• <
siemens_gamesa_2022

Reach Subsea kupuje norweskiego dostawcę rozwiązań w zakresie monitoringu geofizycznego MFW i CCS

20.12.2021 13:41 Źródło: własne
Strona główna Energetyka Morska, Offshore Reach Subsea kupuje norweskiego dostawcę rozwiązań w zakresie monitoringu geofizycznego MFW i CCS

Partnerzy portalu

Reach Subsea kupuje norweskiego dostawcę rozwiązań w zakresie monitoringu geofizycznego MFW i CCS - GospodarkaMorska.pl
Fot. reachsubsea.no

Reach Subsea zawarł umowę z Equinor Ventures w sprawie przejęcia OCTIO, dostawcy rozwiązań w zakresie monitoringu geofizycznego dla pól wydobywczych węglowodorów i zbiorników do składowania CO2.

Zgodnie z warunkami umowy, Reach Subsea przejmie udziały Equinor w firmie z siedzibą w Bergen, jak również spółkę stowarzyszoną MonViro AS, której właścicielami są pracownicy OCTIO.

Oczekuje się, że przejęcie będzie stanowić strategiczny filar rozwoju strategii Reach Subsea w zakresie technologii i przetwarzania danych, jak również kluczowych kompetencji wymaganych do gromadzenia i przetwarzania danych z badań dna morskiego dla morskich farm wiatrowych.

– Przejęcie OCTIO pogłębi kompetencje technologiczne Reach Subsea i rozszerzy nasz łańcuch wartości, przyspieszając realizację strategii firmy, aby stać się dostawcą kompleksowych usług w zakresie danych i rozwiązań dla klientów na całym świecie – powiedział Jostein Alendal, dyrektor generalny Reach Subsea.

W ramach transakcji niektórzy pracownicy OCTIO obejmą 974 700 nowych akcji Reach po cenie 3 NOK za akcję.

Przewiduje się, że transakcja zostanie zamknięta w czwartym kwartale 2021 roku.

– Współpracujemy z OCTIO od kilku lat i dobrze wiemy, w jaki sposób ich efektywna kosztowo i wysoce dokładna technologia pomiarów i monitorowania zwiększa wartość danych dla klientów i zapewnia optymalne rozwiązania w zakresie monitorowania przyszłych zbiorników magazynowych CO2. Ponadto, opatentowane technologie i kompetencje OCTIO wzmocnią możliwości gromadzenia, przetwarzania i analizy danych Reach Remote, unikalnego rozwiązania USV, które wprowadzimy w 2023 roku – dodał dyrektor generalny Reach Subsea.

Założona w 2006 roku firma OCTIO wykonuje badania geofizyczne, które prowadzą do ogólnych strategii monitorowania, planuje i realizuje operacje oraz zapewnia wsparcie w zakresie integracji danych w przepływach pracy związanych z interpretacją.

Główne propozycje technologiczne firmy to pasywny monitoring sejsmiczny w czasie rzeczywistym oraz oparty na badaniach monitoring 4D grawitacji i osiadania dna morskiego, który stanowi alternatywę dla badań sejsmicznych przy 10 proc. kosztów i bez negatywnego wpływu ekosystem morski. Technologie monitorowania są zazwyczaj rozmieszczane i odzyskiwane przy użyciu robotów podwodnych.

Partnerzy portalu

seaway7
seatech_390x100_2022
ASTE_390X100_2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.