• <
BOTA_FILM_2021

Czy TwinWind zrewolucjonizuje offshore?

zk

22.06.2021 14:06 Źródło: własne
Strona główna Energetyka Morska, Offshore Czy TwinWind zrewolucjonizuje offshore?
Czy TwinWind zrewolucjonizuje offshore? - GospodarkaMorska.pl
Fot. hexicon.eu

TwinWind to opatentowany pływający fundament, na którym wokół jednego punktu cumowania znajdują się dwie turbiny wiatrowe i wiatrowskazy. 

Fundamenty pływające pozwalają na umieszczenie morskich turbin wiatrowych, w dalszych odległościach od linii brzegowej, w rejonach głębokomorskich w porównaniu z konwencjonalnymi konstrukcjami ze stałym dnem, co zmniejsza wpływ na walory wizualne, ale przede wszystkim oznacza to poprawę warunków wiatrowych.

Konstrukcja TwinWind pozwala na dostosowanie fundamentów się do wiatru, a nie tylko pojedynczych gondoli turbin. Ta innowacyjna konstrukcja pozwala na rozmieszczenie większej liczby turbin w tej samej siatce obszaru co tradycyjne turbiny. Efektem takiego rozwiązania jest zwiększenie uzyskanej energii w przeliczeniu na hektar, ale także zmniejszenie impaktu na środowisko. TwinWind obniża również całkowite koszty okablowania, stali, instalacji i konserwacji.

Maksymalizacja produkcji

Jednym z kluczowych wyzwań dla farm wiatrowych jest efekt czuwania (cień wiatru) powodowany przez turbiny posadowione „pod wiatr”, zmniejszając prędkość wiatru dla „turbin z wiatrem”. Projekt TwinWind można postrzegać jako mikrofarmę wiatrową złożoną z dwóch turbin wiatrowych, które działają tak, że żadna z turbin nie jest poruszana przez ślady z platform nawietrznych.

Obniżenie kosztów

Oprócz wytwarzania większej ilości energii na zakroplenie niż porównywalne farmy wiatrowe z jedną turbiną fundamentowe, wiele systemów TwinWind w farmie wiatrowej wymaga również mniejszych inwestycji przy tej samej mocy, co zwiększa zwrot z kapitału dla inwestorów. Naszymi głównymi motorami prowadzącymi do niskich kosztów są:

Okablowanie międzysieciowe farmy wiatrowej Hexicon zostało zredukowane o około jedną trzecią, ponieważ więcej turbin może znajdować się na mniejszym obszarze.

W porównaniu z fundamentem pływającym z pojedynczą turbiną TwinWind ma dwukrotnie większą moc znamionową, i wymaga odpowiednio mniejszej ilości stali na MW.

Posiadając dwie turbiny na jednym fundamencie, koszty instalacji są zmniejszone dzięki mniejszej liczbie mokrych holów i instalacji cumowniczych. TwinWind może być również montowany na lądzie czy na nabrzeżu, łącznie z instalacją turbiny, tak aby w pełni oddany do użytku system był holowany na mokro do docelowego punktu na morzu.

Wydajność ruchu

Konstrukcja TwinWind zapewnia wystarczającą stabilność, aby wykorzystać standardowe komercyjne morskie turbiny wiatrowe.


GEOFUSION_790x140

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 34750,00 $ tona 0,43% 22 lip
 Cynk 2920,00 $ tona -0,07% 22 lip
 Aluminium 2449,00 $ tona 0,70% 22 lip
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.