• <
Famor_1100x200_2022

Evergreen z zamówieniem na cztery kontenerowce-giganty

mb

29.11.2019 10:52 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Evergreen z zamówieniem na cztery kontenerowce-giganty

Partnerzy portalu

Evergreen z zamówieniem na cztery kontenerowce-giganty - GospodarkaMorska.pl

Tajwański przewoźnik Evergreen podpisał umowy ze stocznią Jiangnan i Hudong Zhonghua Shipbuilding na budowę czterech kontenerów o pojemności 23 000 TEU.

Podpisanie umowy zbiegło się w czasie z utworzeniem China Shipbuilding Corporation, - największej na świecie grupy przemysłu stoczniowego, która powstała w wyniku połączenia China State Shipbuilding Corporation (CSSC) i China Shipbuilding Industry Corp (CSIC).

Cztery gigantyczne modele zaprojektowane przez Hudong-Zhonghua będą napędzane przyjaznym dla środowiska biopaliwem i będą wykorzystywać energooszczędne rozwiązania.

Evergreen chce powiększyć swoją flotę o 10 takich kontenerowców. Pozostałe sześć statków zostanie zbudowanych przez Samsung Heavy Industries z Korei Południowej. Wartość całego zamówienia wynosi od 1,4 mld USD do 1,6 mld USD (dolarów amerykańskich)

Armator zamówił również cztery feedery o pojemności 2.500 TEU u Jiangnan Shipbuilding. Zamówienie wystosowane zostało w grudniu 2018 roku. Łączny koszt tej inwestycji wyniesie od 31 mln USD do 35 mln USD, a dostawa nastąpi 24 miesiące po podpisaniu umowy.

Evergreen to tajwański armator zajmujący się przede wszystkim transportem morskim. Firma została założona w 1968 roku, a swoją siedzibę posiada w Tajpej na Tajwanie. Działalność Evergreen poza transportem morskim obejmuje również produkcję statków, kontenerów, zarządzanie portami, inżynierię, a także zarządzanie nieruchomościami. Przedsiębiorstwo jest częścią Evergreen Group, w skład której wchodzą inne firmy transportowe.

Partnerzy portalu

aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.