• <
Baltexpo2023_duży

Qatar Petroleum podpisał duży kontrakt na budowę gazowców LNG w Chinach

PMK

22.04.2020 20:43 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Qatar Petroleum podpisał duży kontrakt na budowę gazowców LNG w Chinach

Partnerzy portalu

Qatar Petroleum podpisał duży kontrakt na budowę gazowców LNG w Chinach - GospodarkaMorska.pl

Katarski Qatar Petroleum poinformował w środę, że zawarł umowę o zarezerwowaniu zdolności budowy statków LNG w Chinach w ramach trwających projektów rozbudowy North Field.

QP podpisało umowę z Hudong-Zhonghua Shipbuilding, stocznią należącą do China State Shipbuilding Corporation. Transakcja potencjalnie warta ponad 3 miliardy dolarów obejmuje statki o pojemności 174 000 metrów sześciennych LNG.

Umowa ta jest pierwszą częścią ogromnego zamówienia, która może obejmować łącznie ponad 60 gazowców do przewożenia skroplonego gazu ziemnego.

Program budowy floty gazowców LNG firmy QP jest największym tego rodzaju programem w historii branży LNG. Umowa podpisana w środę zarezerwuje znaczną część zdolności budowy statków LNG w stoczni Hudong do 2027 roku.

Porozumienie zostało podpisane przez ministra energii i dyrektora generalnego QP w Katarze, Saada Sheridę Al-Kaabiego i Lei Fanpei, przewodniczącego CSSC, podczas wirtualnej ceremonii.

Al-Kaabi powiedział, że zawierając tę umowę, QP znajduje się „na właściwej drodze do zapewnienia, że przyszłe wymagania co do floty firmy zostaną spełnione w odpowiednim czasie, aby wesprzeć rosnącą zdolność produkcyjną LNG”.

Przypomnijmy, że QP niedawno rozpoczęła kampanię wiertniczą dla projektu North Field East w ramach planów zwiększenia produkcji LNG. Zwiększy to zdolności produkcyjne LNG w Katarze z 77 do 110 milionów ton rocznie.

Druga faza projektu rozbudowy LNG North Field, zwana projektem North Field South, jeszcze bardziej zwiększy moce produkcyjne Kataru, do 126 milionów ton rocznie.

etmal_790x120_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.