• <
BOTA_2023

Mostostal Pomorze z trzema nowymi kontraktami offshore

gm

05.03.2023 23:55
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Mostostal Pomorze z trzema nowymi kontraktami offshore

Partnerzy portalu

Mostostal Pomorze z trzema nowymi kontraktami offshore - GospodarkaMorska.pl
Fot. Mostostal

Mostostal Pomorze ogłosił, że początek roku przyniósł spółce trzy kolejne kontrakty z sektora offshore.

W opublikowanej informacji, Mostostal Pomorze przekazał, że będzie zaangażowany w trzy nowe projekty. Już w tej chwili realizowanych jest pięć konstrukcji subsea templates, które zostaną zainstalowane na dnie Morza Norweskiego w ramach zagospodarowania gazu podmorskiego. Jednocześnie spółka podała, że wyprodukowanych zostanie jeszcze siedem tego typu konstrukcji.

Kolejnym projektem będzie wyprodukowanie konstrukcji secondary steel na potrzeby największej na świecie morskiej farmy wiatrowej. Jeszcze w marcu Mostostal przekaże ostatni z 97 wyprodukowanych boatlandingów, zaś w czerwcu ruszą prace nad kolejnym zamówieniem, dotyczącym następnych 87 zestawów tego typu.

Jednocześnie Mostostal ma wybudować konstrukcje wsporcze dla nowego statku heavy lift, który docelowo będzie transportował elementy fundamentów monopali na miejsce instalacji na morzu.

Spółka Mostostal Pomorze SA jest wykonawcą robót w branży konstrukcji stalowych i aluminiowych. Kluczową działalnością firmy są usługi w zakresie prefabrykacji elementów dla przemysłu offshore, a także wykonawstwo kompletnych obiektów dla sektora paliwowego.

Firma wykonuje wielkogabarytowe konstrukcje z powodzeniem na rynku krajowym oraz zagranicznym. Wśród zrealizowanych projektów są głównie te dla przemysłu offshore (w większości na rynek skandynawski), ale także dla przemysłu: stoczniowego, petrochemiczno-rafineryjnego, budowlanego i infrastrukturalnego. Mostostal z powodzeniem wykonuje także konstrukcje dźwigowe i specjalistyczne.


Dziękujemy za wysłane grafiki.