• <
siemens_gamesa_2022

Orbital Marine rozpocznie dostawy energii z pływów w Wielkiej Brytanii

20.12.2021 14:08 Źródło: własne
Strona główna Energetyka Morska, Offshore Orbital Marine rozpocznie dostawy energii z pływów w Wielkiej Brytanii

Partnerzy portalu

Orbital Marine rozpocznie dostawy energii z pływów w Wielkiej Brytanii - GospodarkaMorska.pl
Fot. Orbital Marine Power

Szkocka firma Orbital Marine Power, zajmująca się energią z pływów morskich, przedstawiła plany zakwalifikowania wielu wniosków do złożenia w nowo otwartej przez rząd brytyjski rundzie aukcji energii odnawialnej.

Po serii dobrych wiadomości na temat komercjalizacji energii pływów w 2021 roku Orbital Marine ma teraz wiarygodny kurs na realizację projektów z wieloma urządzeniami w całej Wielkiej Brytanii już w 2025 roku -  jak podaje firma.

Perpetuus Tidal Energy Centre (PTEC) będzie jednym z miejsc, w których firma będzie się ubiegać o pozwolenie na realizację projektu po zatwierdzeniu przez Komisję Planowania Rady Wyspy Wight (Isle of Wight Council Planning Committee).

– Dzięki wyraźnemu poparciu rządu dla projektu energii pływowej, obserwujemy obecnie pojawianie się znaczących możliwości realizacji projektów komercyjnych z możliwością zabezpieczenia kontraktu na różnicę (CfD) w czwartej rundzie aukcyjnej (AR4) i przejścia do etapu budowy – powiedział Oliver Wragg, dyrektor handlowy Orbital Marine.

Orbital Marine był pierwszą firmą, która zgłosiła się do realizacji projektu w tym miejscu, położonym na południe od wyspy Wight, a po uzyskaniu zgody na korzystanie z tego obszaru, otrzymała zgody na korzystanie z lądu i umowy o przyłączenie do sieci, projekt jest gotowy do zabezpieczenia części funduszy wyodrębnionych w ramach programu wspierania wiodącej na świecie technologii pływowej w Wielkiej Brytanii.

– Postrzegamy to jako działania rządu brytyjskiego w kierunku tego, co szybko stanie się nowym globalnym przemysłem energii odnawialnej i utoruje drogę Orbitalowi do dostarczania znaczących ilości czystej i przewidywalnej energii, która pomoże odwrócić kierunek zmian klimatycznych – dodał Wragg.

Ponadto, Orbital planuje również wdrożenie elektrowni w ramach projektu Morlais w Anglesey. Projekt ten otrzymał zgodę na rozwój od rządu walijskiego w dniu 10 grudnia 2021 roku. Wnioski te są poparte pozytywnymi wynikami sztandarowej turbiny Orbital o mocy 2 MW, O2, która rozpoczęła pracę w lipcu na wodach u wybrzeży Orkadów. Firma korzysta również z dodatkowej inwestycji TechnipFMC – wiodącego na świecie wykonawcy EPCI dla tradycyjnego i nowego przemysłu energetycznego.

– Pomyślne rozpatrzenie wniosków projektowych zaowocuje znacznymi inwestycjami w brytyjski łańcuch dostaw oraz stworzeniem setek miejsc pracy na terenie całego kraju. Oprócz produkcji turbin Orbital Marine utworzone zostaną lokalnie nowe miejsca pracy, aby wesprzeć bieżącą realizację tych flagowych projektów w zakresie energii odnawialnej – podsumował dyrektor.

Partnerzy portalu

seaway7
seatech_390x100_2022
ASTE_390X100_2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.