897,00 $ tona 1,27% 7 gru
 Cynk 3287,00 $ tona 1,95% 7 gru
 Aluminium 2624,00 $ tona 0,92% 7 gru
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.