• <
mewo_2022

Nokia dostarczy Equinor Wind sieć 5G dla morskich farm wiatrowych

zk

02.06.2021 15:23 Źródło: własne
Strona główna Energetyka Morska, Offshore Nokia dostarczy Equinor Wind sieć 5G dla morskich farm wiatrowych

Partnerzy portalu

Nokia dostarczy Equinor Wind sieć 5G dla morskich farm wiatrowych - GospodarkaMorska.pl
Fot. istock

Prywatna technologia bezprzewodowa obsługująca 4G zostanie zainstalowana już tego lata w Dudgeon and Sheringham Shoal

Equinor podpisał umowę z Nokią i integratorem systemów, firmą Net Nordic. Umowa obejmuje gotową sieć obsługującą 5G, dla jej globalnych elektrowni wiatrowych oraz innych lokalizacji.

Zgodnie z umową prywatna sieć LTE zostanie zainstalowana tego lata na farmach wiatrowych Dudgeon i Sheringham Shoal, zlokalizowanych w Wielkiej Brytanii, obydwu obsługiwanych przez Equinor.

Prywatna technologia bezprzewodowa klasy przemysłowej z obsługą 4G zapewni niezawodność, przepustowość, bezpieczeństwo i niskie opóźnienia potrzebne do wspierania współpracy w obszarach instalacyjnych Equinor pomiędzy zespołami.

Ośmioletnia umowa ramowa obejmie dostarczenie sprzętu, oprogramowania, projektu, planowania radiowego, wdrożenia oraz wsparcia technicznego.

– Equinor to jedna z najbardziej przyszłościowych firm energetycznych na świecie. Z rozwijającą się działalnością w zakresie energii wiatrowej i odnawialnych źródeł energii oraz imponującymi celami w zakresie zrównoważonego rozwoju w obszarze produkcji ropy i gazu – skomentował prezes Nokii, RaghavSaghal.

– Nokia ma długą historię ścisłej współpracy z branżą energetyczną i jako światowy lider prywatnych sieci bezprzewodowych z przyjemnością wdrażamy w Equinor naszą gotową do użycia technologię 5G– dodał.

Rozwiązanie Nokia DAC obejmuje technologię sieci dostępu radiowego Nokia 4.9G LTE i 5G oraz urządzenia Nokia Industrial.

Rozwiązanie obejmuje również szeroką gamę punktów dostępowych zarówno do pokrycia wewnętrznego, jak i zewnętrznego, a także rozwiązanie brzegowe z pełnym rdzeniem pakietowym i strukturą aplikacji. 


Partnerzy portalu

seaway7
ASTE_390X100_2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.