• <

Mingyang tworzy "najdłuższą na świecie" łopatę do morskiej turbiny wiatrowej. Tajfuny będą jej niestraszne

rk

19.12.2022 11:10 Źródło: Mingyang Smart Energy
Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas Mingyang tworzy "najdłuższą na świecie" łopatę do morskiej turbiny wiatrowej. Tajfuny będą jej niestraszne

Partnerzy portalu

Mingyang tworzy "najdłuższą na świecie" łopatę do morskiej turbiny wiatrowej. Tajfuny będą jej niestraszne - GospodarkaMorska.pl
Mingyang Smart Energy

Chiński producent turbin wiatrowych Mingyang Smart Energy zakończył produkcję pierwszej łopaty dla morskiej turbiny wiatrowej MySE 16-260, o średnicy wirnika wynoszącej 242 metry.

Morska energia wiatrowa ulega transformacji jako kluczowe rozwiązanie dla transformacji energetycznej. Ciągła iteracja i ewolucja technologii turbin wiatrowych umożliwiła deweloperom zapuszczanie się na głębsze wody i korzystanie z dalszych zasobów wiatru. Turbina została zaprojektowana do pracy w warunkach silnego wiatru, w tym tajfunu klasy IEC TC, turbina MySE 16.0-242 charakteryzuje się wyjątkową mocą znamionową 16MW, wirnikiem o średnicy 242 metrów, łopatami o długości 118 metrów i powierzchnią działania wynoszącą 46 tys. m2.

Rozszerzając dotychczasową konstrukcję i koncepcję napędu hybrydowego, MySE 16.0-242 bazuje na doświadczeniu firmy zdobytym w trakcie realizacji wielu mniejszych, lekkich modeli offshore, począwszy od serii 5.5MW, 6.45MW, 7.25MW, 8.3MW do 11MW. Ponadto. w stosunku stosunku do poprzednich modeli, cała elektronika zasilająca i transformator zostały przeniesione na górę wieży do gondoli, co upraszcza okablowanie i zwiększa wygodę konserwacji systemu. Oprócz tego hermetyczna konstrukcja chroni gondolę przed ostrą korozją w mgle solnej, a jednocześnie pozwala na wewnętrzne chłodzenie powietrzem naturalnym, co ma poskutkować właściwym środowiskiem operacyjnym dla niezawodnej pracy.


Gospodarka Morska
Mingyang Smart Energy


- Wprowadzenie na rynek naszej nowej największej turbiny wiatrowej, MySE 16.0-242, jest trafną ilustracją trzech zasadniczych czynników napędzających ewolucję technologii - popytu, kombinacji i iteracji. W odpowiedzi na zapotrzebowanie na turbiny wiatrowe przeciw tajfunom w przybrzeżnym Guangdong, MingYang systematycznie rozwija wysokiej jakości produkty poprzez współpracę z globalnymi partnerami łańcucha dostaw i integrację najnowocześniejszych technologii z takich branż jak lotnictwo, materiały i big data. Przez lata zdobyliśmy ponad 10GW skumulowanych osiągnięć i doświadczenie iteracyjne w technologii Hybrid-Drive - stwierdził prezes i dyrektor ds. technologii firmy Ming Yang Smart Energy Qiying Zhang.

Pojedyncza turbina MySE 16.0-242 może wytworzyć 80 tys. MWh energii elektrycznej rocznie, co wystarcza do zasilenia ponad 20 tys. gospodarstw domowych. Ma to przynieść także korzyści dla środowiska. W porównaniu z produkcją energii elektrycznej z węgla, jedna turbina MySE 16.0-242 ma być zdolna wyeliminować ponad 1,6 mln ton emisji CO2 w ciągu zaprojektowanego 25-letniego okresu eksploatacji, co uczyni jej wkład wyjątkowym w ramach dążenia do neutralności klimatycznej. Jest też początkiem nowej platformy produktowej firmy osiągającej 15MW+ mocy na morzu. W przyszłości jest planowane rozwinięcie jej w portfolio wariantów modelowych, które mogą dostosować się do różnych ustawień offshore, od podatnego na tajfuny Morza Południowochińskiego po stale wietrzne Morze Północne w Europie.

Przedsiębiorstwo jest zaangażowane w zwiększanie swojej globalnej obecności i obsługę klientów na wszystkich głównych rynkach morskiej energetyki wiatrowej, w tym w Europie, obu Amerykach i Azji-Pacyfiku. W ramach kluczowych strategii globalnych, firma założyła centrum biznesowe i inżynieryjne w Hamburgu, a także bada możliwości rozwojowe w zagranicznych zakładach produkcyjnych.

Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Partnerzy portalu

aste_390x150_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.