• <

Wynik wyszukiwania - "hudong" - Wiadomości

Największe takie zamówienie w historii? Qatar Energy zamawia 18 wielkich gazowców za 6 mld dolarów

Qatar Energy podpisał 29 kwietnia umowę z China State Shipbuilding Corporation (CSSC) na budowę 18 ultranowoczesnych statków LNG typu QC-Max, co ma stanowić znaczący dodatek do historycznego programu rozbudowy floty LNG. Z racji na wielkość zamówienia i cenę wynoszącą 6 miliardów dolarów to jedno z największych tego typu zamówień w branży stoczniowej.
29.04.2024

W chińskiej stoczni zwodowano najnowszy okręt podwodny dla Pakistanu

W chińskiej stoczni Wuchang Shipbuilding Industry Group Company mieszczącej się w Wuhan odbyła się ceremonia wodowania okrętu podwodnego typu Hangor zbudowanego dla Marynarki Wojennej Pakistanu. To pierwszy okręt nowej serii, budowany w ramach chińsko-pakistańskiego partnerstwa, którego celem jest wzmocnienie podwodnego potencjału Pakistanu.
29.04.2024

CMA CGM odbiera statki na LNG

Chińska stocznia Hudong-Zhonghau Shipbuilding dostarczyła CMA CGM kontenerowiec CMA CGM Bahia. Jednostka jest kolejną napędzaną LNG.
09.12.2023

Wärtsilä podpisuje umowę serwisową dla największego na świecie tankowca LNG o płytkim zanurzeniu

Grupa technologiczna Wärtsilä podpisała umowę na 15 lat dotyczącą zarządzania techniczne z China LNG Shipping (International) Company Ltd. (CLSICO). Ma ona zapewnić niezawodność operacyjną i elastyczność planowania konserwacji nowego statku przeznaczonego do transportu LNG, Dapeng Princess.
07.09.2023

Kontenerowi rekordziści. Porty pod presją tonażowych innowacji

Około 6 700 statków do przewozu kontenerów o nośności około 330 mln ton, zdolnych pomieścić jednorazowo około 27,6 mln TEU to wyzwanie dla portów. Od czasów, gdy pierwszy kontenerowiec wpłynął do portu minęło prawie 70 lat. Kiedy na morza wypłynął w 1956 roku statek przerobiony przez Malcolma McLeana, gestorzy ładunków, spedytorzy, armatorzy przewożący drobnicę podchodzili z rezerwą do nowego rodzaju systemu transportu towarów. Na nową technologię z dystansem podchodzili również portowcy.
14.08.2023

COSCO stawia na statki napędzane LNG. Rozpoczyna się budowa pierwszego, zielonego gazowca

Chińska stocznia Hudong-Zhonghua Shipbuilding rozpoczęła budowę pierwszego gazowca LNG dla COSCO Shipping Energy i Sinochem Petroleum.
10.08.2023

Pakistan wzmacnia swój morski potencjał i woduje czwartą korwetę

Przyszła korweta PNS Tariq (283) została zwodowana na terenie stoczni Karachi Shipyard & Engineering Works (KS&EW). To czwarta jednostka proj. PN MILGEM, oznaczonej także jako typ Babur.
03.08.2023

Chińczycy budują tankowce LNG dla MOL-a

Japoński przewoźnik MOL (Mistusi O.S.K. Lines) zamówił sześć tankowców LNG, które zbudują Chińczycy. Właśnie rozpoczęło się cięcie blach pod budowę drugiej jednostki. Uwagę zwracają niskie ceny metanowców z Chin.
06.07.2023

Pakistan wzmacnia relacje z Chinami poprzez otrzymanie drugiej partii zamówionych fregat

Podczas ceremonii, która odbyła się w stoczni Hudong Zhonghua w Szanghaju, dwie nowo zbudowane fregaty typu 054 A/P (określane też jako typ Tughril), PNS Tippu Sultan i PNS Shahjahan zostały przekazane do eksploatacji pakistańskiej Marynarce Wojennej (Pak Bahriya). To druga część większego zamówienia obejmującego cztery jednostki, które wzmocnią morski potencjał tego państwa.
11.05.2023

Prawdziwy kolos wśród kontenerowców! MSC odbiera swoją pierwszą jednostkę o pojemności ponad 24 000 TEU

Mediterranean Shipping Company (MSC) odebrała dziś w Chinach dostawę pierwszego kontenerowca z serii nowych, dużych jednostek transportowych. MSC Tessa jest promowany przez swoich chińskich budowniczych jako największy obecnie ukończony i dostarczony kontenerowiec na świecie o pojemności przeszło 24 116 TEU.
10.03.2023

Transportowy kolos dla Evergreen przekazany cztery miesiące przed terminem

Chińska stocznia Hudong-Zhonghua Shipbuilding dostarczyła gigantyczny transportowiec Ever Acme, mogący przewozić 24 tys. kontenerów blisko cztery miesiące przed terminem. Ten był pierwotnie wyznaczony na II kwartał 2023 roku.
30.12.2022

Jedna trzecia z 209 statków dostarczonych przez chiński konglomerat jest zasilana dwupaliwowo

Zarząd spółki China State Shipbuilding Corporation (CSSC) przekazał, że pomimo wyzwań spowodowanych pandemią i ekstremalnymi warunkami pogodowymi zdołała zrealizować rekordową ilość zamówień na budowę statków, znajdując się w światowej czołówce przedsiębiorstw z branży stoczniowej.
27.12.2022

LNG na fali. Puchną portfele operatorów i stoczni. Radykalne zmiany cen i kierunków dostaw

W okresie od stycznia do września 2022 r. światowy eksport LNG osiągnął 300,9 mln t – obliczyli eksperci morscy firmy analitycznej Refinitive. To oznacza, że drogą morską przetransportowano o 6% więcej skroplonego gazu niż w ciągu 9 miesięcy 2021 r.
07.11.2022

Europejskie stocznie umierają pod presją chińskiej i koreańskiej konkurencji. Za 10 lat doki będą puste?

Przemysł budowy statków w Europie jeszcze pracuje. Za 10 lat europejski przemysł produkcji statków może być już tylko historią. Stocznie europejskie są bezbronne wobec praktyk dumpingowych oraz bezpośredniego wsparcia przemysłu stoczniowego przez państwa azjatyckie. Armatorzy europejscy działający pod ochronnym parasolem i często z istotnym wsparciem swoich państw zyski lokują w stoczniach azjatyckich.
07.09.2022

Rekord za rekordem – Ever Alot już nie jest największy [WIDEO]

Ever Alot, pierwszy kontenerowiec, który przekroczył próg 24 000 TEU, został przekazany armatorowi w czerwcu tego roku. Pobity w ten sposób rekord nie utrzymał się jednak długo – właśnie zwodowana została MSC Tessa, która pomieści jeszcze więcej ładunku.
07.08.2022

Najpojemniejszy kontenerowiec świata przekazany armatorowi

Ever Alot to nowy rekordzista pod względem pojemności statków. Kontenerowiec został właśnie przekazany przez stocznię armatorowi.
25.06.2022

Boom na gazowce i kryzys w złomowaniach. Analiza rynku tonażowego (tydzień 19-22/2022)

Odblokowywanie się gospodarki chińskiej może zwiastować wzrost produkcji, w tym budowy nowych statków. Jednakże nadal widać oznaki spowolnienia produkcji i proces ewentualnego jej zwiększania może potrwać bardzo długo. Jedno jest pewne - kryzys energetyczny zapewnia olbrzymi popyt na gazowce. Ale już od dłuższego czasu wzrastają ceny większości wszystkich typów statków zarówno nowych jak i używanych. Tymczasem na rynku recyklingu okrętowego trwa kontynuacja zastoju i atmosfery coraz większego kryzysu.
06.06.2022

Cisza na morzu – czy niektórym inwestycjom tonażowym i złomowaniom grozi zastój? Analiza rynku tonażowego (tydzień 14-18/2022)

Kolejne tygodnie ciszy w recyklingu okrętowym w praktycznie wszystkich segmentach tonażu. Okres ten charakteryzował się małą ilością złomowanego tonażu oraz oferowanymi wysokimi cenami za okrętowy złom, sięgający już okolic 700 USD za ldt, a więc tzw. tonę statku pustego. Sytuację tę wzmacniał trwający ramadan oraz okres wielkanocny. W nowych budowach również trwało widoczne spowolnienie. Podobny trend miał miejsce w transakcjach kupna-sprzedaży używanych jednostek pływających.
16.05.2022

Towimor realizuje zamówienia dla największych stoczni świata [WIDEO]

Toruńska spółka Towimor SA od ponad 100 lat dostarcza urządzenia pokładowe na statki. Ostatni rok zamknęła z imponującymi kontraktami na urządzenia cumowniczo-kotwiczne na megakontenerowce.
06.04.2022

Największy kontenerowiec w historii zwodowany w Chinach

Zwodowany w Chinach kontenerowiec Ever Alot może pochwalić się pojemnością znamionową wynoszącą dokładnie 24 004 TEU – największą w historii.
03.01.2022

Pakistan odebrał nową fregatę

Pakistan odebrał pierwszą z czterech zamówionych w Chinach fregat typu 054A/P. Chińczycy zbudowali ją taniej i szybciej, niż oferowały kraje zachodnie i Rosja.
30.11.2021

Falowanie rynku tonażowego. Analiza rynku tonażowego (tydzień 40-44/2021)

Przełom października i listopada to okres dynamicznej sytuacji na rynku tonażowym, gdzie obserwowano w różnych sektorach i segmentach wiele aktywności. Źródłem jest rozwój handlu morskiego szacowany na ten rok na około 4% w stosunku do roku poprzedniego a także poprawa warunków w sektorze offshore energy oil & gas.
15.11.2021

ABS, Hudong-Zhonghua i Wärtsilä łączą siły przy budowie gazowca LNG zgodnego z IMO 2050 CII

Wykorzystując zaawansowane modelowanie i symulacje, w ramach wspólnego projektu zastosowane zostaną różne technologie i rozwiązania dekarbonizacji w modelach projektowych i eksploatacyjnych statku. A to wszystko w celu zbadania jego wydajności w odniesieniu do wskaźnika intensywności emisji dwutlenku węgla (CII) Międzynarodowej Organizacji Morskiej (IMO) do 2050 roku.
14.09.2021

Evergreen zamawia 24 kontenerowce

Tajwańska firma transportująca kontenery Evergreen Marine Corporation zdecydowała się na zamówienie 24 kontenerowców w Chinach.
14.09.2021

Dobre wieści dla rynku okrętowego. Analiza rynku tonażowego (tydzień 27-31/2021)

Dobre informacje spływały z rynków tonażowych, tj. zarówno ze stoczni produkcyjnych jak i rynków wtórnych. Wartości jednostek zarówno nowych jak i używanych przez kolejne tygodnie dynamicznie wzrastały. Z kolei na rynku recyklingu okrętowego od wielu miesięcy obserwuje się dalszy zastój, ale również wzrost oferowanych cen.
13.08.2021

Coraz lepszy czas dla tonażu. Analiza rynku tonażowego (tygodnie 25-28/2021)

Aktywność w zakresie nowych budów, transakcji kupna – sprzedaży statków używanych cały czas wzrasta. Świadczą o tym dane nie tyle ostatnich tygodni, co dotychczasowej części bieżącego roku. Na rynku recyklingu okrętowego również brakuje statków, które z kolei można by było wysłać na złom. Stąd też ceny oferowane przez zakłady złomowe, czy też tzw. cash buyer’ów osiągają wysokie wartości, zbliżając się do poziomów USD 600 za tonę statku pustego.
22.07.2021

Popyt na tonaż rośnie. Analiza rynku tonażowego (tygodnie 20-24/2021)

Dzięki polepszającym się już od kilku miesięcy warunkom frachtowym zainteresowanie statkami zarówno nowymi jak i używanymi nadal rośnie. Towarzyszy temu również wzrost ich cen.
28.06.2021

CNPC zamawia kolejne gazowce LNG w Hudong Zhonghua

China National Petroleum International Corporation (CNPC) podpisała umowę na budowę trzech zbiornikowców LNG z Hudong Zhonghua Shipbuilding (Group), spółką zależną China State Shipbuilding Corporation.
22.06.2021

Ósmy gigant napędzany LNG dołączył do floty CMA CGM

CMA CGM Trocadero, ósmy z serii dziewięciu kontenerowców napędzanych LNG o pojemności 23 000 TEU budowanych w Chinach, został dostarczony do francuskiej firmy CMA CGM.
30.05.2021

Portowe kongestie i rolowanie kontenerów. Nowy rozdział na rynku promowym i ro-ro. Raport z rynku żeglugowego (tydzień 2-3/2021)

Kolejne dwa tygodnie nowego roku, to kontynuacja silnego trendu podaży ładunków w segmencie przewozów kontenerowych, wzmacnianie warunków frachtowych dla jednostek wielozadaniowych a także ro-ro. Dalszej intensywnej transformacji podlega rynek promowy, który nie dość, że wskutek pandemii został mocno dotknięty, jeśli chodzi o zmniejszone ilości przewiezionych pasażerów, to na dodatek wielu z zachodnioeuropejskich armatorów musiało dokonać istotnych zmian swoich serwisów w związku z Brexitem.
24.01.2021

Hudong-Zhonghua rozpoczęła budowę wartego 2,8 mld dolarów zakładu stoczniowego

Hudong–Zhonghua Shipbuilding, podspółka należąca do China State Shipbuilding Corporation, przeprowadziła ceremonię rozpoczęcia budowy drugiego etapu China Shipbuilding Changxing Shipbuilding Base.
07.01.2021

Chińska stocznia z kolejnym zamówieniem na megakontenerowce

Yangzijiang Shipbuilding wygrała kontrakt na budowę dwóch megakontenerowców (ULCV) o ładowności 24 tys. TEU. Będą to największe jednostki tego typu w historii nie tylko stoczni, ale i całej historii.
31.12.2020

Ochrzczono ostatni tankowiec MOL i Cosco dla projektu Jamał LNG

Czwarty i ostatni konwencjonalny zbiornikowiec LNG dla spółki joint venture MOL-COSCO został nazwany w chińskiej stoczni Hudong-Zhonghua Shipbuilding.
26.10.2020

W Rotterdamie ochrzczono największą na świecie bunkierkę LNG

Największa na świecie bunkierka na skroplony gaz ziemny (LNG) została oficjalnie ochrzczona podczas ceremonii, która odbyła się w piątek w Rotterdamie. Zbiornik membranowy GTT Mark III Flex o długości 135,5 metra i pojemności 18 600 metrów sześciennych otrzymał nazwę Gas Agility.
24.09.2020

Największa na świecie bunkierka LNG gotowa do działania

Największa na świecie bunkierka LNG został oficjalnie nazwana podczas ceremonii chrztu, która odbyła się w ostatni weekend w Rotterdamie.
22.09.2020

Chińska stocznia dostarczyła trzeci tankowiec dla projektu Jamał LNG

Chińska stocznia Hudong-Zhonghua w poniedziałek 31 sierpnia dostarczyła trzeci jamalski zbiornikowiec LNG dla spółki joint venture (JV) będącej własnością Cosco Shipping i japońskiej firmy MOL.
02.09.2020

Największa na świecie bunkierka LNG przybyła do Rotterdamu

Gas Agility, bunkierka LNG o pojemności 18,6 tys. m3, w końcu dotarła do Rotterdamu, gdzie niedługo rozpocznie działalność.
25.08.2020

Drugi gigant napędzany LNG bliski ukończenia w stoczni Hudong-Zhonghua

Drugi gigantyczny kontenerowiec napędzany LNG, budowany dla francuskiego CMA CGM, przechodzi obecnie próby morskie – poinformowała chińska stocznia Hudong-Zhonghua.
11.08.2020

Przemysł stoczniowy w ujęciu globalnym na koniec czerwca 2020 r.

Z końcem czerwca 2020 r. zaczynają pojawiać się zbiorcze i wiarygodne informacje dotyczące najważniejszych obszarów działalności stoczni w ujęciu globalnym. Przedmiotowe dane ukazują również realny wpływ pandemii Covid-19 na poszczególne obszary składające się na branżę stoczniową w ujęciu globalnym.
07.08.2020

Hudong zakończyło budowę trzeciego gazowca LNG dla MOL i Cosco

Chiński Hudong-Zhonghua Shipbuilding ukończył trzeci statek Jamał LNG dla spółki joint venture złożonej z rodzimego China Cosco Shipping i japońskiego Mitsui O.S.K. Line.
27.07.2020

Przegląd aktywności morskich na rynkach globalnych na początek lipca 2020 roku

Gospodarka morska zdaje test odporności w czasie kryzysu, jednak wpływ pandemii wciąż jest widoczny w różnych jej sektorach. Publikujemy najnowszy przegląd aktywności morskich na rynkach globalnych.
14.07.2020

Hudong dostarczy trzecim gazowiec LNG dla terminalu Jamał

Chińska stocznia Hudong-Zhonghua ma dostarczyć kolejny gazowiec LNG, który będzie obsługiwał projekt Jamał w Arktyce. Hudong powiedział w oświadczeniu, że LNG Phecda o pojemności 174 000 m3 opuścił stocznię w Szanghaju 3 lipca.
10.07.2020

Port Marsylia chce zostać centrum bunkrowania LNG

Francuski port Marsylia Fos zwiększa wykorzystanie skroplonego gazu ziemnego jako paliwa, ponieważ dąży do tego, aby stać się centrum bunkrowym LNG dla Morza Śródziemnego.
22.06.2020

Przemysł stoczniowy w ujęciu globalnym na koniec kwietnia 2020 r.

Z końcem kwietnia 2020 r. zaczynają pojawiać się zbiorcze i wiarygodne informacje dotyczące najważniejszych obszarów działalności stoczni w ujęciu globalnym na koniec kwietnia. Przedmiotowe dane ukazują również realny wpływ pandemii Covid-19 na poszczególne obszary składające się na branżę stoczniową w ujęciu globalnym.
25.05.2020

Przegląd aktywności morskich na rynkach globalnych za tydzień 27 kwietnia-1 maja

Obserwując aktualny stan gospodarki morskiej w ujęciu globalnym często wskazuje się na już zauważalne skutki epidemii. Mimo, że na pełne opisanie rozmiaru zniszczeń i dokładnego obrazu gospodarki morskiej w momencie zakończenia epidemii jest za wcześnie, przedstawiane są dane obrazujące zmiany w wolumenie transportu morskiego, ilości i wartości produkcji i remontów, czy wreszcie opisujące dynamikę zmian w odniesieniu do portfela zamówień.
13.05.2020

Hapag-Lloyd zmniejszył emisje zanieczyszczeń o połowę w ciągu 12 lat

Hapag-Lloyd, niemiecki przewoźnik kontenerowy, obniżył emisję CO2 o 50 procent w porównaniu z rokiem referencyjnym 2008.
22.04.2020

Qatar Petroleum podpisał duży kontrakt na budowę gazowców LNG w Chinach

Katarski Qatar Petroleum poinformował w środę, że zawarł umowę o zarezerwowaniu zdolności budowy statków LNG w Chinach w ramach trwających projektów rozbudowy North Field.
22.04.2020

Pożar na pierwszym chińskim śmigłowcowcu desantowym typu 075 (foto, wideo)

11 kwietnia, na wyposażanym w stoczni Hudong-Zhonghua Shipbuilding w Szanghaju pierwszym chińskim śmigłowcowcu desantowym typu 075, wybuchł pożar. Zdjęcia i filmy, na których widoczne są kłęby czarnego dymu, pojawiły się w mediach społecznościowych.
13.04.2020

K Line zamawia i czarteruje kolejne gazowce LNG

Japońska firma żeglugowa Kawasaki Kisen Kaisha (K Line) zamówiła dwa nowe gazowce LNG w Chinach i podpisała długoterminową umowę czarterową z Petronas LNG.
10.02.2020

Największa bunkierka LNG na świecie po próbach morskich

Gigantyczna bunkierka LNG należąca do japońskiego Mitsui O.S.K. Lines (MOL) pomyślnie zakończyła próby morskie w Chinach – poinformowało towarzystwo klasyfikacyjne, Bureau Veritas.
12.01.2020

W Chinach ochrzczono kolejny gazowiec LNG dla terminalu Jamał LNG

W chińskiej stoczni Hudong-Zhonghua Shipbuilding ochrzczono kolejny gazowiec LNG na potrzeby rosyjskiego terminalu Jamał LNG. Jednostka otrzymała nazwę LNG Merak i powstała na zamówienie japońskiego Mitsui O.S.K. Lines i chińskiego Cosco Shipping.
09.01.2020

Największa stocznia świata ze strumieniem zamówień

Największy koncern stoczniowy świata, China Shipbuilding Corp, zanotował fantastyczny tydzień pod względem nowych kontraktów, które powiększyły wartość ich portfela zamówień do 4,2 mld dolarów.
08.12.2019

Chińska stocznia z certyfikatem na największy na świecie kontenerowiec napędzany LNG

Wystawa Marintec 2019 w Chinach była wydarzeniem przełomowym. Podczas jej trwania DNV GL oficjalnie przyznało certyfikat chińskiej stoczni Hudong-Zhonghua Shipbuilding umożliwiającej budowę największego na świecie kontenerowca 25 000 TEU w pełni zasilanego gazem ziemnym.
05.12.2019

MOL i Total z drugą bunkierką LNG. Będzie obsługiwała jednostki na Morzu Śródziemnym

Total Marine Fuels Global Solutions (TMFGS) i Mitsui O.S.K. Line (MOL) podpisały długoterminową umowę czarterową na drugą bunkierkę LNG.
04.12.2019

Evergreen z zamówieniem na cztery kontenerowce-giganty

Tajwański przewoźnik Evergreen podpisał umowy ze stocznią Jiangnan i Hudong Zhonghua Shipbuilding na budowę czterech kontenerów o pojemności 23 000 TEU.
29.11.2019

Nowy gazowiec LNG dołączył do projektu Jamał

Chińska stocznia Hudong-Zhonghua przekazała pierwszy z czterech zamówionych gazowców LNG, zbudowanych na potrzeby projektu Jamał LNG. Niedługo rozpocznie transport skroplonego gazu.
11.11.2019

Zwodowano pierwszą bunkierkę LNG zdolną do obsługi największych kontenerowców na świecie

W Chinach zwodowano pierwszą bunkierkę LNG dla francuskiego Totala. Jednostka zostanie przekazana koncernowi w 2020 roku i będzie działać w Północnej Europie. Jej zadaniem będzie dostawa skroplonego gazu ziemnego do statków komercyjnych, w tym dziewięciu megakontenerowców armatora CMA CGM.
20.10.2019

Samsung Heavy Industries wybuduje największe na świecie kontenerowce dla Evergreena

Południowokoreańska stocznia Samsung Heavy Industries zbuduje sześć megakontenerowców dla tajwańskiego armatora Evergreen Marine Corporation. Będą to największe tego typu jednostki o łącznej wartości 920 mln dolarów.
08.10.2019

Chrzest nowego gazowca LNG dla Projektu Jamał

W chińskiej stoczni Hudong-Zhonghua Shipbuilding odbyła się ceremonia chrztu gazowca LNG, zamówionego przez japońskie Mitsui O.S.K. Lines i chińskie COSCO Shipping. Jednostka o pojemności 174 tys. m3 otrzymała 24 września nazwę LNG Dubhe.
25.09.2019

Amerykański armator zbuduje 17 dużych etanowców

American Ethane Company z amerykańskiego Houston ujawnił plan budowy 17 bardzo dużych jednostek do transportu etanu (VLEC) do Chin. Statki o pojemności 150 tys. m3 powstaną w chińskiej stoczni Hudong-Zhonghua and Jiangnan.
24.09.2019

Odfjell odebrał największego na świecie chemikaliowca ze stali nierdzewnej

Norweski armator Odfjell Tankers odebrał pierwszy z czterech chemikaliowców ze stali nierdzewnej z chińskiej stoczni Hudong-Zhonghua. Przekazanie jednostki Bow Orion odbyło się 26 sierpnia.
01.09.2019

MAN przeprowadzi pierwszą konwersję megakontenerowca na paliwo LNG

MAN Energy Solutions podpisał kontrakt na konwersję kontenerowca o ładowności 15 tys. TEU na silnik dual-fuel, częściowo zasilany LNG.
08.05.2019

Ruszyła budowa rekordowego gazowca LNG o pojemności 270 tysięcy m3

Stocznia Hudong-Zhonghua Shipbuilding, jedyny konstruktor gazowców LNG w Chinach, połączyła siły z norweskim towarzystwem kwalifikacyjnym DNV GL w celu budowy największej na świecie jednostki tego typu.
01.05.2019

Niedługo ruszy budowa rekordowego gazowca LNG o pojemności 270 tysięcy m3

Stocznia Hudong-Zhonghua Shipbuilding, jedyny konstruktor gazowców LNG w Chinach, połączył siły z norweskim towarzystwem kwalifikacyjnym DNV GL w celu budowy największej na świecie jednostki tego typu.
03.04.2019

Hapag-Lloyd przerobi duży kontenerowiec na napęd LNG. To będzie pierwsza taka konwersja w historii

Niemiecki armator Hapag-Lloyd ujawnił, że planuje zmodernizować kontenerowiec Sajir o ładowności 15 tys. TEU na napęd LNG.
19.03.2019

MAN wykona pierwszą konwersję megakontenerowca na paliwo LNG

MAN Energy Solutions podpisał kontrakt na konwersję kontenerowca o ładowności 15 tys. TEU na silnik dual-fuel, częściowo zasilany LNG.
06.03.2019

CLdN zwiększa powierzchnię ładunkową na trasie Zeebrugge-Goteborg

Firma CLdN zwiększy oferowanie na jednej ze swoich tras. Jak poinformował przewoźnik, na linii Zeebrugge-Goteborg pojawi się większy statek.
19.02.2019

Hapag-Lloyd jako pierwszy przerobi duży kontenerowiec na napęd LNG

Niemiecki armator Hapag-Lloyd ujawnił, że planuje zmodernizować kontenerowiec Sajir o ładowności 15 tys. TEU na napęd LNG.
05.02.2019

Chińska stocznia buduje pierwszy inteligentny statek komercyjny

Stocznia China State Shipbuilding Corporation (CSSC) w zeszłym roku zakończyła próby morskie pierwszego inteligentnego masowca Great Smart o ładowności 38,8 tys. ton. Jednostka już niedługo pojawi się na wodzie.
14.05.2018

Fuzja chińskich olbrzymów stoczniowych?

Jak informuje portal Bloomberg, chiński rząd planuje połączenie dwoch największych koncernów stoczniowych - China State Shipbuilding Corp (CSSC) i China Shipbuilding Industry Co (CSIS). Według branżowych ekspertów, ten ruch ma na celu zahamować wzrost południowokoreańskich konkurentów.
31.03.2018

Pierwszy masowiec napędzany LNG już na wodzie

Południowokoreańska firma Ilshin Logisticks odebrała największy statek świata napędzany LNG – masowiec Ilshin Green Iris o nośności 50 tys. dwt.
21.02.2018

Pierwszy inteligentny statek komercyjny już niedługo na wodzie

Stocznia China State Shipbuilding Corporation (CSSC) w zeszłym roku zakończyła próby morskie pierwszego inteligentnego masowca Great Smart o ładowności 38,8 tys. ton. Jednostka już niedługo pojawi się na wodzie.
07.02.2018

CMA CGM zamawia kolejne kontenerowce

Francuski gigant kontenerowy, CMA CGM, złożył zamówienie na 3 kontenerowce o ładowności 2,2 tys. TEU w chińskiej stoczni Yangzijiang Shipbuilding Holdings.
16.12.2017

Największy statek napędzany LNG już niedługo na wodzie

Hyundai Heavy Industries, jedna z największych stoczni świata, powoli szykuje się zwodowania największego statku świata napędzanego LNG – masowca o nośności 50 tys. dwt.
15.12.2017

Total będzie dostarczał LNG do najnowszych kontenerowców CMA CGM

Francuski armator kontenerowy CMA CGM podpisał umowę z koncernem paliwowym Total na zaopatrzenie gazem LNG najnowszych kontenerowców przewoźnika.
04.12.2017

Rekordowe kontenerowce CMA CGM będą napędzane paliwem LNG

Francuski gigant kontenerowy, CMA CGM, wybrał paliwo LNG do napędów swoich 9 rekordowych kontenerowców, która mają zostać zbudowane do 2020 roku. Będzie to pierwszy raz, gdy megakontenerowce zostaną wyposażone w napęd na to ekologiczne paliwo.
07.11.2017

Próby morskie pierwszego inteligentnego statku komercyjnego

Stocznia China State Shipbuilding Corporation (CSSC) pod koniec października wysłała na próby morskie pierwszego inteligentnego masowca Great Smart o ładowności 38,8 tys. ton.
06.11.2017

CMA CGM potwierdza zamówienie na rekordowe kontenerowce i prezentuje wyniki finansowe

Francuski armator kontenerowy CMA CGM potwierdził zamówienie 9 jednostek o ładowności 22 tys. TEU i podał wyniki finansowe. Kontrakt jest warty 1,2 mld dolarów.
17.09.2017

Euroafrica – flota Linii Afryki Zachodniej odmłodzona

W dniu 14 września 2017 firma Euroafrica zrealizowała zakup statku “Africaborg”, następnej jednostki z serii 17,5 tysięczników. Jest to wielozadaniowy drobnicowiec nowej generacji zbudowany w 2007 roku w chińskiej stoczni Hudong, zakupiony od holenderskiego armatora Royal Wagenborg.
15.09.2017

W chińskich stoczniach powstaną największe na świecie kontenerowce dla CMA CGM

Francuski gigant kontenerowy, CMA CGM, planuje wybudować dziewięć największych kontenerowców na świecie w dwóch chińskich stoczniach – doniosła chińska gazeta "China Daily".
23.08.2017

Kolejny załadunek szyn w Porcie Gdańskim Eksploatacja. Popłynęły do Afryki (wideo)

Z Polski na Wybrzeże Kości Słoniowej. W Porcie Gdańskim Eksploatacja odbył się kolejny załadunek szyn. Do Afryki Zachodniej popłynęły statkiem M/S ESL Africa.
11.10.2016

Największy chiński tankowiec LNG już na wodzie

Największy chiński statek do przewozu gazu LNG, o długości aż 290 metrów, został zwodowany w stoczni Hudong-Zhonghua w Szanghaju, dokładnie 15 kwietnia br.
18.04.2016

Shippax Awards 2015 rozdane na Ferry Shipping Conference 2016

Coroczna ceremonia wręczenia nagród Shippax Awards miała miejsce na pokładzie należącego do grupy Tallink SILJA SYMPHONY, podczas Ferry Shipping Conference. Siedem statków zostało nagrodzonych.
14.04.2016

Blisko budowy pierwszego inteligentnego statku

Projekt pierwszego inteligentnego statku został zaprezentowany na specjalnej konferencji, która odbyła się 1 grudnia w Szanghaju. Jednostka i-Dolphin będzie zarządzana przez inteligentny system odpowiedzialny za optymalizację wszystkich urządzeń i procesów, a zarazem dbający o bezpieczeństwo.
03.12.2015

Rekord w transporcie morskim części elektrowni wiatrowych do Polski

Dziś rano (14.10) zakończył się rozładunek ciężarowca HHL Valparaiso, który przywiózł do Polski rekordową partię elementów do elektrowni wiatrowych. Rozładunek odbył się przy nabrzeżu Helskim BCT, a obsługiwała go Morska Agencja Gdynia.
14.10.2015

Euroafrica powiększa swoją flotę

Euroafrica wzbogaci swoją flotę o dwa drobnicowce, które będą operować na Linii Afryki Zachodniej. To siostrzane jednostki zbudowane w 2007 roku. Armator chce również zbudować dwa całkowicie nowe eco-drobnicowce.
23.09.2015

Chińskie stocznie zbudują pojemnikowce LNG

Państwowy Export-Import Bank of China poinformował, że udzieli kredytu 400 milionów dolarów na budowę czterech statków do przewozu płynnego gazu ziemnego (LNG) - informuje portal wnp.pl.
10.07.2014

Dziękujemy za wysłane grafiki.