• <

NED-Project - Naval Architects & Ship Designers realizuje prace projektowe na statku Earth300

ac

11.04.2021 16:20 Źródło: własne
Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas NED-Project - Naval Architects & Ship Designers realizuje prace projektowe na statku Earth300

Partnerzy portalu

NED-Project - Naval Architects & Ship Designers realizuje prace projektowe na statku Earth300 - GospodarkaMorska.pl
fot. mat.prasowe

NED-Project - Naval Architects & Ship Designers jest dobrze znany ze swojego innowacyjnego portfolio projektowania statków i ogromnego doświadczenia w podejmowaniu najtrudniejszych projektów.

- Nasze kompetencje i gotowość do innowacji były głównym powodem, dla którego staliśmy się partnerem odpowiedzialnym za pełen zakres architektury morskiej i inżynierii - podkreśla NED-Project.

Earth 300 to inicjatywa, która zajmie się największymi wyzwaniami środowiskowymi. Ta unikalna platforma naukowa będzie jednym z najbardziej złożonych statków, które kiedykolwiek pływały po morzach. Earth 300 oferuje najnowocześniejsze laboratorium wyposażone w najwyższej jakości sprzęt technologiczny. Naukowcy będą mieli do dyspozycji między innymi: sztuczną inteligencję, robotykę, uczenie maszynowe, przetwarzanie danych w czasie rzeczywistym. Na oceanicznym statku badawczym znajdzie się także nowoczesny komputer kwantowy oraz szereg zaawansowanych pojazdów podwodnych. Będzie zawierał funkcje, które można znaleźć na jachtach luksusowych, wycieczkowcach, statkach ekspedycyjnych i badawczych. Docelowo ma być bezemisyjny i zasilany przez nowoczesne reaktory (MSR malted salt reactor), które zapewniają zrównoważoną, czystą energię. 

Parametry statku:

Długość: 300 metrów

Szerokość: 46 metrów

Wysokość: 60 metrów

22 Laboratoria

20 kabin VIP

160 naukowców

20 stałych ekspertów

20 studentów

40 Gości VIP

165 członków załogi


Projekt Earth 300 został oficjalnie ogłoszony w zeszłym tygodniu w Singapurze. "Jesteśmy bardzo podekscytowani i to zaszczyt być częścią tej niezwykłej inicjatywy wraz z zespołem Earth300 i wszystkimi partnerami":

IBM

CORE POWER (UK) Ltd

Iddes Yachts

Wärtsilä

RINA

Singapore Space & Technology Ltd

Global Green

Tomas Tillberg Design

Triton Submarines LLC

EYOS

VistaJet

Chipsafer

The Explorers Club Hong Kong Chapter

WOW (Spin Ventures)

Został zakończony pierwszy etap tj. studium wykonalności, w tej chwili realizowane są dalsze etapy z udziałem partnerów projektu. Planowane termin oddania jednostki to 2025 rok.

Partnerzy portalu

aste_390x150_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.