• <
mewo_2022

Czy TwinWind zrewolucjonizuje offshore?

zk

22.06.2021 14:06 Źródło: własne
Strona główna Energetyka Morska, Offshore Czy TwinWind zrewolucjonizuje offshore?

Partnerzy portalu

Czy TwinWind zrewolucjonizuje offshore? - GospodarkaMorska.pl
Fot. hexicon.eu

TwinWind to opatentowany pływający fundament, na którym wokół jednego punktu cumowania znajdują się dwie turbiny wiatrowe i wiatrowskazy. 

Fundamenty pływające pozwalają na umieszczenie morskich turbin wiatrowych, w dalszych odległościach od linii brzegowej, w rejonach głębokomorskich w porównaniu z konwencjonalnymi konstrukcjami ze stałym dnem, co zmniejsza wpływ na walory wizualne, ale przede wszystkim oznacza to poprawę warunków wiatrowych.

Konstrukcja TwinWind pozwala na dostosowanie fundamentów się do wiatru, a nie tylko pojedynczych gondoli turbin. Ta innowacyjna konstrukcja pozwala na rozmieszczenie większej liczby turbin w tej samej siatce obszaru co tradycyjne turbiny. Efektem takiego rozwiązania jest zwiększenie uzyskanej energii w przeliczeniu na hektar, ale także zmniejszenie impaktu na środowisko. TwinWind obniża również całkowite koszty okablowania, stali, instalacji i konserwacji.

Maksymalizacja produkcji

Jednym z kluczowych wyzwań dla farm wiatrowych jest efekt czuwania (cień wiatru) powodowany przez turbiny posadowione „pod wiatr”, zmniejszając prędkość wiatru dla „turbin z wiatrem”. Projekt TwinWind można postrzegać jako mikrofarmę wiatrową złożoną z dwóch turbin wiatrowych, które działają tak, że żadna z turbin nie jest poruszana przez ślady z platform nawietrznych.

Obniżenie kosztów

Oprócz wytwarzania większej ilości energii na zakroplenie niż porównywalne farmy wiatrowe z jedną turbiną fundamentowe, wiele systemów TwinWind w farmie wiatrowej wymaga również mniejszych inwestycji przy tej samej mocy, co zwiększa zwrot z kapitału dla inwestorów. Naszymi głównymi motorami prowadzącymi do niskich kosztów są:

Okablowanie międzysieciowe farmy wiatrowej Hexicon zostało zredukowane o około jedną trzecią, ponieważ więcej turbin może znajdować się na mniejszym obszarze.

W porównaniu z fundamentem pływającym z pojedynczą turbiną TwinWind ma dwukrotnie większą moc znamionową, i wymaga odpowiednio mniejszej ilości stali na MW.

Posiadając dwie turbiny na jednym fundamencie, koszty instalacji są zmniejszone dzięki mniejszej liczbie mokrych holów i instalacji cumowniczych. TwinWind może być również montowany na lądzie czy na nabrzeżu, łącznie z instalacją turbiny, tak aby w pełni oddany do użytku system był holowany na mokro do docelowego punktu na morzu.

Wydajność ruchu

Konstrukcja TwinWind zapewnia wystarczającą stabilność, aby wykorzystać standardowe komercyjne morskie turbiny wiatrowe.


Partnerzy portalu

seaway7
ASTE_390X100_2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.