• <
mewo_2022

Morska farma wiatrowa Kaskasi pracuje na pełnych obrotach

zk

16.12.2022 20:55
Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas Morska farma wiatrowa Kaskasi pracuje na pełnych obrotach

Partnerzy portalu

Morska farma wiatrowa Kaskasi pracuje na pełnych obrotach - GospodarkaMorska.pl

Zgodnie z aktualizacją udostępnioną w mediach społecznościowych przez Svena Utermöhlena, dyrektora generalnego Offshore Wind w RWE Renewables - wszystkie 38 turbin wiatrowych na morskiej farmie wiatrowej Kaskasi dostarcza obecnie energię elektryczną do sieci.

Budowa morskiej farmy wiatrowej na terenie projektu, położonego 35 kilometrów od wybrzeża wyspy Helgoland na Morzu Północnym, rozpoczęła się na początku marca od instalacji pierwszego monopala. Pod koniec tego samego miesiąca zainstalowano morską stację elektroenergetyczną połączoną z platformą HelWin Beta.

Instalacja morskich turbin wiatrowych Siemens Gamesa SG 8.0-167 DD Flex rozpoczęła się latem ubiegłego roku, a pierwsza jednostka wyprodukowała energię w sierpniu 2022 roku. Do połowy listopada dwie trzecie turbin wiatrowych w Kaskasi dostarczało energię elektryczną do niemieckiej sieci, podczas gdy instalacja pozostałych jednostek była w toku.

Pod koniec ubiegłego miesiąca jednostka Sea Challenger firmy DEME zainstalowała wszystkie 38 morskich turbin wiatrowych, z których trzy wyposażone były w łopaty Siemens Gamesa nadające się w całości do recyklingu.

Fot. Depositphotos

Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Partnerzy portalu

seaway7
aste_390x150_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.