• <
smartre_2023

Jedna trzecia z 209 statków dostarczonych przez chiński konglomerat jest zasilana dwupaliwowo

rk

27.12.2022 13:17 Źródło: CSSC
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Jedna trzecia z 209 statków dostarczonych przez chiński konglomerat jest zasilana dwupaliwowo

Partnerzy portalu

Jedna trzecia z 209 statków dostarczonych przez chiński konglomerat jest zasilana dwupaliwowo - GospodarkaMorska.pl
CSSC

Zarząd spółki China State Shipbuilding Corporation (CSSC) przekazał, że pomimo wyzwań spowodowanych pandemią i ekstremalnymi warunkami pogodowymi ta zdołała zrealizować rekordową ilość zamówień na budowę statków, znajdując się w światowej czołówce przedsiębiorstw z branży stoczniowej.

Jednymi z najważniejszych wydarzeń w budowie statków w tym roku są dostawy czterech ogromnych kontenerowców o pojemności 24 000 teu od Hudong-Zhonghua Shipbuilding i Jiangnan Shipbuilding. Statki te są największymi na świecie jednostkami transportującymi kontenery w zakresie ich pojemności. W ciągu tego roku stocznie dostarczyły również łącznie pięć gazowców LNG. Ponadto zdobyły już nowe zamówienia na budowę gazowców LNG na dużą skalę.

Ponad jedną trzecią statków ukończonych i dostarczonych w tym roku przez stocznie grupy stanowiły statki dwupaliwowe (31,6%). Przykładem tego był gazowiec wyposażony w dwie pary sztywnych żagli, opracowanych przez chiński zespół badawczy, pozwalające korzystać z siły wiatru. Wyjątkowym osiągnięciem była również konwersja gazowca na statek bunkrowy LNG, o całkowitej długości 184,7 metra i szerokości w formie 28,1 metra, mogący przewozić 30 000 m3 skroplonego gazu ziemnego (LNG). W tym roku nastąpiła również dostawa pierwszego zasilanego metanolem dwupaliwowego zbiornikowca średniego zasięgu o nośności 49 900 ton, zbudowanego w Guangzhou Shipyard International Co Ltd (GSI) w Chinach dla Proman Stena Bulk. Dotychczas dostarczono łącznie cztery statki z tej serii.

Statki dwupaliwowe stały się głównym typem jednostek budowanych przez przedsiębiorstwa zależne CSSC, która w ten sposób chce utorować sobie drogę do stania się największym dostarczycielem innowacyjnych technologii w branży stoczniowej na świecie.

Zdaniem zarządu spółki rok 2022 był dla całego przedsiębiorstwa wyjątkowy, wskazując na wzrost o 8% dostaw statków oraz zyski. To wszystko pomimo wyzwań związanych z nawrotem pandemii COVID-19 w Chinach oraz silnych restrykcji i ograniczeń nałożonych przez władze, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się choroby. Firma planuje utrzymać swoją wiodącą rolę w sektorze budowy statków w 2023 roku i kontynuować pracę nad rozwojem przemysłu stoczniowego przecierając szlaki innowacyjnymi, ekologicznymi technologiami.

Partnerzy portalu

seatech_390x100_2022

Dziękujemy za wysłane grafiki.