• <

Bureau Veritas weryfikuje południowokoreański floating offshore

bk

26.11.2022 16:05
Strona główna Energetyka Morska, Offshore Bureau Veritas weryfikuje południowokoreański floating offshore

Partnerzy portalu

Bureau Veritas weryfikuje południowokoreański floating offshore - GospodarkaMorska.pl
Fot. TotalEnergies

Bureau Veritas, we współpracy z Korean Register (KR), zostało wyznaczone do poprowadzenia certyfikacji projektu Gray Whale 3 - pływającej morskiej farmy wiatrowej Bada Energy w Ulsan, w Korei Południowej.   

Projekt 500 MW Gray Whale 3 floating offshore wind farm jest realizowany przez konsorcjum Corio Generation, spółką portfelową Green Investment Group GIG) i TotalEnergies.

W ramach planu pływająca morska farma wiatrowa powstaje 70 km od wybrzeża Ulsan, na głębokości 150 metrów.

Projekt ma być uruchomiony do końca 2026 roku.

Jako niezależna strona, Bureau Veritas będzie świadczyć usługi certyfikacji projektu.

Obejmuje to ocenę zgodności kompletnej pływającej morskiej farmy wiatrowej oraz oceny zgodności związanych z projektowaniem, produkcją, transportem, instalacją i eksploatacją, w tym przegląd projektu inżynieryjnego (FEED).

W sierpniu 2022 roku Technip Energies, w konsorcjum z firmami Subsea 7 i Samkang M&T, rozpoczął realizację studium inżynieryjnego dla projektu pływającej farmy wiatrowej Gray Whale 3.

- Ten projekt jest wyjątkowy. Branża pływającej morskiej energii wiatrowej znajduje się na przełomowym etapie i to zaszczyt być zaufanym partnerem, jednego z pierwszych komercyjnych projektów - powiedział Laurent Leblanc, starszy wiceprezes ds. technicznych i operacyjnych w Bureau Veritas Marine & Offshore.

- Dzięki naszej rozległej wiedzy na temat technologii pływających fundamentów, Bureau Veritas ma dobrą pozycję do wspierania inicjatyw związanych z farmami wiatrowymi i kształtowania zaufania do technologii pływającej energii wiatrowej - dodał Leblanc.

- Opierając się na naszym doświadczeniu w przemyśle związanym z morzem, jesteśmy dumni, że możemy pomóc Bada, Corio i TotalEnergies w zarządzaniu ryzykiem podczas wdrażania nowych rozwiązań w celu rozwoju energii jutra - podsumował wiceprezes.

- Certyfikacja umożliwi nam realizację projektu pływającej farmy wiatrowej na morzu zgodnie z krajowymi i międzynarodowymi standardami - dodał Woojin Choi, dyrektor reprezentujący Gray Whale 3.

- W ten sposób możemy zapewnić niezawodność i stabilność projektu, co pozwoli nam przyczynić się do wzmocnienia konkurencyjności koreańskiego przemysłu technologii morskiej energii wiatrowej poprzez uczynienie projektu przykładem wybitnej praktyki - podsumował Choi.Źródło: renews.biz

Partnerzy portalu

seaway7
seatech_390x100_2022

Dziękujemy za wysłane grafiki.