• <
nauta_2024

Seatech Engineering opracowuje koncepcję ultranowoczesnego katamaranu badawczego dla MEWO

ac

19.04.2021 18:30 Źródło: inf.prasowa
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Seatech Engineering opracowuje koncepcję ultranowoczesnego katamaranu badawczego dla MEWO

Partnerzy portalu

Seatech Engineering opracowuje koncepcję ultranowoczesnego katamaranu badawczego dla MEWO - GospodarkaMorska.pl
fot. mat.prasowe

Seatech Engineering opracowuje koncepcję i wstępny projekt katamaranu badawczego dla firmy MEWO S.A. (Subsea Solutions). Wyposażona w szereg nowoczesnych, innowacyjnych rozwiązań jednostka to prawdziwe pływające laboratorium dla 35 osobowej załogi.

- Widoczny na wizualizacjach projekt SE-804, jest efektem naszej kilkumiesięcznej współpracy z Mewo, której celem było stworzenie optymalnego rozwiązania pod przyszłe operacje morskie - informuje Marcin Pawełczyk z biura projektowego Seatech Engineering.

Mierzący 50 metrów wielozadaniowy katamaran badawczy, jest wyposażony między innymi w:

- DP2,

- 20t A-Frame,

- 3 moonpoole,

- laboratorium mokre i survey room

- komfortowe pomieszczenia dla 35 osobowej załogi.

Z kolei 16 metrów szerokości i dodatkowe żurawiki na burtach, pozwalają na prowadzenie operacji szerokiej gamy badań geofizycznych z wykorzystaniem wielu urządzeń na raz.

MEWO S.A. (Subsea Solutions), to największa prywatna i niezależna firma w Polsce, zajmująca się badaniami morskimi, geofizyką, geotechniką, inżynierią środowiska i inżynierią podmorską. Świadczy usługi i rozwiązania dla morskich sektorów energetycznych na Morzu Bałtyckim, Morzu Śródziemnym i południowej części Morza Północnego, w zakresie ropy i gazu, odnawialnych źródeł energii, telekomunikacji podmorskiej i badań.

Firma Seatech Engineering Sp. z o.o. została założona w 2003 roku i obecnie współpracuje ze stoczniami, instytutami badawczymi oraz specjalistami z całego świata, skupiając się na projektowaniu statków wysoko wyspecjalizowanych takich jak statki sejsmiczne, pogłębiarki, statki rybackie, sejnery, wielofunkcyjne barki, platformy jack-up, morskie statki badawcze, statki pasażerskie, katamarany, statki morskie i statki o napędzie LNG.


etmal_790x120_gif_2020

Partnerzy portalu

aste_390x150_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.