• <
siemens_gamesa_2022

Szczerski: projekt Trójmorza - rozwojowy, atrakcyjny, pozytywny

jk

04.07.2017 11:54 Źródło: PAP
Strona główna Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska Szczerski: projekt Trójmorza - rozwojowy, atrakcyjny, pozytywny

Partnerzy portalu

Szczerski: projekt Trójmorza - rozwojowy, atrakcyjny, pozytywny - GospodarkaMorska.pl

Projekt Trójmorza, to projekt rozwojowy, atrakcyjny i pozytywny - ocenił szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski. Jak dodał, przesłanie Trójmorza, to: więcej inwestycji i spójności, lepsza UE i więcej regionalnego udziału w rynku europejskim.

Szczyt liderów państw inicjatywy Trójmorza odbędzie się w czwartek w Warszawie, z jego uczestnikami spotka się też prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump.

Szczerski przekonywał we wtorek na konferencji prasowej, że szczyt Trójmorza w Warszawie pozwala zyskać tej inicjatywie na znaczeniu i "międzynarodowej widoczności".

"To jest projekt rozwojowy, jego atrakcyjność polega na tym, że jest to projekt pozytywny, który ma przesłanie wyłącznie pozytywne - więcej inwestycji, spójności, lepsza Unia Europejska, więcej naszego regionalnego udziału w całości rynku europejskiego, w europejskiej jedności" - powiedział minister.

Jak mówił, wspólnym przesłaniem państw Trójmorza na szczycie w Warszawie będzie europejska jedność i zachowanie polityki spójności. "To będzie ważny komunikat ze szczytu Trójmorza" - podkreślił Szczerski.

Trójmorze to inicjatywa obejmująca współpracę krajów Europy Środkowo-Wschodniej w obszarach energetyki, transportu, cyfryzacji i gospodarki. W inicjatywę zaangażowane są cztery państwa Grupy Wyszehradzkiej - Polska, Czechy, Słowacja i Węgry, trzy państwa bałtyckie - Litwa, Łotwa i Estonia, a także Chorwacja, Słowenia, Bułgaria, Rumunia oraz Austria.

Partnerzy portalu

legal_marine_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.